30/01/2020 – Rezignace v Lidicích, Avast podruhé, radary vyřešeny a epická show v PSP

 • Všude samej coronavirus, furt. Ne, u nás stále nic.
 • Takový zajímavý návrh – zakázat od určité hodiny dětem vstup do barů a hospod, kde se nepodává jídlo. Dle poslanců by to mělo snížit počet ožralých dětí. Nový návrh poslanců: děti nebudou smět večer do barů (Deník). Vzhledem k tomu, že pajzl, kde nalejou dítěti, na nějaké zákazy kašle už z principu, tak by mě zajímalo, k čemu to bude? Tak přidají do menu utopence a hotovo, děti vítány!
 • Jako by ani nezačínal únor – Víkend přinese jarní teploty (Novinky). No jarní, hlásí 12 nad nulou. Ale na únor to je dobrý teda…
 • Spojování demokratické opozice stále pokračuje podle plánu. A to tak rychle, že už i já ztrácím přehled – TOP 09 se po rozkolu se starosty sbližuje s Teličkou, jednat chce i se Štětinou (Aktuálně). Telička má hnutí Hlas (2,38 % v EU volbách), agent Plavec pak ESO (0,53 % v EU volbách). To je dobrá výměna (STAN/TOP 11,65 % v EU volbách).
 • Rezignace v Lidicích, šéfka končí (byly tam nějaké problémy ohledně reportáže ČT a Zaorálek ji tam nechtěl). Spustilo to trošku lavinu – Z Památníku Lidice odchází po rezignaci ředitelky 10 odborníků. Hrozí prý normalizační výklad dějin (Lidovky). 10 ze 16 rezignuje. Zaorálek tu rezignaci/odvolání vysvětloval neúctou k pozůstalým (iRozhlas), to je teda neuctivých odborníků…
 • Krásný fotky slunce. Teda Slunce. Sice netuším, co na tom vidím, ale je to pěkný :) ‚Doteď jsme viděli jen špičku ledovce.‘ Havajský teleskop pořídil dosud nejdetailnější snímky Slunce (iRozhlas).
 • Avast kauzu s osobními údaji neustál – Avast po kritice, že prodává data uživatelů, uzavře divizi Jumpshot. Ta údaje zpracovávala (iRozhlas). Jen 5 % tržeb, ale hodně lidí přijde o práci. No, akcie padají, nutno jednat.
 • Radary. Čekal jsem, zda bude potřeba obětovat Metnara, tak nebylo. Takže surikata dostala povolení z toho vyjít bez ztráty kytičky – Metnar: Cena 1,5 miliardy za radary je v pořádku, chybný byl odhad na nižší cenu (Novinky). Což je mimochodem přesně to, co jsem říkal při vypuknutí té “kauzy” a snažil se mírnit vášně. Tak hotovo.
 • IT událost roku! V emoji bude chlap oblečený jako nevěsta. I s knírem (a ve všech barvách. Zejména černý nevěst s knírem je dokonalý!) – Emoji budou více genderově inkluzivní. Přibude například muž ve svatebních šatech (Živě). A taky tam je bobr (zvíře! vy zvířata…), mamut, ninja (ve všech barvách) a miláček prezidenta (ne, ovce tam už je dávno, nově přibude blboun nejapný).
 • Dnešní schůze parlamentu byla nad očekávání plodná. Dokonce i Áďa dorazil na interpelace (teda až odpoledne na ústní, dopoledne byl v Litvínově kouknout na zimní stadion) a taky se řešila závěrečná zpráva vyšetřovací komise (parlamentní) k OKD. Z toho výcuc udělat nejde, takže (Stenoprotokol). Ne, fakt to nejde. Andy jako obvykle “A to vy! Vy za to můžete!”.
 • Geniální Landsman – Ceny nedostatkových roušek prudce stoupají. Objevují se první případy padělaných roušek (Reflex). Zejména: “Já mám ale fištróna, takže jsem si roušku vyrobil sám,“  spokojeně se usmíval pan Karel s ponožkou přilepenou izolepou přes ústa i nos. // A pak ještě: Brno zase hlásí rabování a kanibalismus, ale tam není jisté, že příčinou je nedostatek roušek, protože v Brně bývají rabování a kanibalismus běžné.
 • Stejně vymřeme. Ne na coronavirus, ale na blbost. Protože co jiného k tomuhle dodat? Náplast má pomoci veganům překonat chuť na maso. Jde z ní vůně slaniny (Novinky). A to je prosím vědecký projekt. Studie. A jistě i nějaký grant na to byl. „Zažít pocity spojené s jídlem, jako třeba čichání aroma slaniny, může náš mozek přesvědčit, že jídlo jíme,“ vysvětlil Spence s tím, že vegani, kteří bojují s touhou jíst maso, by tak svou touhu mohli oklamat. Mi jebne…
 • A ano, dnešní souhrn je takový experimentální “návrat ke kořenům” s omáčkou okolo těch odkazů. Protože prudil @3knedle na (Twitter). Jako jde to, ale časově to je někde jinde… (a prudil hodně, takže tady je dnešní zápis jako podcast. Ano, namluvil jsem to :D)

A klasicky somring :) Ano, můžete mi za tohle koupit kafe (za $4, to fakt není Starbuck) jako gesto podpory. Ten cíl – do konce listopadu mít 79 patronů – nějak nevyšel. Aktuální počet je: 53. A stejně píšu dál. Myslel jsem, že když to neprojde, budu mít víc volného času, neb se na tohle vykašlu. Nevykašlal jsem se a jedu dál. Stojí mi to za to i bez toho “šíleného zisku” z Patreonu… 😈 No, ale podpora potěší…

Staň se mým patronem :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *