29/07/2020 – Semtamfór, došly surikaty, nácek v ČSSD a propad ekonomiky

 • Trošku pauza, což? Inu, priority. Kupříkladu teď řeším takovou zajímavost ohledně množírny shib. Jakože s PP, ale vono prd. Je děsivé, jak může tak hluboko klesnout někdo, kdo ten chov v ČR založil. Tohle bude ještě zajímavé, ale jen pro pár lidí, jdeme na přehled (a ty předchozí zase doplním, je to jen pár dní a bylo to zajímavé (nedočkavci mohou sledovat můj denně aktualizovaný seznam článků na (Raindrop)).
 • Bylo teplíčko. A následně vlhko – Česko zažilo nejteplejší den roku. Večer pak udeřily bouřky a krupobití (Deník). Jako by ani červenec nebyl, že jo…
 • Komentáře, zvlášť ze (SeznamZprávy) nesdílím moc často, ale udělám výjimku, neb tenhle je sice drsnej, ale (bohužel) fakticky správnej. Takže: Komentář: Dceru na Krétu, syna na Krym a pro voliče koblihu (titulek je dost mimo, text je dost přesný).
 • Odskočíme si do techniky, tohle je fakt pěkné – Toto není žádný FaceApp! GAN z vás udělá Inda a ukáže fotky císařů ze starověku (Živě). Velmi zajímavý článek o AI, velmi.
 • V pondělí zavedený Kenův semafor trošku naráží na realitu. Ale jen trošku… Když von je stejnej pro Prahu (1M obyvatel) jako pro Bruntál (0,016M obyvatel). To se to pak… Inu – vláda odborníke. Šéfka pražské hygieny: Žluté označení není přesné, metropole se podle kritérií semaforu posuzovat nedá (iRozhlas).
 • Surikaty došly. Takže to musíme nějak okecat. Máro? Ano, šéfe? Jak okecáme ten senáte? No, co třeba takhle: ANO vzdává boj o Senát, ve třetině obvodů nemá kandidáty. Stojí to dost peněz a je to neefektivní, říká Babiš (iHned). To je krásný, fakt krásný! Když to spojíme s neexistující buňkou ANO v Brně (protože Stoka), tak je to ještě krásnější. Nicméně on to Mára okecá takovým způsobem, že zisk 0 křesel v Senátu bude nakonec výhra ANO. O to se nebojím, je dobrej.
 • Máme všechna ta opatření, naprosto promyšlená, že jo, protože nám konečně nevládnou nemehla. Že jo? Tak co třeba koupaliště? No, meh: Koupání provázejí kvůli covidovým opatřením zmatky. Čím se řídit, pokud chcete vyrazit k vodě? (Lidovky). Jo, je na to manuál… 1000 osob max, pokud jde o koupaliště. Ale pokud jde o přírodní koupaliště (rybník), tak je to bez omezení. Mi jebne…
 • Když seš nácek, kandiduješ za nácky, ale pak se prostě napravíš (řekneš, že to byl omyl), tak můžeš kandidovat za ČSSD. To je v kostce Péťa Benda, posila ČSSD. A ocelová páteř Hamáček to bere – „Jenom uklouzl,“ říká o Bendově angažmá v krajní pravici Hamáček (Novinky). Inu – pokukují po těch pěti procentech, zdola…
 • Hodně, ale hodně zajímavou nabídku má O2. Tohle bych snad ani nikdy nečekal, že napíšu. Ale je to tak. Dávají 100 GB dat na předpacenku. Za 300/měsíc. A jde to pozastavit a zase aktivovat. Kdyby měli signál tady #seShibouNaChatě, tak do toho jdu! (ale nemají) – Taková nabídka tu ještě nebyla. O2 má 100 GB mobilních dat za 300 Kč! (MobilMania),
 • Exportujeme covid! :D Vlaky do Chorvatska: 50 tisíc prodaných jízdenek. Jsme v zisku, hlásí Regiojet ((Deník). To bude, časem, radosti…
 • S péčí řádného hospodáře – Česko bude mít levnější ‚espézetky’. Vyřazený vítěz, který nezaokrouhlil cenu, napadl soutěž (Lidovky). Tohle je děsně vtipné, nebudu přepisovat, to si dejte :D Jo, je tam i Ťok.
 • Kolik že byl původní odhad propadu ekonomiky? Něco kolem 4-9 %, že jo? Tak šup – Rekordní sešup české ekonomiky. Odhady za druhé čtvrtletí počítají s propadem až 18 procent (Lidovky). Ale to nebude vůbec pěkné, Alenko, to nebude vůbec pěkné… Ještě že je ten schodek naplánovaný za 500 miliard. Oh, wait… Takže 600?
 • Hele, ty 2 miliardy na reklamu na dovolenou v Česku, oni to nevzdávají… Klárka pro (Aktuálně, video) povídala, že to je odhad, může to být víc i míň a ona netuší, jak k tomu číslu došli. Jako firmu, volové, jako firmu! Hele: Kampaň za miliardy? Ukážeme skvosty. Na Vysočině je peklo a čertíci, říká Dostálová. Mohl by ten vlak někdo zastavit? Propast se blíží…
 • K náckovi na kandidátce se vyjádřili další členové Suicide Squad (dříve známí jako ČSSD). A to velmi opatrně – Je to problém, ale nedá se nic dělat, reagují na Bendu na kandidátce členové ČSSD (Novinky). Kucí, já vás chápu. Máváte těm 5 %, zdola.
 • Koule tam má snad jedině Zaorálek, což je překvapivé (a k ničem) – ‚Ta kandidatura zpochybňuje základní principy ČSSD.‘ Zaorálek se distancoval od Paroubkova muže Bendy (iRozhlas).
 • Možná by se řeklo – je čas udělat ČSSD pá pá, ale voni prolezou. A když vemou Straně Přátel Demence a papouškovo triku to 1 %, bude to vlastně fajn :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *