20/07/2020 – Vzpoura na Ostravsku, iDnes vrtí psem, průzkum nemáme a Ken vyzývající

 • Věděli jste, že největší český (a vlastně i evropský) motýl je martináč hrušňový? Hele (wiki). Rozpětí křídel až 15 cm, to je macek! (kam se hrabe lišaj smrtihlav s maximem kolem 13 cm). Tak teď už to víte.
 • Stranický tisk dneska na titulce přišel s bombou – Volby se na podzim uskuteční. Lidé v karanténě o právo volit přijdou (iDnes). Panikááá! Vidle! Vzpoura!!! Hrrrr na ně!! Ech. Takže nádech, výdech… Pokud, zdůrazňuji – pokud, bude v době voleb v platnosti nějaké opatření pro ochranu veřejného zdraví (například ta karanténa), tak je naprosto v souladu se zákony i Ústavou, že může dojít k omezení jiného ústavního práva (tedy i práva volebního). Nádech, výdech. Pomohlo? Takže v klidu – konstrukce typu “XYZ chce ovlivnit volby! Zavřou okrsky, kde jim to klesá!!” jsou na úrovni “Soros platí demonstrace Milionu chvilek”… Ano, tak rozsáhlá opatření, jako jsou/byla v dnešní době, ještě nikdy nebyla, ale to neznamená, že hned musíme vidět nějakou konspiračku. Ale že to hezky překrylo ty průsery z víkendu a dneška, že? Dobrá práce! (EP, Moravskoslezský kraj, Vojtěch, hradní šmejčko, Nefestival atd. atd. atd.)
 • V MSK to vře – Mnozí lidé na Ostravsku kritizují nařízení hygieny, chystá se demonstrace (iDnes, na titulce to nebylo).
 • Nečekaně přilejeme oleje do ohně – Za zranění nebo zničení věcí ve vlacích Českých drah bude odškodné (Novinky). Konstatování zjevného, tohle platí 30 let, ale najedenou je z toho článek.
 • A hele, zase jezevec – Rozhodnutí prezidenta bylo podle soudu nezákonné, Zeman musí znovu řešit Fajtovu profesuru (Lidovky). Moc těch soudů v posledních letech hradní strašidlo nevyhrává, že? Tady je nicméně důležité to “musí znovu řešit”. Nikoliv “musí jmenovat”. Takže očekávám novej, kreativní důvod, proč jej nejmenuje.
 • Jak už se stalo tradicí – vláda odborníků něco, na základě studie/průzkumu realizuje. Po otázce přes stošestku se ukáže, že žádná studie/průzkum neexistuje. Kdyby rovnou říkali “napsal mi to Ferda Novák v komentáři na fejsu”, bude to méně trapné – Vláda dala miliardu na lázně. Na základě průzkumu, který nemůže najít (SeznamZprávy).
 • AirBnB v Praze. Pěkný článek na (Aktuálně). Hodně zajímavých čísel (jak se to měnilo s koronou a jak se to oživuje) a přehled TOP5 bytů v Praze (extra luxusní záležitosti, 15k za noc, tak se člověk alespoň může kouknout na obrázky…) – Velcí hráči ustupují, byty se pronajímají Pražanům. Získali jsme data o pádu Airbnb. Titulek celkem kecá…
 • Souhrn dnešního jednání o koroně a celkově – Miliardy do kultury a ubytovacích zařízení. Vláda schválila koronavirové kompenzace (Aktuálně). Sledovat to nejde, tak alespoň takhle souhrn.
 • Centrum pro vytváření veřejného mínění má aktuální výsledky důvěry (respektive spíše nedůvěry) v ústavní čunitele – Nejdůvěryhodnějším ústavním činitelem je Hamáček, následuje Vojtěch (Novinky). V indexu důvěry teda suverénně vede Rychtenský (zejména proto, že ho skoro nikdo nezná), kompletní výsledy jsou na (CVVM) a jsou informativnější než ten článek. Andymu a Zemišovi to klesá pěkně rychle. Ale na Kalouska nejmaj, toho, dle průzkumu, nenávidí i klika od dveří…
 • Tak si dáme na uklidnění kometu – Tento týden nabídne nejlepší podmínky pro sledování zářivé komety Neowise (Novinky). Ze středy na čtvrtek to bude nejlepší. Data v článku.
 • Masivní rozhovor (15k znaků) s bukanýrem má (DeníkReferendum), já to nedočetl, ale prej to je dobré, takže: Rozhovor s Mikulášem Ferjenčníkem: ANO a ČSSD je třeba poslat do opozice.
 • Není nic veselejšího, než když Ken vyzývá k odstoupení někoho, koho zaúkoloval, pak se k tomu nehlásil a sám nikdy neodstúpí… No, přes víkend se to tak sešlo. Souhrn: Ředitelka ostravské hygieny situaci nezvládla, míní Vojtěch. Měla by podle něj zvážit své setrvání ve funkci (Lidovky). V tomhle státě nejde dělat politická satira. Nejde!
 • Z víkendu si dáme ještě rozhovor se sado-maso multiministrem – Karel Havlíček: Čím víc ran dostávám, tím jsem spokojenější (Deník). Je to delší, jemu ta slova jdou. Vyplývá mi z toho jediné – nemá motivaci snažit se něco řešit, protože pak by už nebyl (u)spokojený…
 • Dukovany:
  • Stát by se měl na stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech podílet ze 70 procent, schválila vláda (iHned). A není to málo, Antone Pavloviči?
  • Stát poskytne úvěr 175 miliard na jaderný blok v Dukovanech. Bude garantovat i cenu elektřiny, pokles zaplatí spotřebitelé (iHned). Aha, Antone Pavloviči…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *