19/03/2021 – Aby bylo jasno, žádnej střet, začíná odblatnění a anketa pro 200+81

 • Vítejte u pátečního přehledu, za chvíli bude jubilejní 600. přehled (no jo, už měl být dávno, vím) a mě už z toho lehce hrabe. Ne že by to bylo poznat…
 • Sice nám tu lítají stamiliardy, ale téma dne je již několik dní – 700k odměny na MF. Tak snad už to máme komplet, stačilo – Odtajněno: rekordní bonusy brali na financích náměstci pro daně a rozpočet, pomohly jim cílové odměny (iRozhlas). Makali jak koně i o víkendech.
 • Jelikož ty miliardy, co šly jako ústupek KSČ z rozpočtu armády “do rezervy” a měly být vráceny armádě do rozpočtu nejpozději začátkem roku, do konce ledna, v půlce února, do konce února, do půlky března, do konce března (jinak Metnar rezignuje (teď už to neříká, skončil s tím v únoru) jsou furt v rezervě, tak – Nákup BVP za 52 miliard se potápí (Novinky).
 • Dlouhý a zajímavý rozhovor o budoucnosti pražské MHD, v titulku je to nejméně podstatné. Hodláme zdražit jízdné, můžeme propouštět, říká šéf pražského dopravního podniku Witowski (E15). Metro D, rozpočty, ztráty za loňský rok, plno informací. Nic pro běžného čtenáře, jen pro zájemce.
 • Presumptivní ex-ministr zahradnictví měl opět tiskovku, víceméně nic nového, až na schválenou novou vakcínu a prohlášení, že opatření fungují, neb to klesá. Novej PES až příští týden. Do ČR dorazí v dubnu vakcíny Johnson & Johnson. Očkovat je budou praktici (Deník)
 • A už jede odblatnění. Babiš napsal vytýkací dopis Blatnému kvůli tendru na testy pro školy (SeznamZprávy). Zvací dopis už má za sebou, tak teď vytýkací. Následovat bude zatýkací.
 • A přisadí si i stranický tisk – Na Blatného se valí kritika. Chyby mu vytýkají premiér i krajské hygieny (iDnes). Tak si dáme asi čtvrtého ministra zahradnictví během jednoho roku. Jestli to teda ještě někdo vezme, jinak už se Havlíček fakt nevyspí.
 • K té nedávné spekulaci, že by senát mohl iniciovat odvolání ruského rezidenta pro neschopnost, vyšel dneska komentář, kde to je rozebrané v souvislostech – Prezident Zeman by mohl čelit pokusu o odvolání – Jiří Pehe (Novinky). Zajímavé. Ne teď, ale v říjnu.
 • Tak aby bylo jasno – Z chalupy odjet můžete, vrátit se už ne, reaguje Hamáček na nejasnosti (iDnes). Jo, jasný, všechno jasný – zase jste vůbec netušili, co nařizujete, viď? Jasný. (mě už to nebaví, fakt ne. To je jak u blbejch v ČR, teda na dvorku)
 • Vzácná shoda panuje napříč sněmovnou a senátem (až na pár výjimek, ani nemusím říkat kterých) – ANKETA: Zákonodárci většinou odmítají neschválené vakcíny, části by stačila zelená od českého lékového ústavu (iRozhlas). Otázky byly dvě: Jak to máte s neschválenou vakcínou? A – souhlasíte s prezidentem, kterej chce hlavu Blatníka? Odpověděli prakticky všichni. Akorát Obušek pobavil: Omlouvám se, ale na hloupé a tendenční ankety neodpovídám. Toto je jedna z nich. Bohužel za mé peníze jako plátce poplatků.
 • Komentář, který se sice nečte lehce, ale bohužel to tak asi bude. Máme prostě už vládu bez důvěry značné části lidí – Tři týdny lockdownu a dost? Tak určitě. Vláda srazila soustavným lhaním Česko na úplné dno (iHned, odemčeno). #bestInCupcake
 • Pro odreagování – Květiny v lahvích i tropický les ve skleníku. Virtuální prohlídka botanické zahrady (Aktuálně). Moc hezký!
 • A vorvaň je z obliga – Česko nic vracet nebude. Evropská komise ukončila vyšetřování střetu zájmů ministra zemědělství Tomana (Lidovky). Jde teda jen o Tomana, aby nedošlo k mýlce…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *