01/02/2021 – Deza nebyla v Chebu, Blatný už to (ne)chce dělat, nepřipraveni a respirační DPH

 • Zase jsem četl i přes víkend, to je pak těžký to udržet na rozumné délce… Takže si dejte kafíčko a jedeme.
 • S odstupem pár dní mě zaujala série článků o Pytloun group (hotely). Samostatně to nestojí za zmínku, ale takhle pohromadě to je zajímavé. Stejně mi to utkvělo v paměti jen kvůli jménu, tak pojďme:
  • 27.1. – Lyžování jako služební cesta. Co se děje na horách, je likvidační, říká hoteliér (SeznamZprávy), tady pan hoteliér říká, že trik se “služební cestou” provozují zejména malé penziony, aby přežily. Nařízení jsou pro ně likvidační. On sám aktuálně chystá pár odkupů hotelů. Tímhle článkem de facto poslal policajty na kontroly.
  • Jak to zvládá on, uvádí v rozhovoru: Luxusní pokoj za tisíce pronajal dělníkům za dvě stovky. A přežil (SeznamZprávy). Opět ty připravované akvizice krachující konkurence, akční přeměnění 4* hotelu na ubytovnu (není potřeba tolik personálu, není ve ztrátě).
  • A šup: Policejní zátah v Harrachově. Hoteliér si o to sám řekl, tvrdí místní (SeznamZprávy). Jop, Pytloun Wellness. A trik se “služební cestou”. Vtipné je vyjádření majitele: „Z lidí mluví neznalost a zášť. Ano, tento víkend jsme měli ubytováno zhruba 70 hostů, protože všechny další hotely byly vytížené. Všichni lidé měli potvrzení, že jsou na služební cestě, a když jsou hotely v okolí zavřené, tak řešením pro ně byl náš hotel,“ uvedl Pytloun.
  • A tak je to tady se vším.
 • Něco veselého – komanči brečí, to je tak krásná hudba pro mé uši! Filip: Vláda selhává, neplní nám sliby (Novinky). Falmer se rozčiluje, že s ním Andrej vydrbal. Otevření škol, vleků a zadržení 10 mld armády se nějak nepovedlo, ač mu to Andy slíbil. Komár je nasrán a zvažuje i vypovězení tolerance vládě. Jako je sice krásné, pozorovat toho rudého noka, kterak má záchvat, ale reálně – nic lepšího, než vyslovení nedůvěry, si aktuálně Tydýt přát nemůže. V téhle situaci, kdy se mu vše sere pod rukama, by to bylo vysvobození…
 • Lehce vyšší pokles než se čekalo – ‚Pandemie si vybírá svou daň.‘ Ekonomika podle odhadů analytiků loni klesla o šest až sedm procent (iRozhlas). Jde o nejvyšší pokles v historii, jak jinak.
 • Poměrně dlouze hovořili ministři Havlíček pro (Novinky) – Havlíček: Další zpřísnění už by nepřinesla efekt. Lanovky, hotely, proč serou na PES, respirátory atd. Na závěr pravil: “Je to ale v kompetenci ministryně financí Schillerové, nechci mluvit za finance”. Já dodám – zatím…
 • Vyskytla se zajímavá (dávno očekávaná) spekulace – Konec ministra Blatného? Babiš odmítá spekulace o jeho odchodu komentovat (Novinky). Naznačená varianta, že by to vrchní chaot vzal sám a nechal si radit od Prymule, je něco, po čem dneska neusnu…
 • Ono je to teda už asi víceméně jedno, protože tady už jedeme na víru a možná se už konečně otevře Blaník a Václav vyjede na záchrannou misi. Víra, vole! Distanční výuka? Plaga věří, že nebude celý rok (Novinky). Dle Plague: „Hlavní slovo má ale ministr zdravotnictví“. Kterej, Roberte, kterej?
 • A už to nastalo – Konec papírových dálničních známek. Při registraci elektronické je hlavní nesplést registrační značku (iRozhlas). Takže ode dneška. Jo a není tam žádná kontrola SPZ, takže hlavně neudělat chybu v zápisu (peníze nevrací), neregistrovat víckrát (není tam kontrola, peníze nevrací) a vono to je stejně jedno, neb čteček je celkem 58 na celou republiku. Prej to umí teda kontrolovat i mýtné brány, ale tahle informace není potvrzena (JPP).
 • Když si děláš kampaň ve vlastním rádiu a vona ti do toho EK hodí vidle – Statisíce za spoty v Babišově rádiu zaplatí Češi. Bruselu vadí střet zájmů (DeníkN, paywall). Jsou to drobné, ale vono takhle kape neustále…
 • Tak si Prymule pohovořil pro (SeznamZprávy) – Prymula: Přijdou mutace a polní nemocnice nám bude chybět (je to audio a děsně mě štve, jak se to na SZ furt mění. Nejen titulky, ale i obsah článku. Ještě odpoledne tam byly přepisy nejzajímavějších výroků, teď už jsou fuč). Částečně jsou ty přepisy v dalším článku – Prymula: Testování měli dělat v Karviné. Tamní nemocnice se však diví (SeznamZprávy), to je o tom soukromém projektu testování, co si zařídil. Ale furt to není komplet z toho rozhovoru, tam jsou teprv perly. A ministra dělat nechce.
 • A já se mu ani nedivím – Statistici se tvrdě opřeli do vlády: S daty to neumí, rozhoduje podle dojmů (Novinky). To sice víme dávno, ale furt to není moc pěkné čtení…
 • Odlehčíme výukou zeměpisu podle premiéra – Cheb leží v Královéhradeckém kraji, řekl Babiš. Dvakrát (Novinky). Prostě bylo Čaulidi a jelikož to jedou živě, tak holt přeřeknutí… Oh, wait, voni to nejedou živě. Ale tak – drobnost. Karlovarský vs Královehradecký, to je hned, já to taky nedám (zeměpis mi nikdy nešel). Spíš to značí, že PR tým začíná dělat chyby prakticky furt. Větší prča byla pondělní “oprava”. Místo “sorry jako, spletlo se mi to” se nám dostalo dvouminutového videa (TW), kde nám nejvyšší Slunko jasné vysvětluje, jak ví, kde je Cheb, koupil tam podnik, byl se podívat na nádraží atd. a prostě se jen přeřekl, jelikož maká 18 hodin denně každý den. Hele, fajn, únava je svinstvo. Ale proč teda se, sakra, trochu nevyspí, místo točení Čaulidi a desítek dalších zbytečných aktivit (tuhle se jel fotit do Brna do očkovacího centra, to je 6 hodin fuč jen kvůli fotce)? Fakt mi nepřidá vědět, že premiér je tak přepracovaný, kvůli PR, že neví, co mluví…
 • A zase ta strategie a připravenost – DOKUMENT: Stát zanedbal přípravu na očkování. ‚Hlavně koordinace je nedostatečná,‘ píšou auditoři (iRozhlas). Tenhle audit (od E&Y) měli kopýtka od 23.12. 2020. Jako bys audit na stěnu házel… Děsivé čtení. Zvlášť s ohledem na to, že to bylo přesné. „Příprava, a zejména koordinace očkování proti covidu-19 byla až do posledních týdnů roku 2020 nedostatečná v kontextu extrémní složitosti a důležitosti projektu,“ jo, to víme.
 • Ještě to samé od (SeznamZprávy), zase totálně blbej titulek, asi to v SZ dělají schválně – Než se Babiš a Blatný nechali očkovat proti covidu, dostali varování (varování od auditorů, že není očkování (strategie, propagace, realizace) připraveno. Fakt by mě zajímalo, kterej debil píše SZ titulky, tohle vyznívá úplně jinak, než samotný článek). Tak asi zase opustím SZ jako citovaný zdroj, to se nedá tohleto…
 • Rezervace? Nevíme. Ono ostatně není čím očkovat, že jo. Podrobně – Kdy se rezervační systém otevře pro všechny? Nevíme, řekl Blatný ve speciálu Českého rozhlasu (iRozhlas).
 • Zcela nepřekvapivě – Auditu navzdory. Fond doporučil schválit 45 milionů pro Agrofert, peníze přiklepne až po jeho ukončení (iRozhlas). Teoreticky, že jo. Řídit stát jako bankomat pro holding.
 • A jelikož budou brzy povinné, tak Od středy zrušíme DPH na respirátory, oznámila Schillerová (Novinky). Šíleně už to začíná myslet ekonomicky, tak dodala na (TW) – “Současně jsem apelovala na výrobce a hlavně obchodní řetězce, aby byli solidární a promítli odpuštění DPH do cen pro konečné spotřebitele”. Jasně, ty Kráso nesmírná, apel pomůže…
 • Jelikož tady může založit stranu každej, tak: Chcípl PES půjde do voleb a chystá protestní valentýnské pochody (iDnes). Na tom je asi nejzajímavější připomenutí, že se blíží Valentýn. Jinak nic moc.
 • Ještě k té statistice a ministerské nepráci s daty – Blatného slova o statistice obětí jako kritiku neberu, na přehodnocení dat pracujeme, říká Dušek (iRozhlas). Rozhovor s Duškem, dlouhej. Je z toho cítit opatrnost, dává to smysl, na rozdíl od hurá prohlášení presumptivního ex-ministra zahradnictví. Nejde udělat souhrn, doporučuju přečíst.
 • Jak to bude s programem antivirus (co platí do konce února) a kurtzarbaitem (co ještě neplatí) se furt neví. Venezuela pro (SeznamZprávy) – Čekání na esemesku od Babiše. Kurzarbeit má zpoždění, bude se propouštět. Optimisticky: Pokud scénář nevyjde, pak zbývá Evropská unie v roli deus ex machina, která povolí prodloužit Antivirus.
 • A znovu – Nejsem zvyklý se vzdávat a hodlám pokračovat, komentoval spekulace o svém konci Blatný (PrimaCNN). Ten pude.
 • Doma budeš! Vláda znovu zpřísnila podmínky pro cestování (Novinky). Při návratu test, karanténa 10 dní, po celou dobu respirátor a na závěr další test. Jak budou kontrolovat dodržování toho respirátoru a karantény, to netuší ani banda nemehel, ale schválili to, to je hlavní.
 • Největší fanoušek ČT u nás, slečna Ovčáčková, oprášila své detektivní schopnosti a zjistila strašnou věc! ČT za peníze koncesionářů pořádá opulentní párty na horách! Ups, tak zase vedle… Na hory za peníze koncesionářů! bouří radní Lipovská. Tábor pro děti si ale platí sami zaměstnanci ČT (HlídacíPes). Ale příště, příště už to určitě vyjde, vytrvej!
 • Trvalo to jen 7 let a ČSSD zaujala jasný a příkladný postoj! Petříček: Neumím si představit, že bychom s pravicovým ANO spolupracovali (iDnes). Zajímavé, už taky jedou – to VONI za to můžou. Ono to teda vypadá, že po volbách se v PSP budou členů ČSSD ptát akorát, jestli stihnou ty kanceláře vyklidit do pátku, ale co už.
 • Očekávaný schodeček se trošku neočekávaně zvýšil – 31 miliard měsíčně. Tak rychlý start zadlužování nemá obdoby (SeznamZprávy). Při obhajobě stylem “méně se vybralo, hodně dáváme” trošku haprují čísla, nesedí součet. Inu, pro někoho je makroekonomie anglická vesnice, no.
 • A rozhovořil se nám znalec o Bečvě, zajímavé:
  • Za otravu Bečvy nemůže Deza, viník už je znám, říká znalec (Novinky). Tady je souhrn.
  • A tady je dlouhý rozhovor. Velice výživné čtení, zejména od druhé poloviny. Rád se poslouchá a chválí. Zážitek je nepřenosný, chce to přečíst celé – Rozhovor se znalcem v případu Bečva: Důkazy jsou chabé, ale viníka znám (DReferendum)
 • A konec. Toto byl 441. souhrn od ledna 2019 (jo, pár desítek dní za tu dobu chybí, ale snaha je).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *