08/07/2020 – Zmatené slepice, schodek bude, nabytí nemovitosti a není zájem

 • Dneska toho moc nebylo, tak rychle na přehled.
 • Alenka Klekánička dala rozhovor (velký) pro (DeníkN, paywall, kdyžtak někdo odemkněte) – KSČM se měla zrušit v devadesátých letech. Teď jsou demokraticky zvolení, jsem pragmatička, říká Schillerová. Titulek nic moc, obsah fakt dobrej. Moc pěkné pasáže – “Myslím si, že se snažíme lidem nelhat a říkat jim pravdu tak, jak je.” Jo, snaha byla, jak se říká. Nebo: analýzu šrotovného si dělat nenechá, protože “Protože když to řeknu, budu za měsíc odpovídat podle „stošestky“, ať zveřejním analýzu”. Učí se…
 • Tak moc se ho snaží schovávat a von zase uteče do médií – Prymula se obul do Babiše: Zodpovědnost jde za vládou, mohli nás vyměnit nebo neposlouchat (Novinky). Jo, jde o to prohlášení Záchranáře mrtvých, že za Karvinou mohou hygienici, kdežto za veškeré úspěchy vláda.
 • Klid na práci – Šéfžalobce nepodá správní žalobu kvůli Babišovu údajnému střetu zájmů. Nenašel vážný veřejný zájem (iRozhlas). Tohle je jen ta část z Průhonic, o Mafře. Nic společného s tím dotačním průšvihem. Každopádně – není zájem. Teda veřejný. Zhasnout a spát!
 • Tohle byla celkem zajímavá záležitost – Poslanci schválili zrušení daně z nabytí nemovitosti, odpočty zaplacených úroků zůstaly (iRozhlas). Pozměňovací návrh na zachování odpočtů, proti kterému byla Ája od začátku (tak se to mělo kompenzovat), nějakým zázrakem prošel – bylo potřeba 96 hlasů, návrh získal 96 hlasů. Celé ANO proti/zdržel se, celá opozice pro (a byli skoro všichni v práci), k tomu ale ještě celé SPD, půlka KSČ, tři nezařazení (Volný pro!) a dva rebelové z ČSSD. Nestačím zírat (hlasování). Je to rebel!
 • Ponořme se do Brna – V brněnské korupční kauze Stoka obvinila policie dalších 26 lidí a jednu firmu (iRozhlas). 30 pro Faltýnky v českých, nebo tak něco. Profikorupční hnutí.
 • Pršelo a byla zima – Červen byl v Česku nejdeštivější za posledních 60 let. Podzemní vody jsou i silně nad normálem (iRozhlas). Už to chtělo, ale už by to stačilo…
 • Sekera bude – Poslanci schválili zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun (Aktuálně). Bylo to bouřlivé a vystoupení hlavních strůjců budelípismu v (PSP) byla opravdu výživná. Nebudu to přepisovat, to by ani tenhle blog neunesl. Dejte si steno. A ještě (iRozhlas).
 • A jelikož včera a v neděli zaznělo, že tohle je konečná podoba rozpočtu a nic se už zvyšovat nebude, tak – Schillerová nevylučuje další navýšení obřího schodku (Novinky). Protože “závisí na řadě proměnných” a “rozpočtová rezerva je jen 35 miliard”. Ech, bez komentáře.
 • A další veselé hlasování v parlamentu, kde to nějakým nedopatřením nevyšlo na první pokus dle očekávání – Zákaz klecí se odkládá. Poslanec ANO zpochybnil hlasování, pak otočilo i 17 kolegů (Aktuálně). Nebudu slušný, řeknu jméno – pekař Bláha. Když ke všeobecné panice prošel tenhle bod (hlasování), prohlásil, že nedosáhl na tlačítka a hlasovalo se znovu (hlasování). Je prča, kolik surikat si uvědomilo, že taky nedosáhly na tlačítko…
 • A to by dneska stačilo :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *