21/04/2021 – Rozvolnění na dohled, novej ministr, ultimátum a šestej pokus

 • Už to jedu jak Baťa cvičky… Tak jedeme!
 • Podívejme se, co jede v Rusku v reakci na výbušné Vrbětice – Nechutný podvrh, objednávka Bílého domu i narážky na Becherovku. Jak se v Rusku píše o kauze Vrbětice? (iRozhlas). Ono teda – kdyby jenom v Rusku, že jo, i s našem parlamentu to jede podobně, od některých…
 • Zatímco školy a školky mají jet podle krajů a nějakého pseudoPESa, tak Havlíček chce otvírat obchody a služby všude stejně (Novinky). Zejtra to “bude prosazovat” na vládě. Jo a Hospodářská komora vyvíjí (proč?) nějakou aplikaci pro mobily, kde by měl mít zákazník info o testech, protilátkách, očkování… To zase dopadne…
 • Postcovid změny v zaměstnání nás neminou, homeoffice se stává standardem tam, kde to má smysl (zdravím z chaty!) a bude to ještě zajímavé. Píšou (SeznamZprávy) Avast už zaměstnance do kanceláří nenutí. Nejvíc toho litují Češi. Rozhovor. Zajímavej.
 • Mírně opatrně, ale nezvykle konfrontačně, se vyjádřil premiér na adresu Hradního rezidenta – Prezident by mohl reagovat dříve, míní Babiš (Novinky). Hradní bobřík podle něj není zrovna ideální. Wow. Ještě jednou to samé, ale i s videem, ve stranickém tisku – Babiš: Důkazy jsou přesvědčivé. Bylo by lepší, kdyby Zeman osobně reagoval (iDnes).
 • Co všechno už víme, ač vláda ještě neví, k rozvolnění a termínům. Souhrn na (Deník), ale vono to bude ještě 5x jinak a 4x zrušeno… Otázky a odpovědi k rozvolňování: kdy se otevřou obchody, hospody a další školy.
 • Nedaj si pokoj. Ale v aktuální situaci to je spíš záměrný a hodně drsný trolling hradních ostatků prezidenta… Šestý pokus. Vláda opět navrhne prezidentovi, aby povýšil šéfa BIS Koudelku do generálské hodnosti (iRozhlas). K tomu není co dodat. Good luck.
 • Jelikož to Zao nevzal, tak Prezident Zeman jmenoval Kulhánka ministrem zahraničí. Rusko vynechal (Novinky). V projevu zmínil pan prezident Kalouska, chybně citoval Zákony profesora Parkinsona, prohlásil, že “osmdesát procent našeho exportu tvoří hrubý domácí produkt”, ale jinak vypadal, že mu puding chutnal a detaily, jako aktuální krize s Ruskem, neřeší.
 • Na východní frontě se totiž činí Jindrák a Mlučáček, takže rezident nemusí nic řešit. Má na to lidi. Hrad mlží o počtech pracovníků na ambasádách (Novinky). Prostě: Diplomatů mají v Česku Rusové víc, Češi mají však v Rusku více lidí, napsal v úterý na Twitteru ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Ministerstvo zahraničí však pro Novinky upřesnilo, že jeho počty nejsou správné. Inu, Jindrák.
 • Jen pár hodin ve funkci a hned taková pecka! Ultimátum Rusku: Umožněte hned návrat českých diplomatů, jinak vám paralyzujeme ambasádu v Praze (Novinky). Tohle je od Kulhánka naprosto perfektní řešení, jen zírám. Dal Rusku něco přes 16 hodin na zrušení jejich counterstriku za vyhoštění těch 18 od nás. Což samozřejmě Rusko neakceptuje. Ale hele, to už je pak jejich problém, ne náš. Tím Kulhánek přehodil zodpovědnost a hlavně důvod reakce na Rusko, když teď vyhodíme zbytek ruské ambasády, tak to nebude “recipročně”, ani “za Vrbětice”, nýbrž jen a pouze v reakci na vyhoštění našich diplomatů (a za nesplnění ultimáta). Hergot, to je dobrý!
 • A jeden optimista – Arenberger: Směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května. Připravujeme i plán rozvolňování (iRozhlas). Připravují. A není to zbytečně brzo? Ono se to teda ještě samozřejmě změní, ale to už jsme si zvykli. Důležité z toho je, že: Ministerstvo zdravotnictví podle Arenbergera také připravuje plán rozvolňování na první polovinu května. „Má už základní obrysy, co se týká těch jednotlivých kategorií,” řekl ve středu. Další informace ale hodlá zveřejnit, až na nich bude konsensus.
 • Na stejné datum míří i naše slunko dotační – Zlom 3. května. Otevřou se obchody a služby, další žáci se vrátí do škol (iDnes). Systém PES nahradí šest vln rozvolnění, oznámil ve středu premiér Andrej Babiš. Od 3. května by se mohl vrátit druhý stupeň škol v rotační výuce. Otevřou se i obchody, upozornil předseda vlády v pořadu Rozstřel na iDNES.cz. Ale klid – to je furt ve fázi “jednáme o tom”…
 • V PSP byla zase sranda (viz Steno a Steno), prošlo pár drobností, neprošla (zatím) 5týdenní dovolená, ale hlavně se zřídila (zbytečně, jako vždy) komise pro Bečvu… Jako gesto to je asi pěkný, význam to nemá, nicméně sranda při hlasování – všichni (ale fakt všichni) byli pro, akorát surikaty z ANO se zdržely. Poslanci schválili zřízení vyšetřovací komise k ekologické havárii na Bečvě (iDnes). Prča voe.
 • A jelikož je třeba zakončit něčím veselým, tak si dáme nového ministra zahradnictví a Sputniku. Rozhovor pro (Novinky) – Arenberger: Sputnik je stále ve hře. Kauza Vrbětice nic nemění. Titulek je zase poněkud clickbait, rozhovor je zajímavý, ale to si dejte za domácí úkol, prostě si to přečtěte, nebudu ovlivňovat. Přečtěte si to.
 • Co si taky můžete přečíst, je text Vazalové, švejci. Ptali jsme se, co si o Češích myslí Rusové. Mezitím nás Putin přirovnal k šakalům od (DeníkN, odemčeno díky @karel_iv62). Ale to si spíš nečtěte, není to pěkné čtení.
 • Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *