22/07/2020 – Cizí peří, O2 5G, Ken na koberečku a zvykejte si

 • Úvodem poděkování. Dneska překročily letošní příspěvky, které jste (vy, čtenáři, přímo (ne přes Patreon)) poslali na Pomocné Tlapky, magickou hranici 50 tisíc (alespoň tolik to dělá v součtu od těch, co mi to hlásili). To je naprosto fantastické a já vám děkuji. Od srdce a tlapku na to :) Má to smysl :) Tak jedeme:
 • Hned na úvod smutná zpráva. Umřel Miloš Nesvadba. Bylo mu 95 let, nádherný věk. Pozitivnějšího člověka jsem neznal, čest jeho památce a díky za všechno! Bude chybět. Nekrolog na (iRozhlas).
 • Zmatky kolem aukce 5G rostou, O2 se rozhodla žalovat stát u EK, ač ještě nemají k dispozici finální zadání aukce (prostě tuší, že to bude průser, tak neztrácí čas) – O2 napadl u Evropské komise chystanou aukci 5G kmitočtů, chystá se i k českým soudům (Lupa). Ono to bylo dobře připravené, ale pak zasáhl superministr, odešel autor toho zadání a šlo to do kopru.
 • Něco od (Neovlivní). Zase ta Slonková… Chytrá karanténa: velký státní podvod. Je to děsivé čtení. Ono by to jako možná třeba fungovalo, ale není vůle. Respektive “neumíme s počítačem”. Doporučuju, přepisovat to nebudu.
 • Hele, pohoda, jazz, klídeček – Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se ještě protáhne. Možná až do konce roku (SeznamZprávy). Což jsem odhadoval už před měsícem. Ale dobrý – nepíšou do konce kterého roku… Čáp forever. (výslechy do konce prázdnin, pak se uvidí)
 • Rozhovor s Jakubem, hodně přesně na téma “kántry fór da fjůtr” – Jakub Nešetřil (Česko.digital): Problém je, že netlačíme stát do inovací. Stačí nám, když se nerozkrádá (Lupa). Máme tu chytré lidi, plno jich máme (teda ne ve vládě kopýtek, ale obecně), jen je nám to na prd…
 • Ono se nám to vyspalo a rozhovořilo pro stranický tisk… Takže: Zákulisí summitu EU. Byl to souboj šetřivých států proti Jihu, říká Babiš (iDnes) Ať to čtu, jak to čtu, tak jediný úspěch vyjednávání je, že místo 8,6 mld eur dostaneme 8,7 mld eur. Jako prachy jsou to pěkný, o tom žádná, jen ty podmínky a ručení. No, jak jsem psal včera – tomu nerozumím.
 • Máme tu precedent. Státní zástupkyně šíření lží o lidech nepovažuje za trestný čin, mají si zvyknout (ČeskáJustice). Drahoš i Nacher si mají zvyknout. Prý ty lži se šíří mezi jejich nefanoušky, takže nemůže vzniknout újma, neboť: Takové negativní zprávy však budou mít stěží vliv na jeho vážnost u těchto osob, neboť u nich v podstatě žádné vážnosti nepožívá. K tomu snad jen (protože se to může) dodám, že státní zástupkyně Lenka Klímová je pitomá krůta (dělat nějakej pěknej hoax obdobného typu jako tomu bylo u Nachera se mi nechce, moc práce).
 • No a jelikož se nám to nějak coviduje, tak Vojtěch připravuje covidový semafor i pro regiony v Česku (Novinky). To bude fungovat, jasně. Budeme mít nově i pendlery mezi kraji, nebo tak něco… Nejlepší je hlášení ve vlacích: “Vítejte v moravskoslezském kraji, právě jsme přejeli hranici, nasaďte si roušky!”.
 • Už i PR tým vyhodnotil, že se to jebe, takže: Babišovi se vývoj nákazy nelíbí, sešel se s Vojtěchem (Novinky). Superstar se právě dozvěděl, že už to nechce dělat… Chudák Havlíček, tři ministerstva na krku, to už nebude spát vůbec (ne že by to bylo poznat). Dost srandy, ony stačí ty citace v tom článku…
 • Výsledek schůzky Majitele ČR, s.r.o. s Kenem je tu – Zvážím preventivní opatření proti koronaviru, řekl Vojtěch po jednání s Babišem. Povinné roušky nevyloučil (Lidovky). V tom článku je naprosto jasně vidět ta dlouhodobá koncepce, plán, připravenost. Kterou nemáme… Zítra si jdu nakoupit zásoby na půl roku a z chaty mě nikdo nedostane! (nejtěžší bude asi sehnat těch 10 kartonů cigaret tady ve vsi, ale co už, i Petry se dají kouřit).
 • Tohle je roztomilé – ANO vzdalo senátní volby v Plzni (Novinky). Ne, nikoho nenominují do voleb, prostě ne. Důvod? “Šéf krajské i městské organizace ANO Roman Zarzycký řekl, že Senát považuje za trafiku a v regionu nezaznamenal žádnou konkrétní aktivitu, kterou by Senát či senátoři přispěli ke zlepšení kvality života obyvatel.” Jasně…
 • A schváleno – Dohodáři mohou začít žádat o bonus ve výši 350 korun. Novelu odklepl Senát (Novinky). Tuhle kompenzaci navrhovali Piráti (4x) a ODS, tlačila na to opozice, od dubna. Vláda byla proti (viz například steno ze sedmého dubna (PSP)). A teď najednou to jde. Dorazily nové průzkumy, asi…
 • Pamatujete Rafaje? Jo, Antimonopolní úřad, jak měl 2 mega v šatníku (17/07/2019 a 10/07/2019 a prostě zadejte “Rafaj” do vyhledávání tady). Von tam furt je! Tohle moc nechápu. Ale prej už (to je fofr, co?) se to bude řešit – Babiš chce jednat o odvolání šéfa ÚOHS Rafaje (Novinky). V úterý.
 • Na odreagování si dejte kvíz. O houbách. Předem varuju – kdo tohle nedá na plnej počet bodů, ten by měl houby kupovat v marketu a do lesa se na ně jen chodit dívat! Je to fakt základní a triviální – (Aktuálně).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *