06/06/2019 – Dotace *stop*, surikatí panáčkování, furt ještě zprávy EK a červená linie

 • Když se prokáže, že Babiš je ve střetu zájmů, je to pro mě červená linie, říká Maláčová (iRozhlas) Takže pozor, to už je vážné. Máme tady nepřekročitelnou linii a jasný postoj ČSSD. Bral bych to vážně, kdyby nebyla asi už stopadesátá…
 • Redakce (iRozhlas) našla původního autora příspěvku “bejvalka mi říkala, že za účast na Václaváku se platilo”, který mimojiné sdílelo na FB i KSČ (pochopitelně via sdílení od fanouška alternativní reality Olšera). Pán prý vůbec netušil, že se ta blbost rozšíří. Jasně, netušil… Tak nasadit čepičku z aluminia a hajdy spinkat.
 • Další ukázky ochcávek dotací z té zprávy EK, na (iRozhlas). Dlouhé a zábavné čtení. Důležité ale je, že podle Havlíčka (aktuálně nejoblíbenější surikata ve výběhu) tam je vše v pořádku a rozpor nevidí. To bude mrzení…
 • Druhej audit, fakt je v tom i Toman. (iRozhlas) Pochopitelně všechno odmítá a tak dále. Jsem zvědav, jak bude znít jeho kňů. Asi bude trošku upocené, ještě nemá praxi a zrovna ideální BMI…
 • SZIF zastavuje proplácení dotací pro Agrofert (to brzo teda), nicméně se závěry zprávy EK nesouhlasí a jde o “čistě preventivní opatření” (Novinky). No tak co jim zbejvá, že jo? Přece neřeknou – souhlasíme, ale vypláceli jsme. Hele, nemohl by třeba, čistě preventivně, rezignovat i Pán surikat?
 • Motýle!
 • K Ústavnímu soudu zamířil návrh na zrušení zdanění církevních náhrad. (iDnes) Konečně jiné téma, než Andrej. I když…
 • Ó fretná chrochtobuznosti! Tvé mikturace jsou mi co zprudlé žvastopunksery na plzné včele
 • Za smrt tisíců včel v Šenově na Ostravsku může postřik na řepku, potvrdila veterinární správa (iRozhlas). Nemaj to žrát, krávy.
 • Za spolupráci s Piráty hrozí detektivovi Šmídovi vyhazov, protimafiánská centrála o tom zahájila řízení (iRozhlas). Jo, to je za ty konzultace. Prostě střet zájmů a porušení kodexu. Akorát je zajímavé, jakej je to fofr. V tomhle případě.
 • Technologie. Fakt zajímavý způsob ukládání oxidu uhličitého – vstřikování do skály. (iRozhlas) Ne že by to byl nějakej game changer, ale hi-tech určitě.
 • Pozastavení vstřikování dotací nechává, prý, Čerpadláře v klidu. “Odešel jsem z Agrofertu v lednu 2014, takže neříkám nic,” (Novinky). Ale na jeho slova určitě dojde. (mimochodem, fun fact – “Nemám na svoji bývalou firmu žádný vliv, chovám se podle lex Babiš”. No, ten “lex Babiš” platí od 2017, už se mu to motýle. Teda: plete)
 • Epoxidová pryskyřice G20 má ideální poměr mísení složek 100:23 a dobu zpracovatelnosti 10-18 minut, v závislosti na teplotě prostředí. Do vrstvy 25 mm je zcela čirá a lze ji bez obav použít místo 8x dražší “crystal clear” varianty G1000.
 • Na státní zastupitelství (měl jsem tu krásný překlep: zatupitelství) míří návrh na zastavení trestního stíhání ve věci Čapí chata (iRozhlas). Advokát Bartončík navrhuje zastavení stíhání Andreje a zbytku rodiny. Jurica navrhuje zavření Al Čaponeho, aby nemohl ovlivňovat svědky. Oh, wait…
 • Ocelové žužu Hami nevidí (to bude ta inkluze) důvod, proč by mělo ČSSD odejít z vlády. (iRozhlas) Ostatně tam nejsou proto, aby řešili problémy Andyho, ale aby prosazovali program (kterej jim Andy ukradne, jako vždy). Želé ještě vyzvalo trestně stíhaného premiéra, aby si s demonstranty promluvil. Tvrdě a nekompromisně.
 • Hamáček, lehni! Vzkázal presumptivní obžalovaný svému koaličnímu (haha) partnerovi (hehehe). Jednat s někým, kdo ho neposlechne, nechce a neumí (Novinky).
 • Google představil podrobnosti herní streamovací platformy Stadia (iDnes). Jako teda fakt bomba. Ovšem na to sere pes, hlavní bomba – bude Baldur`s gate 3! Jo! Jak to vyjde, máte minimálně měsíc po Co den dal, protože prostě proto. Legenda se vrací!
 • Aby toho IT nebylo málo, tak ještě WEDOS brutálně vylepšuje hosting NoLimit (to je za 36 Kč/měsíčně, brutální). Dvojnásobný memory limit (na 256 MB), 4 domény na jednom hostingu, zálohy a obnovení, 7 PHP procesů a tak dále (Wedos blog). Brutální. Za ty prachy rozhodně (ano, jedu taky na Wedosu), akorát teda zdražujou. Brutálně. O osm korun :) Ok, asi zůstanu věrný i tak.
 • Zase průzkum důvěry. Máchale, asi vítr. Prezident, vláda, parlament – pokles (Novinky). Sere pes.
 • Ten blb z ODS, co chtěl vykrvit prezidenta, už i rezignoval. Z ODS jej vyhodili už dřív, teď odešel z rady. Teda odešel, “funkci opouští kvůli pracovnímu vytížení” a tvrdí, že jej nevyloučili, pouze mu bylo “pozastaveno členství” (Novinky). Debil. A ještě sebevědomej. Strašná kombinace.
 • Tak Falmer pouze žertoval! To volení novinářů nemyslel vážně a řekl to jen proto, aby otevřel diskuzi a dostal něco zajímavého do titulku (se mi líbí ta sebereflexe – názory komárů nikoho nezajímají, dokud neplácnou nějakou píčovinu. Souhlas, Falmer, souhlas!). Takže pro (iRozhlas) uvedení na pravého Míru. Tady bych asi uvedl, že soudruh Falmer je slizká svině rudá. Ale pochopitelně jde o nadsázku a za 24 hodin to dementuju. Oh, wait, vlastně ne, ona je to pravda.
 • Hodně dobrá appka na rozpoznávání kytek (umí to i zvířata, akorát u Arčiho mi to furt píše “vulpes vulpes” (což je teda liška), ale zase – ono to je podobný) – Seek (via Petapixel). Za zkoušku nic nedáte, je to zdarma.
 • Zvířátka! Dneska z (Bored Panda). Fotky mazlíků, které fakt nevyšly. No, podle mě naopak vyšly perfektně a odhalují pravou povahu těch zvířátek :)
 • Zvířátka byla dneska i v parlamentu, akorát dost monotématická. Samé surikaty. Andy opět dorazil na interpelace (teď je tam skoro vždycky, zvláštní změna po předchozí půlroční absenci. Copak se to děje?) a hned se na něj usmálo štěstí – interpelovaly surikaty! (steno PSP) Zcela spontánní dotazy četly z papírků a šlo o opravdu zásadní témata: Pane premiére, v internetových diskuzích se probírá rozpočet, mohl byste nám jej stručně představit? Nebo: Vážený pane premiére, obracím se na vás ve věci rekonstrukce Negrelliho viaduktu.  – Děkuji za dotaz. A pak následovala historicko-kulturní vsuvka na toto téma – prostě: Andrej je naše wikipedia (a poslanci ANO neumí googlit). Ovšem nejlepší byl poslanec Kubíček (který letos mluvil ve sněmovně 12x a stálo to za to), ten měl interpelaci na téma ArcelorMittal a na dotaz, zda má k odpovědi hlavní surikaty doplňující otázku, pravil: “Ano, mám zájem, aby to pan předseda dočetl, protože jsem to neslyšel celé úplně.” – Ježíšikriste! Normálně nezávidím Andrejovi (a Márovi), že musí pracovat s takovým materiálem…
 • A dneska dost. Jak jste si asi všimli, jsem o den pozadu. Ve středu se mi to lehce zadrhlo a doháním resty (dva přehledy denně fakt nedám, to se nedá). Tak se inspiruju od Starého Mrzouta, který je daleko chytřejší než já a už od začátku Motáku zavedl pravidlo – o svátcích na to sere Bílej Tesák. Jelikož jsem odporný parazit (OSVČ), tak svátky nemám, nasazuji proto měkčí pravidlo – v sobotu se nic moc neděje, takže přehled za víkend bude v neděli za dva dny (bych kašlal i na tu neděli, ale vono Čaulidi). Tím získám jeden den klidu, což je něco, co mi neuvěřitelně prospěje a Mára bude mít alespoň pár hodin na rodinu, že ano (jsem hodný. Pan Hodný…).

Jedna odpověď na “06/06/2019 – Dotace *stop*, surikatí panáčkování, furt ještě zprávy EK a červená linie”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *