09/02/2021 – Hledáme metodu, veřejný zdraví, promlčený Mynář a kauza Petřín

 • Zmrzlé Česko, sníh přikryl ulice, ale ten bordel nahoře ještě ne, to by chtělo tak 6 metrů. Což mi připomíná ten starej fór – Kdy bude na Slovensku dobře? Až tam budou jen dvě vrstvy: HZDS a dva metry hlíny. (pokud si tohle pamatujete, jste ofiko staří. Hodně.)
 • Snaha o přehledné shrnutí nepřehledných nařízení pokračuje, tentokrát (Deník) – PŘEHLEDNĚ: Větší podpora podnikatelů i lidí v karanténě. Co vše schválila vláda. Já už se v tom ztrácím, ale co už.
 • Ten paskvil (novela zákona o veřejném zdraví), který naštěstí “v tichosti neprošel” v prosinci a dával Zdrávku naprosto ultimátní pravomoce i bez nouzáku (od zavírání obchodů, přes omezení veřejných akcí, až po sledování lidí přes mobily) se vrací. Ve výrazně osekané verzi. Ale furt to je hodné sledování, zvláště pod Blatným. Potvrzeno: Ministr Blatný upustil od plánu sledovat nakažené (SeznamZprávy).
 • Slunce v duši, bude sněžit i nadále a bude zima – Napadne další sníh, mráz nepoleví, varují meteorologové (Novinky).
 • Krátký rozhovor s budoucím ministrem – Prymula: Učitelé budou při testování ve školách dělat jen evidenci. Teď hledáme vhodnou metodu (iRozhlas). A není to zbytečně brzo? Jinak to je rozhovor o samotestování AG testy, pravidlech ve škole a tak nějak na tom teprve pracují, i na tom, kdo to bude platit, prostě všechno je perfektně připraveno…
 • Odskočíme se odreagovat do vesmíru. Na Mars aktuálně míří 2 sondy a jedna už dneska dorazila (to je provoz jak na D1!) a hodně zajímavý (dlouhý a srozumitelný) článek o tom mají (Novinky) – Velké marsovské finále. U rudé planety zaparkovala první ze tří sond, arabská Naděje.
 • Než se vrátíme k politice, tak ještě jeden článek z IT. Aneb – čtete ty podmínky? Spíš ne, což? Clubhouse z pohledu soukromí a bezpečnosti? Dáváte mu všechny své kontakty (Lupa). No, nedávám, to jsem zakázal, ale ten článek je dobrej, zdaleka nejde jen o kontakty. Hodně zajímavé čtení.
 • Tak k té politice, ale furt ještě na (Lupa) – Semantic Visions se státem končí. Vláda dezinformace nepovažuje za vážný problém, říká Vrabel. Podrobnosti k tomu včerejšímu házení hrachu. Očekávané, ale nepěkně se to čte.
 • Dlouho tu nebylo hladové prase, že jo? Tak – Mynář koupil zástavu na dům nejlepšího kanonýra TJ Osvětimany. A nelegálně to utajil (Aktuálně). Ve zkratce – koupil dluh, neuvedl to v přiznání majetku, do katastru to zapsal s dvouletým zpožděním (tak na to přišli, až teď), dle ministerstva Národní hrdinky Benešové je to cajk, protože je to už promlčené. Ta slova Marušky “ale tak funguje život” dávají den ode dne větší smysl. Líp si Zlodědek vybrat nemohl, minisvině nespravedlnosti maká jak kůň.
 • To čumíte, chudobo, což?
 • V Praze 10. Centimetrů. Což vyvolalo nadšení – Lyžař v plavkách filmového Borata zaskočil lidi na pražském Petříně (Aktuálně). Skvělý video! :D
 • Ale vono to netrvalo dlouho – Strážníci vyhnali sáňkující děti z Petřína, porušovaly totiž vyhlášku (iDnes). Tímhle dneska žila média i sociální sítě. Akorát to je blbě! Původně se psalo o porušení nařízení vlády (jak to i říkal ten příslušník městapa), blbě – na to se to nevztahuje. Pak se jelo – porušení vyhlášky o zákazu (nejen) lyžování na Petříně (Praha) – blbě! Ta vyhláška zakazuje jen pár parcel (na ty zakazuje i vstup na trávník, sic!), ta děcka shodou okolností sáňkovala tam, kde to zakázáno není (a sáňkuje se tam už od nepaměti). Jedinej problém mohl být s tím, že dojezd je cestu, kde to zakázané vyhláškou už je (o dva metry mimo zónu, ty vole!). Mno, zase to všechno musím ověřovat já, ty vole (Twitter, vlákno). V novinách se tak daleko nedostali, nebo neobtěžovali pátrat. Bordel na kolečkách. Prostě aktivní blbec je horší než třídní nepřítel…
 • Pro pobavení ještě – Hřib: Praha změní vyhlášku, kvůli které strážníci vyhnali sáňkaře z Petřína (Novinky). Není třeba měnit, stačí si to přečíst… Ale to je moc náročné, že Poddubáku, hlavně honit PR a bejt akční (celej Bureš, že?).
 • K nouzáku to začíná vypadat zajímavě – Piráti a STAN couvají od prodloužení nouzového stavu (Novinky). V tomhle případě není žádná varianta vítězná, už se do toho zamotali bez šance na výhru. Sranda byla i s vysvětlováním, proč se sešli v neděli s premiérem v Sokolovně (která mu nepatří, svěřenské fondy, že jo). Že prej “pozval nás k sobě domů, je to logické”. Od někoho, kdo tepal Faltýnka a Prymulu, že nevyužili 24/7 volné zasedačky v PS, to fakt sedí.
 • Rozhovor dne. Alenka “klimakterický diblík” Šílenka exkluzivně pro (ParlamentníListy, výjimečně linkuju) – Schillerová pro PL: Krok Německa, který by nás potopil. Jsou u nás i vítězové covidu. Volně by se to dalo parafrázovat jako “Óda na Vůdce, spasitele”. Místy naprosto neuvěřitelné, místy relativně normální. Do dějin vejde tato citace: ” My jsme rozhodně nevzdali, že se podaří vakcinaci rychle zvládnout. Premiér tomu nesmírně věří a já věřím jemu. Děláme pro to absolutně všechno”. My mu nerozumíme, ale my mu věříme!
 • Zprávy z vládní množírny – PES štěká čtvrtý stupeň už skoro měsíc. Zbytečně (Novinky). Asi nic víc nedokládá naprostou neschopnost vládi, než PES (už asi v páté verzi). Měl to být systém, podle kterého měla platit nařízení a omezení. Předvídatelně, logicky. Pokud by byl ve vyšším stupni X (už si ani nepamatuju kolik) dní, mělo se zpřísňovat, pokud by byl v nižším stupni X (matně tuším, že to byly 4 dny, pak týden), mělo se rozvolňovat. Funguje to skvěle, to nemohu říci. Prostě – sere PES.
 • Kolem úprav volebního zákona to bude ještě zajímavé – Strany ladí pravidla voleb. Většina chce zachovat 14 krajů, ANO je pro jeden (Novinky). Jak jinak, to je totiž jediná šance, jak s jedním ksichtem vyhrát republiku, že ano. No, “vyhrát”… Prostě bude sranda. Psal jsem už dřív, nebudu opakovat.
 • A vono hele – Prokáže-li audit větší nesrovnalosti, pak rezignuji, říká šéf Národní sportovní agentury Hnilička (ČT). Ten rozhovor byl tak geniální, že se musel ozvat i Plague. Teda jenom na (TW), ale rázně: Důrazně se ohrazuji proti tvrzení @MilanHnilicka v Interview ČT24, že @msmtcr postupovalo stejně jako @sportagentura a využívalo pro formální hodnocení žádostí služeb externí firmy. V roce 2020 zpracovalo 12 zaměstnanců MŠMT cca 7.000 žádostí, bez externí firmy. Jo, to jsou ty miliony, co Hlinča investoval do externí agentury, protože “nemá lidi”.
 • Tak dobrou, stačilo :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *