23/03/2021 – Rýmička FTW, odfouknutý náčelník, šetření na vakcínách a tvrdé kontroly

 • Úterý jen stručně, neb se nic moc nestalo. Po dlouhé době je klid (ne jako včera, kdy jsem se málem upsal xmrti)
 • Dneska jen 14 zpráv, to jde.
 • Spouští se, teoreticky, registrace rizikových pacientů k očkování. Teoreticky píšu proto, že to zase, dle očekávání, někde nefunguje a kódy nejsou. Ale pokud máte kliku, tak takhle to má fungovat: Registrace rizikových pacientů: Kdo má nárok a co dělat, když nepřijde kód? (iDnes). I stranický tisk přináší popis variant “když to nefunguje”…
 • Už za pár dní startuje odečítání lidu. Přehled “co, proč, kdy, jak” přináší (Deník) O víkendu startuje Sčítání lidu 2021, nejprve online. Klade méně otázek. A, na četné dotazy, ano, stále se můžete přihlásit k víře rytířů Jedi!
 • Sice ofiko nikam nemůžeme (teda mimo okres), ale rebelové jsou i v parlamentu, takže: Cestování o Velikonocích: Ať lidé odjedou na chalupy, zní ze Sněmovny (Deník). Hami a Blatník s tím nesouhlasí, trvají na striktním omezení. Asi aby chataři nenakazili srnky… Víš co, Sašo?
 • Vichr z hor přináší změny – Václav Klaus ml. končí v politice (Novinky). Na náčelníka jsou oškliví spolustraníci, tak jim vzkázal, že se jim na to může vykašlat a s Trikolorou končí. To bude v kuchyni smutenka… Takové předčasné nevítězství institutu VK.
 • A jdeme na to! Armádu povolá vrchní želé až příští týden, teď jedeme tvrdě kontroly žabičkama zelenejma – Kontroly karantén a izolací začnou tento týden. ‚Vyčleníme stovky policistů,‘ řekl Hamáček (iRozhlas). Jestli budou chodit po bytech, nebo lapat hříšníky venku, to ještě není jisté, ale vono to nějak dopadne. Hami má plán, nebo tak něco. Rozhovor. Jo a nějak se mu vyskytla myšlenka, že každej člověk má s sebou nosit doklad totožnosti (podle jakého zákona, ty kokso?) a lejstro o nařízené karanténě (jak, ty kokso, když to většině akorát volají?). No to bude taková sranda tohleto…
 • Hovořil i Borovský – Havlíček: Za výší příspěvku na testy si stojím, uzavřít průmysl na Velikonoce by bylo příliš komplikované (iRozhlas). Prostě takovej hajzlíček, no. Věří, zafunguje, domnívá se, spoléhá, myslí… Tím si nebudu kazit večer, dejte si to sami.
 • Smutná zpráva: Zemřela Hana Hegerová. Legendární šansoniérce a hvězdě Semaforu bylo 89 let (iRozhlas, DeníkN). Krásný věk, krásný hlas, krásná dáma. Sbohem.
 • Kauza dne, spíše ale měsíce: Česko mohlo mít mnohem víc vakcín, ale řeklo ne. Vláda vědomě zajistila méně dávek než téměř všechny ostatní země EU (iHned, odemčeno). Stručně: přeci neobjednáme něco, co se možná neschválí, to by byly vyhozené peníze. Schválilo se. Nemáme. Ale ušetřili jsme jednotky miliard. A to se vyplatí! Řídit stát jako já už nevím co… Prostě si to přečtěte.
 • Zato nepoužitelné jehly z Číny, těch máme plné sklady, dokonce expresně dodané, za příplatek v milionech. A nikdo je co? Správně – nechce. ‚Materiál na ředění máme.‘ O čínské stříkačky není zájem, ministerstvo přitom připlácelo za dopravu (iRozhlas). A zase si za to nikdo nepůjde ani ke zpovědi, natož hačnout, že, Hami? Mimochodem – ty 3 mega za express dopravu, to máme 64 tisíc dávek AstraZeneca (nebo 10k Pfizeru), vole Hamáček.
 • Odlehčíme. Jak se prodávaj tweety (divná móda, ale je to blockchain, tak to je unikátní a ověřené a trendy), tak – Šéf Twitteru vydražil svůj první tweet za 63 milionů korun (Novinky). Dost zajímavá sranda, asi taky nějakej pustím do dražby :D
 • Budoucí ministr zahradnictví se nám nějak rozhovořil (a založil si Twitter, takže to je jasné) – Arenberger: Nabídku nahradit Blatného nemám, ale možná mě osloví (Novinky).
 • Venezuela opět páchá dobro. Já už z toho nemůžu… Regulovat, zastropovat, omezit, dotovat a řídit… Když stát ve vlastní režii nezvládá provozovat jesle a školky, tak do toho hodí vidle soukromým organizacím, protože proto! Protože tu máme soukromé skupiny, na které holt někdo nemá, někdo má, tak to zregulujeme, ať na to maj všichni, ale vono to pak zanikne, takže win-win. Já už fakt nechápu… Nechceme luxusní školky, řekla Maláčová. Dětské skupiny se změní na jesle (iDnes).
 • A máme důkaz, že to není rýmička! Ona totiž ta rýmička covid sežere, zajímavé. Akorát dneska sehnat obučejnej rhinovirus je prakticky nemožné… Souboj virů. Nachlazení může vypudit koronavirus, zjistili vědci (Novinky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *