23/04/2021 – Definitivně se střetlo, balíčkuje se dále, možná přijde i zákonné opatření a plusminus Alenka

 • Tak pojďme na ten pátek, to bylo zase něco… (Zpětně máme doplněny další 4 dny, makám jak makak) Ovšem ten pátek, ten pátek stojí za to! Jedeme:
 • Nějakej Novák, no – Bývalý politik ANO chce 10 milionů jako provizi za dodávku respirátorů (SeznamZprávy). Detail, drobné. Nedodaná (teda odmítnutá) zakázka na nějaké čínské šmejdy, ale bude soud. Bílej koník začal řehtat, a chce podíl. To jsou takové ty pěny dní, dávám spíš jen pro pobavení.
 • Jak je to s těmi balíčky a sePES a vůbec? To neví nikdo. Souhrn toho, co aktuálně nevíme, je na (Novinky) – Rozvolňování v Česku. PES je mrtvý, ať žijí balíčky aneb Kdy se vrátíme do normálu. Mě už o tom, po tom roce toho samého lakování, ani nebaví psát…
 • Klasická sranda v PSP, všechno otevřít. Nařízení vlády jsou jaksi nelegální, ale stejně zase platí, dokud je soud (zase) nezruší. Tohle je už únavné a nekonečné… Nařídíme, zruší, nařídíme, zruší, nařídíme… Hele, lordi Chaosu, nešlo by to, alespoň jednou, na sedmdesátý pokus, vyhlásit podle zákona? Poslanci se přeli o to, jestli se mají okamžitě otevřít obchody a služby (iDnes).
 • Hehe, haha, no jasně! Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je téměř u konce, přišel poslední dokument (SeznamZprávy). Už zas? Nebo to je už fakt konec a Al Čapone nic neprovedl?
 • Kolem škol je stále víc otazníků než odpovědí. Ale není kam spěchat, máme teprve duben. Takže: Kdy se vrátí zpátky do lavic, je ve hvězdách. Středoškoláci to do léta dost možná vůbec nestihnou (Lidovky). Jsou tam i ty úřední maturity.
 • Mráz tentokrát nepřichází z Kremlu, ale tak nějak celkově odevšad. Bude mrznout nejen o víkendu. Meteorologové varují před mrazem (Novinky). Já už fakt letos nezaseju…
 • Čas na průzkum (zase) – Volby by ovládli Piráti se STAN, pokles ANO pokračuje, ČSSD zažila zmrtvýchvstání (Novinky). Zajímavá čísla STEM. Ještě zajímavější je na nich, že pokud by to dopadlo takhle, tak PirStan a Spolu mají jen 95 mandátů a většinu nedají. Ten zbytek 105 mandátů má: ANO, KSČ, ČSSD a SPD. Fujtajbl vespolek…
 • Dáme ještě jednou souhrn toho balení psa – Rozvolňování v Česku. PES je mrtvý, ať žijí balíčky aneb Kdy se vrátíme do normálu (Novinky). Ne, fakt už nekomentuju, odpověď na otázku v titulku je “spíš nikdy” a zase se to 15x změní do konce měsíce.
 • Pro velmi odolné čtenáře tu máme rozhovor s klimakterickým diblíkem. Je to dlouhé. Ona opravdu věří, že na podzim, po volbách, půjde zase na ministerstvo, nebo alespoň do sněmovny… Cestu do Světlé nad Sázavou nebo do Velkých Přílepů (jinde nemáme ženské věznice) si naprosto nepřipouští. Schillerová: Chci obnovit EET (Novinky). Z toho rozhovoru bych vypíchl (když přeskočím ten narcismus) jedno podstatné:
  • Podle ekonomů je velkým problémem rychlost zadlužování Česka. Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o astronomických 370 miliard na 2,42 bilionu korun…
  • A tak to plus minus zůstane. V prvním čtvrtletí dluh vždy stoupne víc, my jsme i víc potřebovali využít dobrého úroku a prodat víc státních dluhopisů. Musíme počítat se splátkami dluhu v letošním roce, je tady odhadovaný deficit rozpočtu, takže plus minus odhaduji, že celková výše dluhu se už nějak zásadně nepohne.
 • Jop, a jedeme! Jak se včera jednalo (nazdar Venezuelo), tak dneska schváleno – Sněmovna uložila Plagovi umožnění úřední maturity (Novinky). Teď. Koncem dubna. Měsíc před maturitama. Proti dlouhodobé strategii a přístupu ministerstva. Navzdory stanovisku učitelů. Prostě proto… Prošlo to hlasy ANO (jen Kolovratník proti), SPD, ČSSD a Feriho… (hlasování, steno).
 • Pokračování hry psočky s myší. Soud zruší vládní opatření, neb jsou v rozporu se zákonem, vláda řekne: OK, přepíšeme to. Načež vyhlásí nová opatření přesně s tím samým rozporem se zákonem. Hele, to už musí dělat schválně, to jinak není možný… Právník: Hraničí to až s pohrdáním. Vládní omezení opět odporují soudu (iDnes).
 • Tohle bude zajímavé – Vitamín D aneb Divadla spolu! K nápadu herců libereckého Šaldova divadla se připojilo 13 souborů (iRozhlas). Vylosuje se přísloví a do 72 hodin to musí zahrát a nahrát. Bude to na Youtube, 9. května. Jsem zvědav. Zadání je jen to přísloví a délka 10-15 minut. A 72 hodin. To je až až času, na improlize se dělají pětiminutové skeče do minuty po vylosování tématu :) Ale to je amatérské divadlo, že.
 • A není to zbytečně brzo? – Na ministerstvu průmyslu vzniká kvůli Dukovanům post náměstka pro jadernou energetiku (iRozhlas). A +37 zaměstnanců.
 • Nu a na závěr to hlavní – Brusel učinil nebývalý krok. Zveřejnil zprávu o střetu zájmů Andreje Babiše (SeznamZprávy). Je to ten první audit (jen stovky milionů), jasně říká, že vrchní Čerpadlář je ve střetu zájmů (dle ČR zákona i regulí EU). Hezká zpráva to je, přes 200 stan má, tady je celá (europa.eu), a co z toho? Jde o útok na ČR (udavači, Piráti, zlá EU atd.) a nazdar. Ono totiž udělat audit dotací pro Agrofert, to je útok na ČR, kdežto Vrbětice byly útok na zboží… Stát jsem já, nebo tak něco…
 • A tak tedy pochopitelně – Česko s výsledkem auditu Evropské komise ohledně Babiše a Agrofertu nesouhlasí, uvedlo ministerstvo (ČT). A bude soud a tak vůbec. Já bych jen teda za sebe rád vyzval toho blond plejtváka na ministerstvu (ano, Klári, o tobě mluvím, miss Kobliho), aby mluvil za sebe, ju? Žádný “Česko”, nýbrž banda surikat, mě z toho vynech, velrybo.
 • A ještě stručné (E15) – Babiš je ve střetu zájmu. Agrofert nemá nárok na dotace, zní závěr unijního auditu. Ano, víme, už dávno. Co s tím?
 • Na závěr ještě souhrn toho pré dneska v PS a reakce ministra – Sněmovna nařídila Plagovi připravit návrh úředních maturit. ‚Žádá nezákonný postup,“ reagoval ministr (iRozhlas). Je to sice surikata, ale já snad tomu Plagovi začnu fandit! To je asi jedinej ministr naší malomocný vlády, kterej má svůj názor, umí ho prosadit a svůj resort řídí. To bude ještě zajímavé (neb Vládce ty státní maturity chce. Moc chce).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *