29/03/2021 – Věřící Plaga, asi zase vítr, zase maturity a překvapivě zavřeno

 • Jak každý čekal, Máchale, spadlo ti to – Elektronické sčítání lidu se i po výpadku potýká s problémy. Vyplněné formuláře nejdou odeslat (iRozhlas). Prča je, že tentokrát to nebylo z důvodu velkého zájmu (zdravím konspirační praktiky, ne fakt nešlo o koordinovaný útok pražské kavárny), nýbrž o chybnou elektrónku z Katoda Holomóc. Teda o neotestovaný našeptávač adres od OK System, co nebyl moc OK. Detail, řeklo by se. Zátěžové testy to neodhalily (neb automat nezadává po písmenkách, chyba, veliká chyba…). Stane se, no.
 • Plaga se dal na víru – Věřím, že se žáci vrátí do lavic 12. dubna, řekl Plaga v Lánech. Rozhodnutí je na ministerstvu zdravotnictví (iRozhlas). Otázkou je, jestli to na ten týden až dva má vůbec smysl, že ano. Každopádně víra místo plánů a parametrů, tady vidím velký špatný…
 • Po pátečním prodloužení otrnulo Blatníkojc a je nějakej akční – Blatný: Dva týdny žádné uvolnění a chci kontroly (Novinky). Hlavně to kontrolovat, na tom trvá. Sranda s jeho prohlášením, že se byl projít po Praze, ušel asi 16 km a bylo hezky. Kdybys chtěl ujít 16 km v některých katastrech, na který jsi ty procházky omezil, tak ten povolenej výběh obejdeš třikrát, víš?
 • Jelikož do maturit je času dosti, tak si na tom (dávno zavrhnutém) nápadu s úřední maturitou může Al Čapone honit PR do omrzení, že jo? Proč nemít chaos všude, že jo? Že furt nikdo neví co bude? Ale prosím vás… Babiš dál prosazuje úřední maturity. Není prý třeba lpět na výkonu (Novinky). Čau maturanti, strejda Andrej se za vás pere jak kuře z Vodňan, tak čau!
 • Na (iRozhlas) vyšla aktualizovaná volební kalkulačka s přepočtem mandátů podle nových (neschválených zatím) systémů voleb, co aktuálně plují parlamentem. Je to zajímavé. Posílení malých stran je mírné, oslabení vítěze značné. To bude radost koalovat!
 • A zázrak, děti, zázrak se stal – Metnar nerezignuje, vláda vrátila armádě pět miliard (Novinky). Z toho se KSČ posere do výše třetího patra svého ústředí (v ulici Politických vězňů (to mně vždycky zvedne náladu, ta adresa)).
 • Sluší se zmínit, prošlo to komplet médii: Petr Kellner tragicky zahynul (Novinky).
 • K tomu chaosu s maturitama (co nemusel být, ale je to dobrý PR) tak nějak zní ze škol – jdi s tím do Bečve, vole – ‚Premiér je v tom sám.’ Zástupci škol znovu odmítli úřední maturity, studenti podle nich potřebují jistotu (iRozhlas). No, uvidíme, zda si to premiér nakonec neprosadí (“Pretože mi píšjou študentě!”).
 • Konečně dobré zprávy! Policie odvolala pátrání po jelenovi, který loni v listopadu v okolí Horní Plané odcizil myslivcovi zbraň a utekl s ní do lesa. Kulovnice se nyní našla u Boletic, kde ji jelen shodil i s parožím (TW). Sice si spíš myslím, že jelenovi došly náboje, tak tu nepotřebnou flintu odhodil (vono nabít kulovnici, když má jeden akorát kopejtka, je dost náročné).
 • Co jsem říkal? Flákačenka na scénu! Studenti chtějí úřední maturitu. Přes Babiše posílají Plagovi dopis (Novinky). Takže jasný – “Tady mi písaly ty studenty a já to respektuji!”. Nutno uznat, že to těm študentům myslí politicky! Přes Babiše posílají… Tady odbočím, tohle je už totiž neskutečné (cituji z článku a odpovídám):
  • Podle osmnáctiletého studenta Jiřího Daniela Trávníčka z iniciativy NE:BRZO by měla být letošní maturita úřední. Kontaktoval premiéra Andreje Babiše (ANO) a dohodl se s ním, že studenti sepíší dopis ministru školství Robertu Plagovi (za ANO).
   • Jelikož premiér nemá žádný vliv na své ministry, bez dopisu by to prostě nešlo.
  • Babiš pro CNN Prima NEWS potvrdil, že je s Trávníčkem v kontaktu. „Párkrát už jsem se s ním a jeho kolegy spojil přes on-line call. Mimo jiné jsem jim slíbil, že budu bojovat za úřední maturity,“ uvedl.
   • Neb nemá nic jiného na starosti, že ano. A bude bojovat, ve vlastní vládě! Asi fakt máme unikum – opoziční premiér!
  • „Mrzí nás, že si s námi (ministr Plaga) alespoň jednou nesedl a nevyslechl nás. Třeba by s námi nesouhlasil, ale byl by to vstřícný krok,“ řekl Trávníček.
   • Jo, protože právě to je práce ministra, že jo. Až se budeš hlásit na VŠ, tak si prosím tě domluv oběd s děkanem v den přijímaček, ju? Taky na tebe bude mít čas, určitě! (tady si všimněte, jak to mikromanažerské “všade budu” funguje. Jako PR dobrý, výsledky tristní)
  • Naopak pokud jde o Babiše, spolupráce podle Trávníčka funguje. „Je vůči nám poměrně vstřícný. Zatím mám dobré zkušenosti. Odpovídá mi na smsky i e-maily,“ pochvaluje si.
   • Chlapče, ten člověk odpoví na SMS/mail/Whatsapp/atd. i IoT senzoru, co hlídá zálivku květin v předsíni. Nekecám, reaguje na každej mail (kde bere čas na řízení státu, nevím).
 • Připomeneme si: Havlíček bude za ANO do sněmovny kandidovat jako nestraník (Echo24). Sony Kája a ten druhej, holt ani jeden nevstoupil do hnití.
 • Horor u Říčan! Viděli jsme medvěda, hlásili cizinci u Mnichovic. Policie nic nenašla (Novinky). Ta nakonec to není takovej horor, cizince i vesnici prý našli.
 • A hele, to byl fofr! Vláda odvolala vládního zmocněnce pro jadernou energetiku (Novinky). Jaroslav Míl tam byl dva roky, nyní začalo vadit, že nemá prověrku (dle oficiálního vyjádření, dle reality ji má), vezme si to pod sebe Hajzlíček a odvolaný se o tom dozvěděl z televize. On totiž zlobil – měl výhrady k Rosatomu.
 • Tady to máme komplet (včetně toho stanoviska, co jej stálo míst) – Jaderný zmocněnec Jaroslav Míl se vymezil proti oslovení Rosatomu. Vláda ho odvolala (Aktuálně). Jinde by po tomhle padl minimálně ministr, spíš celá vláda, ale u nás ne, my už tu nemáme Palermo. Už máme Палермо.
 • A pozor – máme plán! Jen v něm nejsou termíny a metriky, ale máme plán! Po roce… Ministerstvo představilo plán otevření škol, nejdříve se vrátí rotačně první stupeň (Aktuálně). Ještě tak dva tři roky a možná bude i nějaká strategie… Řídit stát jako prodejnu kraslic o Dušičkách.
 • Sebevražda ve stádiu pokusu – Pod metro na Staroměstské skočil muž. Pak vylezl a odešel (Novinky). Policie pátrá po muži jménem Duncan MacLeod.
 • Šéf statistiků vysvětloval vládě výpadek při sčítání. Rezignaci ministři nepožadovali (ČT). Logicky – kdyby se tady mělo rezignovat za pár hodin výpadku webu a horší věci, tak ve Strakovce už sedí akorát vrátnej…
 • Furt ve střehu! Jelikož ze zákona je zákaz prodeje ve státní svátky (některé), mezi které ale Velký pátek nepatří, tak obchody naivně počítaly s tím, že v pátek otevřou. Navíc nouzový stav ruší tenhle zákon, tak by mohly otevřít i v pondělí (kdy je ze zákona zavřeno). Jenže vláda lordů chaosu má v nařízení nouzového stavu uvedeno (trvale, už od října, platilo to i v únoru, kdy žádný svátek nebyl), že se zakazuje prodej o svátcích. O všech svátcích. A dneska si toho všimli… Takže v pátek zavřeno, nazdar! Na Velký pátek nenakoupíte ani ve večerce. Zavřít musí všichni (Novinky, iDnes). Řídit stát jako Kinder Surprise…
 • A optimismus na závěr – Vláda prodloužila kompenzační bonus do konce dubna (Novinky). Ale klid – stejně jako dosud na to skoro nikdo nemá nárok.
 • Hezkou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *