22/04/2021 – Zabalený PES, Alidědek a 63 loupežníků, zase nezákonně a woof, much coins! :D

 • Docela zajímavou chatičku, teda maringotku, si postavila jedna ex-korporátní krysa. Zajímavé řešení, fakt pěkný, akorát teda půl mega se mi jako cena na boudu 6×2,5 metru zdá poněkud moc, ale hezký to má, to zase jo. (Aktuálně, jukněte na fotky)
 • Hradní dilema v kostce – Povýšit Koudelku na generála? Zeman je lapen v pasti mezi Kremlem a Českem (Aktuálně). Jop, souhlas, ruský rezident stojí před volbou mezi dvěma mizernými (pro něj) možnostmi. Nicméně optimismus autora, že mu to zlomí vaz, nesdílím. Už prošlo takových věcí, že ani tohle nebude konečná.
 • Dneska ani noha, ani ruka, ani brabec – Vláda se na interpelace vykašlala, do práce nedorazil jediný ministr (Novinky). Jasně, běželo ťultimátum, tak se museli celé dopoledne radit a odpoledne konferencovat, ale stejně to bylo takové zvláštní (Steno). Vypadá to, že sněmovna pošle vládě vytýkací dopis (nějaká nová móda asi). Na odpolední ústní dorazil alespoň Vrabčák a zamlžil na téma Bečva.
 • A nastalo poledne – Ultimátum pro Rusy vypršelo. Moskva si předvolala českého velvyslance (Novinky). A to bylo vše. Teda zatím. Jelikož z Ruska žádná reakce (krom Putinova projevu na téma “nepřekročitelné linie, ale kde jsou, to určujeme my”) nepřišla, dle očekávání, ohlásila vláda na 15:00 tiskovku.
 • A stal se zázrak. Poprvé za poslední rok začala nějaká tiskovka vlády přesně v ohlášeném čase. Fakt v 15:00 to začalo.
 • A poměrně nečekaně si má, rozhodnutím vlády (s podporou prezidenta, prý (stále drží ovci mlčení)), začít balit 70 agentů, teda pardon, diplomatů a zaměstnanců ruské ambasády. Termín teda dostali do konce května, naši měli 24 hodin, ale to chápu. Ono totiž zabalit Karlovy Vary chvilku potrvá… Česko zastropuje počet lidí na ruském velvyslanectví podle současného stavu na naší ambasádě v Moskvě (iRozhlas a video na Novinky). Zkrátka my máme v Moskvě 24 lidí na ambasádě, Rusové v Praze 94, tak se to srovná na těch 24 (nebo na méně, pokud ještě vyhostí nějaké naše).
 • Předchozí čísla podle novějšího článku (iRozhlas) nesedí. V textu Rusko požaduje snížení zaměstnanců na české ambasádě v Moskvě. Velvyslanec Pivoňka zůstává je uvedeno, že v Moskvě máme 32 lidí, takže nás opustí 63 (+ rodiny). A ze strany Ruska to není konečné číslo. A zakázali Rusům pracovat na naší ambasádě.
 • Ze zahraničí se vrátíme k hezké české klasice, zase Mynář a hradní parta… Kauza odvodnění svahů v Lánech: státní zástupce navrhl šéfovi lesní správy Balákovi čtyřletý trest (iRozhlas). Hezké.
 • Protože maturity jsou až za měsíc a času dost, tak – Myšlenka „úředních maturit“ ožila. Valachová i ANO je tlačí ve Sněmovně (iDnes). Co na tom, že Plaga začátkem března jasně řekl, že úřední maturity nebudou (ČTK, Novinky atd.)., postavil se tím i proti Babišovi a pravil, že už je pozdě to řešit a musí být jistota. No, tak šup to prohlasovat (najednou se to, že “vláda je odpovědná sněmovně” hodí…).
 • Takové slovíčko “víceméně” má velice široké použití – Česko očkuje víceméně tak, jak si naplánovalo. Výpadky dodávek vakcín AstraZeneca nahrazuje Pfizer (iRozhlas). Víceméně zde znamená jednak, že podle původního plánu z prosince má být do konce dubna vyočkováno 3,2 mega dávek, což se stíhá (chybí necelých 200k). A také to znamená, že týdenní průměr se už pohybuje na 50k, což už je polovina toho, co slibovala Slibotechna První od Velikonoc.
 • Dle očekávání ministra (který ta nařízení vydal) Nejvyšší správní soud zrušil opatření, které omezuje provoz obchodů či služeb (Novinky). Odůvodnění: chybí odůvodnění, chybí schválení vládou, je to v rozporu s pandemickým zákonem a zákaz přítomnosti lidí v provozovně nejde takhle použít. Na opravu má vrchní černokněžník and his team 4 dny.
 • Nejásejte předčasně, ale Obchody a služby se otevřou 3. května, oznámil Havlíček (Novinky). Teda – jak kde, jak které a podle vývoje.
 • Tohle už ani nekomentuju – ODS, KDU-ČSL a TOP 09 jsou rozhodnuté sesadit Babišovu vládu. Akci chtějí spustit v úterý (iHned, paywall). Mělo to být teda v pátek, ale jak se teď řeší ta ruská ambasáda, tak by to nemělo prostor v médiích. Nebo tak něco.
 • Začíná to vypadat, že Hronov bude celý léto a po celý republice – Venkovní scény a zrušené prázdniny. Divadla chtějí v létě nahradit koronavirový výpadek představení (iRozhlas). Tak konečně zjistíte, proč na Hronově záměrně není dodržován divadelní dress code a i já chodím do divadla v šortkách (a sandálech). Ono se to totiž jinak nedá…
 • Kdo umí, ten umí – Král absencí: Patnáct let Ital nechodil do práce, přesto pobíral plat (Novinky). 15 let! Kam se hrabou naši poslanci a vláda…
 • A jedeme balíčky. Ano, rozvolňovat se bude podle “balíčků”, je to hezky barevný a připomíná mi to Vodafone. Tak balíme:
  • Přehledně: Jak se bude rozvolňovat (Novinky). Šest balíčků s cenou od 100 na 100k po 25 na 100k (nakažených). Zda se budou balíčky zase zabalovat, když to stoupne, není moc jasné, ale co už, je to v akci.
  • Přehledně: Jak se vrátí žáci do škol (Novinky). Tady máme tři balíčky, akční ceny se odvozují u každého jinak – 100 na 100k a “nebude-li hůř”.
  • Zabalíme, uvidíme.
 • Dobrou noc.
 • Jo a jen pro srandu – našel jsem svou starou doge peněženku a dokonce si vzpomněl na heslo :) Že nekecám, tady je (Dogechain), po sedmi letech jako když najdeš. Zálohovat všechno se zkrátka vyplácí, za deset let na napsanou z Malorky :) Heh, třeba přidám DOGE jako možnost dotací na provoz 😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *