19/04/2021 – A bum!, agent 007 Hamiželé, definitivní možná a vrtulníček

 • Ani nevíte, jak se mi do toho psaní nechce… Rozepsaný mám všechny předchozí dny v dubnu, dopsaný jen minimum. A teď tohle. Už to nějak nedávám, není v tom žádná radost, jen povinnost, tak jdeme na to. Začneme víkendem, ani přes něj nebyl klid…
 • Jak Andy v pátek zakázal rudé mikině výlet za Sputnikem, tak to pochopitelně bylo jinak. Ocelová páteř v soboru ráno tweetla, že nikam neletí, protože musí v pondělí na Vládě jednat o důležitých věcech. O jaké věci jde, neuvedla. Při pohledu na program pondělního jednání je však jasné, že jednání o speciálu pro basketbalisty se bez něj neobejde. No, dostal to sežrat pěkně – Hamáček: Do Moskvy neletím kvůli jednání vlády. A teď Červenou Karkulku, reagují politici (Novinky).
 • Mstící se Želé jede – Hamáček nechce Petříčka jako jedničku v Praze (Novinky). Aby taky chtěl, ještě by mohl vyhrát… V článku přehled dalších lídrů kandidátek podle krajů. Dost zajímavá bude Šílena na Moravě, proti ní půjde pan Profesor. Nebo ve středních Čechách souboj Bureš, Želé, Rakušan a Pitomio. V Praze pak asi bude souboj trpajzlíků, za profikorupční hnití nastoupí Nacher, za korzáry Richterová. No, čekají nás zajímavé časy.
 • Proběhl sjezd ÚV KSČ a soudruzi rozhodli, že nebudou bořit něco, co funguje. Takže do čela KSČ nenastoupí kovaní stalinisté (Gros<|>, Skála apod.), ale zůstane tam rudá svině Falmer. Jen tak dál, soudruzi, jen tak dál! Komunisté vedení neodvolali, Filip pokračuje (Novinky).
 • U příležitosti pohřbu prince Philipa má (NBC) fakt zajímavou galerii, stojí za prohlédnutí. Doporučuju, jak fotky, tak popisky.
 • A BUM! Zničehonic ohlášená tisková konference vlády (teda eStéBáka a Želé) přinesla šokující odhalení a současně daleko víc otázek než odpovědí. Prostě v sobotu odpoledne šlo do médií, že nám naši klauni večer něco řeknou. A řekli. (pokud chcete v přímém přenosu vidět ukázku rčení “zpocenej jak dvéře vod chvlíva” a “prdelí štípat osmičku drát”, tak si dejte to video ve článku. Je to přesné). Babiš: Rusko bylo zapojeno do výbuchu ve Vrběticích (Novinky). Dozvěděli jsme se, že dle informací BIS nám vyhodili sklad ve Vrběticích (ve 2014) do vzduchu rusáci, dokonce rusáci z GRU, což je průser evropských rozměrů. A 18 agentů (diplomatů) má 48 hodin na sbalení a odejití do prdele (do náručí Matky Rusi). Pecka, voe, bum!
 • Aby toho nebylo málo, tak rovnou máme známé tváře – Kvůli výbuchu ve Vrběticích hledá policie dvojici, která měla otrávit Skripala novičokem (Novinky). Tak hledat může, že ano… Tajdle mi je těch rusáků vlastně líto – jestli jejich elitní agenti jsou tihle Pat&Mat, co poserou, na co sáhnou, tak je to spíš smutné…
 • Abychom pro samé výbuchy nezapomněli na malomocnou vládu, tak tu máme další kousek, co odpadl – Černý opouští i klinickou skupinu a dispečink lůžkové péče. ‚Premiér si mé pokračování nepřeje,‘ uvedl (iRozhlas).
 • A jelikož nemáme prezidenta, ale pouhého rezidenta (pudinku a Putina), tak zcela očekávaně se hradní zombie k ničemu vyjadřovat nebude (neb již vše podstatné řekla v době, kdy odvaha nebyla levná, nebo tak něco) – Prezident chce ke kauze Vrbětice mlčet celý týden, vyjádří se příští neděli (SeznamZprávy). Jak jsem psal:
 • Nemělo by také zapadnout strašení kolem Lipo (a Bobo), takže co aktuálně máme k té policejní ochraně radní, co se bála o život? Inu, dle očekávání – (Respekt).
 • Svrbětice pokračují, je víc otázek než odpovědí, jedeme – Vláda musí vysvětlit, jak dlouho měla informace, Senát chce společný postup s EU i NATO (Novinky). V sobotu odpálená bomba zkrátka překvapila skoro každého, krom Petříčka, který o tom věděl…
 • A zase to samé, tentokrát analýza celého minulého týdne, včetně Hamčovo (ne)cesty do Moskvy. Tohle tady s náma bude dlouho… Den po dni. Jak se během týdne vyvíjely česko-ruské vztahy (Novinky).
 • Narozdíl od Hamíka, ten tu s náma už dlouho nebude. Tohle je shrnutí a dost drsná kritika kdysi (dávno) respektovaného politika – Tragédie Jana Hamáčka (Respekt).
 • A bylo Čaulidi, furt to nemá titulky, takže nesleduju, nicméně vrchní čerpadlář je optimistický (akorát se nám ten optimismus zase posunul o dva měsíce) – V polovině prázdnin bychom mohli být v normálu, doufá Babiš (Novinky). Očkování, rozvolnění 26.4. a tak dále. Ale “nechce nic slibovat”. Už se PR tým lehce poučil…
 • A šup, máme tu agenta 007 Želé s povolením vysírat, teda zastírat, to už se fakt nedá tohleto, to už se nedá – Hamáček: Cesta do Moskvy byla zastírací manévr (Novinky). Jen to shrnu: v pondělí 007 oznamuje, že letí do Moskvy jednat o Sputniku, ve středu dostane 007 první sprdung, v pátek premiér prohlásí, že 007 do Moskvy cestu nedoporučil, v sobotu ráno 007 oznamuje, že v pondělí musí na jednání vlády a proto do Moskvy nepojede, v sobotu odpoledne mu dochází, že je taky setkání ministrů zahraničí EU a tak nepojede do Moskvy a nepůjde na vládu, v pondělí 007 oznamuje, že šlo o krycí manévr. Seems legit.
 • No, odveta za vyhoštění agentů na sebe nenechala dlouho čekat, takže dneska dostalo 20 našich diplomatů 24 hodin na opuštění Ruska. Čímž naše ambasáda prakticky přestala existovat. Rozhovor s bývalým velvyslancem: Kolář: Rusové paralyzovali českou ambasádu. Musíme vyhostit všechny jejich diplomaty (Novinky). Bylo by to zajímavé, ale k tomu nedojde. Zemana, Nejedlého atd. si Rusové nevezmou…
 • Vrtulníček! Tak nakonec se povedlo! Helikoptéra na Marsu vzlétla (Novinky). On to byl teda jenom test letu do 3 m nad povrchem a není to helikoptéra, nýbrž spíš dron, ale co už – letělo to! Lidstvo dokáže neuvěřitelné věci!
 • Překvapivý titulek, ale ono nakonec to je trošku jinak – Soud potvrdil zproštění Agrotecu a jednatele v kauze zakázek České pošty (Novinky). Většina obžalovaných se nedostavila, tak je soud přesunul do samostatného projednávání. Osvobozený jednatel je pak spíše z procesních důvodů – Podle předsedkyně odvolacího senátu Kateřiny Jonákové nebyla v případě Richtera dodržena tzv. totožnost skutku, obžaloba tak byla podána pro skutek, pro který nebylo obžalovanému sděleno obvinění. Jinak pohoda.
 • Dlouhá a podrobná analýza k povinným datovým schránkám (které nám stát zřídí od 2022 “sám od sebe”) je na (Lupa). Je to dost zajímavé a neveselé čtení. A je v tom bordel – Zprávy z Depa (2): Automatické zřízení datové schránky pro informačně gramotné.
 • Tragická zpráva ze zahraničí – Kvůli zablokovanému Suezskému průplavu je nedostatek sádrových trpaslíků (100+1). My jich máme dost, naštěstí. Jen nejsou sádrový.
 • A bum! Petříček: O Vrběticích jsem věděl, ale se mnou i novináři (Novinky). Čímž se nám začíná vysvětlovat ta narychlo svolaná tiskovka i mnoho dalšího. A z želé 007 to dělá celkem šaška…
 • Sice nevíme, ale jednáme, tejden času, pohoda – Vláda projedná další rozšíření výuky od 26. dubna (Novinky). Pro zvýšení ostražitosti obyvatel to možná bude různé kraj od kraje, nebo okres od okresu, nebo podle počasí, nebo tak něco…
 • Vláda, která zdraží pivo, padne, říkával Švejk. No jo, ale co takhle vláda, která už jde stejně do někam a hodí to pivo na svý nástupce? Hm? Geniální, ne? Ale teď vážně, konsolidovat ten bordel po aktuální vládě národní zkázy zabere víc než jedno volební období a fakt se bude muset řezat hlava nehlava. Nic jiného následující vládě sebevrahů nezbude. Proto mi tyhle proklamace od klimakterickýho diblíka lehce působí tik, podává to, jako by to byl její plán na další 4 roky ve vládě, což nebude. No, dejte si – Rodí se plán, jak zalátat díru v rozpočtu: Zmrazení platů úředníků i vyšší daň z piva (Aktuálně). Konvergenční program na další roky.
 • A bum! Vrchní nemehlo opět propáslo šanci mlčet – Byl to útok na zboží, ne akt státního terorismu, prohlásil Babiš k Vrběticím (Novinky). Problém není ani tak v tom terorismu (což fakt nebyl), ale v té formulaci a v dalším sdělení: “Je nepřijatelné, že agenti provedli operaci, kterou zpackali. Je mi líto, že zemřeli naši dva spoluobčané”, kdyby to totiž bouchlo kde mělo, tak to je ok, nebo tak něco nám premiér sděluje.
 • Teoreticky, někde a ještě uvidíme – Od pondělí se v některých krajích otevřou školky pro všechny děti (Novinky). Občane – furt ve střehu!
 • Velice razantní postoj po dnešní vládě, jak dlouho to vydrží, uvidíme – Rusko je u Dukovan ze hry, rozhodla vláda (Novinky). Pravil Borovský.
 • A pozor, již za tři dny! O dalším rozvolnění vláda rozhodne ve čtvrtek, na řadě jsou obchody (Novinky). A od pátku bude otevřena registrace na očkování pro 60+. Teoreticky.
 • A bum! Souhrn od (Novinky) – Výbuch ve Vrběticích v časech a souvislostech. To je na jednom místě všechno, co aktuálně veřejnost ví. Andrej byl teda pro odtajnění spisu, ale jelikož o ničem nerozhoduje, tak zatím neodtajněno…
 • Protože ono totiž – Hamáček: Čím víc o Vrběticích řekneme, tím víc napovíme Rusům (SeznamZprávy). Rozhovor. Opět ze sebe dělá 007, finální informace přišla prý v pátek, a hlavně: “Nám se podařil fenomenální úspěch, kdy jsme rozkryli operace GRU na našem území a současně jsme rozbili rezidenturu obou ruských tajných služeb. To je rána, ze které se ten systém několik let nevzpamatuje. Takže já bych očekával slova díků, a nikoliv nějakou nesmyslnou kritiku”. Inu – zahrál to želé velmi dobře…
 • Když se na to agentování podíváme z druhé strany, tak ono teda jako vlastně… Hamáček stále hájí plánovanou cestu do Moskvy jako kamufláž. Podle expertů to nebylo nutné (iRozhlas). Víceméně všechno z předchozího rozhovoru je tady zpochybněno. Verze 007 se už zdá býti méně pravděpodobná než verze “chtěli jsme to tutlat a žehlit, ale najednou bum!”.
 • Jelikož to Hami se svým opatrným projevem, kde žádal o součinnost s vyhoštěním ruských agentů (z čehož posluchači nepobrali, že myslí ruské diplomaty), nezvládl, tak – Český velvyslanec u NATO požádá i o koordinované vyhoštění diplomatů (ČT). Dlouhej článek, doporučuju celej, nebudu přepisovat.
 • A zatím u nás doma – Havlíček: Další tresty pro Rusko? Stačí. Přestřelku nechceme dál hrotit (SeznamZprávy). Celej rozhovor bude zítra.
 • Uf, ty vole, to byl zase den…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *