22/03/2021 – A rovnou 30 dní, testování furt, respíky za 777 a v dubnu uvidíme

 • Do víkendu zabrousíme jen stručně, on totiž byl, v porovnání s dnešní smrští, požehnaný klid…
 • Plátek s názvem Info.china sdílím jen a pouze, pokud tam něco zajímavého napíše Martin Malý, takže – Dezinformace a my. Bez pochopení toho, jak se šíří a jak účinkují, je každý odpor předem prohraná fraška (Info). Taková krátká glosa, v rozsahu asi tak bakalářské práce, jako obvykle. A dobrý to je, dobrý. Dopo.
 • Co už tady všichni dávno víme (že Blatník to má za pár) vyšlo ve formě rozsáhlé analýzy na (SeznamZprávy) – Jsou Blatného dny sečteny? Babiš o něm bude mluvit s prezidentem.
 • Honzík “ještě tři týdny” Hami na (Novinky) Hamáček: Neříkal jsem, že za tři týdny tu bude ráj. Rozvolnit teď je sebevražda. Doma budete, nazdar.
 • Odlehčíme hodně zajímavým čtením o upírech v Čechách – Eleonora Amálie ze Schwarzenbergu: Upíří kněžna z Českého Krumlova (Novinky). To se čte jedním dechem, opravdu parádní článek.
 • Když se v OVM potká modelka a ex-ministr financí, je to záruka zábavy. Když se ještě přidá Švihlíková, no, prostě zábavička. Než bude komplet přepis, tak záznam je na (ČT, už i s titulky) a pár perel přepsaných na (F24 (to sdílím nerad)).
 • Na (Novinky) máme prognózu do podzimu – Krize kosí podniky v centru Prahy. Největší vlna krachů přijde na podzim. Logické (s ohledem na nájmy a nulový turistický ruch (a uzavření)). Nebude to pěkné, ale už se s tím nedá nic dělat.
 • A copak to, po měsících, padlo za verdikt? Dáme si čápi s mákem – Nezveřejnit zprávu OLAF o Čapím hnízdu bylo nezákonné, uvedl soud. Rozhodnutí je pravomocné (iRozhlas). Tudíž definitivně potvrzeno – Insta-tetka, co vede MF, nezákonně brání svého majitele. Což je ostatně důvod, proč tam sedí a nesedí. Když k tomu připočteme i ropušku ze Spravedlnosti, máme obrázek kompletní, že? A k čemu to je? Prej teda precedent, takže příště už budou vědět, že tohle ne a vydaj ty dokumenty. Ha, haha, ha. No nic.
 • Jelikož se chystá povinné testování fšude, tak Nespálkovo ministerstvo vydalo manuál – Průvodce samotestováním ve firmách (MPO). Část pro OSVČ vznikla osvědčeným způsobem: ctrl+c, ctrl+v a něco smazat. Takže je v tom, jako obvykle, neuvěřitelný bordel. Prej ale to nemáme brát jako finální verzi a počkat na tiskovku (a obvyklých 10 změn za tři dny).
 • Kauza pomlázky pokračuje – Obchody mohou podle ministerstva průmyslu nabízet velikonoční výrobky. Spadají do platných výjimek (iRozhlas). Ani dva tejdny to netrvalo! Co na tom, že 12.3. to samé ministerstvo tvrdilo: „Velikonoční potřeby nespadají do výjimek uvedených v příslušném usnesení vlády, které omezuje maloobchodní prodej,“ napsala SeznamZprávám za resort Miluše Trefancová. A dodala, že porušení opatření sleduje policie (iRozhlas). A co na tom, že kdo to respektoval, ten už teď nestihne vyrobit a dodat. Řídit stát jako dva Havlíčci.
 • Na (Xzone) je soutěž o PS5, tak si dejte taky.
 • Rybe? Vole… Furt nic, prostě kolem Bečve je mrtvo. Půlrok od katastrofy na Bečvě. Policie tápe, aktivisté vyšetřují na vlastní pěst (Novinky). Sice si myslím, že policie netápe, ale radši nebudu ani naznačovat. V článku další info o výpusti, ke které se nikdo nezná a kterou hlavně nikdo z firem, co to běžně dělají, nechce zkoumat.
 • Jako by toho mikromanažer neměl už tak dost – Po nás potopa. Kultura přestala existovat. Houslista Šporcl napsal Babišovi (Novinky). I když vlastně – tohle je přesně to, co vrchní makak rád a co potřebuje. Takže obratem odpověděl, že Šporcla zve na schůzku a sám si myslí, že podpora umělců je nedostatečná (TW). Hele, my fakt máme premiéra v opozici vlastní vládě…
 • Čučkaři z NKU se nám nějak rozjeli. Naprosto nečekaná informace, že by snad tento stát (nezlobte se, že to řeknu) řídila (furt se nezlobíte?) naprosto nezodpovědná banda amatérů (furt dobrý?), co v nouzáku rozfrcá za čínský šmejdy první poslední, asi až na NKU nikoho nepřekvapila… Stát kupoval respirátory i za 777 Kč za kus, zjistila kontrola (Novinky). Jako bonus tam je klasika typu: nepřipraveno, nezvládnuto, netestováno, dodávky neodpovídaly objednávce, všechno vyhodit a tak dále. Ještě že už tu nemáme to Palermo…
 • Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Říká se tomu “vládní plurál” (pluralis čapestatis). Pokud chce nějaká surikata (či sám vrchní Čupkejk) oznámit, že se něco daří, použije množné číslo (“my zařídili”, “my testujeme”, “nám se podařilo” atd.) a to i v případech, kdy s tím nemají nic společného. A naopak, pokud se něco sere, tak vládní plurál zmizí jak rezervy rozpočtu… Dáme si ukázku:
  • Kája dnes na (TW) – Již téměř 4 mil zaměstnanců a živnostníků testujeme na týdenní bázi. Dnes jsme na vládě rozhodli o zapojení firem s 1-9 zaměstnanci, neziskovek a OSVČ, pokud nepracují z domova. První kolo do 6/4. Děkujeme všem zaměstnavatelům, živnostníkům i zaměstnancům, odvádí výbornou práci. Testujete. To víš že jo, dvojsurikato. Se testují, za vlastní prachy, tak to mělo být napsáno…
 • Po tiskovce zcela nečekaně – Vláda chce prodloužit nouzový stav o dalších 30 dnů (Novinky). Dejte nám ještě 14 dní, 3 týdny, měsíc… Dočasná opatření, jednotka dočasnosti = 1 furt.
 • Celá ta dnešní sranda je tady – Tisková konference po jednání vlády (Novinky). Testování, nikam, nouzák do konce dubna a tak dále. Klasika. Ne, podporu pro prodloužení vláda zatím nemá, času dost…
 • Tak alespoň přehledy pro sociálku jsou také posunuty, jako daňové přiznání, do 30.6., oznámila Venezuela na (TW). Posunutí přehledů pro zdravotní pojišťovny jsem zatím nikde nezaznamenal, tak snad na to nezapomenou, to by teprve byla sranda.
 • K tomu rozšíření testování – Přehledně: Testovat musí i nejmenší firmy a živnostníci. Co to obnáší? (SeznamZprávy). Zajímavá informace – OSVČ, co se nepotkávají s klienty/zaměstnanci se testovat nemusí, ale musí být schopni prokázat, že se nepotkávají s klienty/zaměstnanci… Netuším jak…
 • Pan prezident dále papá puding a má rozečteny 4 knížky, sdělil po setkání s hradními ostatky pan premiér. A vyhození Blatného a Petříčka neřešili. A vůbec – co je vám do toho? Tolik tiskovka po setkání. Jinak teda – Babiš nevyloučil personální změny v dubnu (Novinky). Ale teď ještě ne!
 • Ještě k tomu pudingu z jiného zdroje – Debata o odvolání Blatného či jiných ministrů se Zemanem neproběhla, uvidíme po sjezdu ČSSD, uvedl Babiš (Lidovky). K Petříčkovi: „Jestli plánuji nějaké výměny v měsíci dubnu, to se uvidí, protože samozřejmě i sociální demokracie má svůj sjezd, kde bude zvolen předseda a jak to dopadne, to nevím, jestli sociální demokracie přijde s nějakým návrhem. Ale v této chvíli je situace taková, jak jsem řekl, že v březnu žádné výměny neplánuju,“ řekl Babiš.
 • Mám takový soukromý tip na nového ministra zdravotnictví. Buď tam nějak zase narvou plukovníka Prymule, nebo to vezme Arenberger z Vinohradské FN.
 • Optimistický presumptivní ex-ministr – Na konci dubna by mohlo být 3000 hospitalizovaných, avizoval Blatný (Novinky). Situace se zlepšuje.
 • A drsný Hami – Policie bude kontrolovat dodržování karantén a izolací (Novinky). PČR dostane seznamy od hygieny a bude kontrolovat (snad jen venku, ale z toho vyjádření to není jasné). Tak to vidím na definitivní zhroucení trasování…
 • Jako bychom nevěděli, že jde jen a pouze o KSČ, jak se dohodnou s vláďou, že jo. Ale tak ok – Opozice váhá s podporou nouzového stavu, zhodnotit chce data (Novinky). Data a plány chtějí už rok, zatím vždy dostali akorát, no, přesně to…
 • Úřad vlády se rozhodl zachránit Českou poštu před krachem. Andy se rozepsal. Babiš poslal Blatnému další dva dopisy, vytýká mu manažerské selhání. Ať se to neopakuje, píše (Lidovky). Úžasná investigace od stranického tisku! Jaké ti musí mít zdroje na vládě! Oh, wait, aha – Hanč… Výtky se týkají i toho odčervovadla pro koně a tak dále. No, jelikož ministra nejde vyhodit na paragraf, tak to je prostě jen takové přátelské upozornění, že už to nechce dělat.
 • A mohl být klid, ale vono se to zase netrefilo – Kolem Země proletěl největší asteroid. Jmenuje se 2001 FO32 a srážka prý nehrozí (Lidovky).
 • Pokocháme se pohledem na kytičky – Je extrémně vzácný a na Medníku u zlatého naleziště kvete brzy zjara. Podívejte se na kandík psí zub (Lidovky).
 • Ale copak, copak? Aha, rybe. Tak sága pokračuje – Znalec, který viníka otravy Bečvy ‚už zná‘, potřebuje více času k vypracování posudku (iRozhlas). Snad se toho dožijou alespoň naše vnoučata…
 • Nicméně přeci jen něco z té schůzky s rezidentem vyplynulo. A není to moc pěkné – Babiš požaduje od centrální banky příspěvek do státního rozpočtu. Za vzor pokládá Německo nebo Švýcarsko (iHned). ČNB dotující stát je šílená představa, v aktuální době, kdy se snaží doplnit rezervní fond a sanovat ztráty minulých let. A hlavně proto, že to je fakt “fond poslední instance”, pak už jen zhasnout…
 • Tak sladké sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *