17/12/2019 – Od rodičáku (ne)uhneme, Čunek ruluje, svině rudá a jako firmu

 • Dneska stručně, je toho moc, zase…
 • Máme exoplanetu! První česká exoplaneta se jmenuje Makropulos (Novinky). A až začne hloupost nadnášet, tak budeme mít i fotky z její oběžné dráhy. Kandidátů na družici máme dost.
 • Trošku feministické propagandy: Vědou otřásá nová studie: Slavná kněžka jménem Merit Ptah možná neexistovala (Deník). Sice to není pravda, ale mohla by být. Cajk.
 • Máme tu nové hnutí. Nejen mysli, ale i občanů. Teda možná. “Tři tisíce statečných” mají změnit politiku v celé zemi. Získáme zklamané a ty, kdo volí Babiše jako nejmenší zlo, říká Čižinský (iHned, paywall, a Aktuálně). Ech, jako i web mají (3000). Ex-KDU. Nějak nevím…
 • Investiční plán konkrétně, by Čunek! Ve Zlíně vyroste nemocnice za osm miliard, rozhodli krajští zastupitelé. ANO zvažuje setrvání v koalici (iRozhlas). Koukal jsem do toho seznamu snů Vůdce, a ono to tam není. Ale schválilo to zastupitelstvo, tak to odpovídá té proklamaci v úvodu NIS a bude to cajk. Jen nevím, proč se surikaty tak čertí…
 • A zase se hledají miliardy. Tentokrát ze strany tvrdého a nekompromisního másla z mikrovlnky (dříve známé jako ČSSD) – ČSSD vrací do hry bankovní daň. Hledá potřebné miliardy na Babišův investiční plán (iHned, paywall). Tyhlecty humory…
 • Včerejší manažerskou neschopnost už konečně doplnila i klasická neschopnost komunikace, tak to máme komplet – Babiš k odvolání Navrátila: Brzda pro rozvoj kyberúřadu. Chtěl novou budovu a 500 zaměstnanců (iRozhlas). Ty mršky z iRozhlas k tomu doplnily fact check… Toto se nelíbí uživateli Mára Prchal. Dobrá práce!
 • Další škatulata – Výměna šéfa státního podniku DIAMO, který má na starosti uran a lithium (Ekonomický deník). Hodně zajímavé čtení.
 • Po včerejším prsení Strany fíkového listu (ex-ČSSD) přišel náraz na realitu, takže: Sněmovna prosadila užší verzi rodičovské (ČT). Nečekané. Malá čová sa čuduje. Teda ne, ona sklapla podpatky a poslušně políbila prs ten (iDnes).
 • A že se včera bila v prsa, že jo? Včerejší “hlasujte pro senátní verzi, ANO navzdory” je zapomenuto.
 • Zao jede na MinKult jak černá ruka, další Staňkovo “na poslední chvíli, pro kamarády” je ze hry – Zaorálek zrušil další Staňkovo rozhodnutí. Teplické Hadí lázně jsou opět kulturní památkou (iRozhlas). Toto se nelíbí uživateli Miloš Zeman. A to je dobře.
 • Dáme svině rudý. Falmerovi roste hřebínek, pod ochranou majitele ČR, s.r.o., takovým způsobem, že už připomíná krále pankáčů. Ta věc měla projev a o tom projevu i rozhovor pro (iRozhlas). Kdo podle Filipa napadl nemocnici v Benešově? ‚Nejen Milion chvilek. Prostě ti, kteří to zorganizovali‘. Ohání se tam svobodou slova (stalinista se ohání svobodou slova!), právem lidí cestovat (ehm), svým právem na názor a tak dále. Odpornej dědek. A co z toho? Nic.
 • Nadzvedlo to nejen mě, ale i Kaldu a další z opozice (ANO to nenadzvedne, ti drží hubu by default, a ČSSD má jiné problémy, například… no, asi všechny). Bolševická nestoudnost roste, komentuje Kalousek Filipovy výroky. Milion chvilek zvažuje právní kroky (iRozhlas).
 • Sněmovní kontrolní výbor chce českou verzi auditní zprávy ohledně střetu zájmů premiéra Babiše (iRozhlas). No, tak chtít můžou…
 • A podařilo se! Daně vzrostou (teda jako ne že by vzrostly daně! To ne! To přeci budelípové slíbili. Ony vzrostou jen ty “hodné daně”, co mají “chránit občany”. A to je přeci dobře) – Cigarety a lihoviny zdraží. Sněmovna opět schválila daňový balíček, senátní úpravu odmítla (ČT). A zápis do katastru a další radosti taky zdraží. Už je líp. U té spotřebky mě vždycky pobaví ta argumentace: jde nám o zdraví občanů, spotřební daně na alkohol a tabák omezí spotřebu! (furt a všude říká Šílena). A současně – výběr těchto daní se po zdražení zvýší (dle předpokladů Šíleny) daleko více, než o kolik ta daň stoupne. Tady něco nehraje a není to Česká filharmonie…
 • Spasitel ČR a náš mesiáš! Přesně ve stylu “všechny si vás kúpím!” dneska reagoval a jednu z matek, co se přišla do sněmovny divit, že nedostane přidáno, když už má dočerpaný rodičák. Já vám to doplatím ze svého, slíbil Babiš jedné z maminek, která nedostane vyšší rodičovský příspěvek (Novinky). Z hlediska PR výborné. Tak do doplať všem, spasiteli, ne? 2 miliardy, to dáš. Čína půjčí.
 • K NISu ještě komentáře – Národní excelový rozvrh oprav, cupuje ekonom Babišovo dílo (Novinky). A to teprv začne sranda, protože ode dneška to je dostupné jako čistá data na (HlídačStátu). To bude ještě sranda.
 • O rok pozdě, ale přece: Poslanci schválili zavedení jednotné jízdenky na dráze (Novinky). Jo, tohle je to “jako firmu”. Tahle úprava měla původně platit od letošního prosince, proto se spustil ten aktuální chaos na dráze (jo, tohle se trošku zdrželo, takže bez toho máme aktuálně tu bojovku “najdi si, čím jedeš, a plať to na třech místech”). Tak šťastnej a veselej 2020, od 2021 už to bude zase v cajku.
 • A další “jako firmu” – Aukce kmitočtů pro 5G měla být v lednu. Asi nebude, připustil Havlíček (Novinky). Tak možná v červnu, ono se to neposere. Akorát teda ty vládní priority… Ale tak jako Sony Borovský má aktuálně trošku jiné problémki, že ano:
 • Musí se rvát jako lev za Čapiše: Babiš odhalil plán za osm bilionů. Je to odhad, ale nebojme se vize, hájí ho Havlíček (DVTV). Jako já smekám před HR oddělením ANO, to je kumšt, najít (všeho)schopné lidi tohohle typu. Havlíček (Sony, léky, bankroty), Šílena (zeť mafián, narcisní diblík za zenitem) a tak dále.
 • Na závěr zelený skřet :) Poučný příběh o tom, jak jsme chtěli dostat Heureku do Alzy (Lupa). To je tak pěkná demonstrace Streisand effect, že to nemůžu nechat bez povšimnutí. Vytvořili plugin do Chrome, který srovnával ceny na Alze s Heurékou. Nikdo o tom nevěděl. Pár desítek lidí si to stáhlo. Alza se ozvala, že to je fuj a ať to stáhnou z nabídky chrome. Stáhli to. Upravili tak, aby to bylo zcela v cajku. Je to zpět jako rozšíření, napsala o tom Lupa, stažení půjdou do tisíců :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *