06/04/2021 – Rotační výuka, rotační ministři, diář a tolerance

 • Víkend byl poněkud delší, než je obvyklé, tak byl alespoň klid. Dokonce ani Čaulidi nebylo (poprvé za skoro tři roky), neb minulej tejden nešel nalakovat na růžovo ani spojenými silami PR týmu. Tudíž těch pár dní jen přelétneme a dáme úterý.
 • K jednání o vakcínách od EU se nám vyjádřil faraon Tutenhamoun až zpětně, zcela klasicky – to VONI za to můžou – Žádná solidarita neexistuje, říká Babiš o rozdělování vakcín (Novinky). Na (Twitter) nezapomněl dodat, že mu při jednání premiérů nepomohla zlá opozice. Sice tam nebyli, ale von je vlastně Andrej už dobře měsíc členem opozice ve vlastní vládě, že ano…
 • Duben – V Česku bude silně sněžit. Meteorologové varují před náledím a špatnou viditelností na silnicích (iRozhlas). A ano, nasněžilo fest.
 • Ještě k vakcínám od EU – Premiér strategii s nikým nekonzultoval, napsal Petříček. Opozice má jednání o vakcínách za selhání (iRozhlas). Ano, máme opozičního premiéra. Proti všem.
 • Optimisticky – Hamáček: Vydržte do 12. dubna, pak rozvolníme (Novinky). Jo, vy držte! Dlouhej rozhovor, řeší tam i nadcházející sjezd ČSSD, koalice po volbách (jako by strana přátel žehu měla šanci překročit 5 %, že ano…), za 14 dní bude líp a tak dále.
 • Že se o další prodloužení nouzového stavu nebude vláda ani pokoušet (aby taky jo, když už jim zdrhlo i KSČ) potvrdil i Andrej “já nic neřídím” Babiš – Od 12. dubna skončí zákaz cestování mezi okresy, potvrdil Babiš (Novinky). A 26. dubna tu budeme mít – to VY za to můžete! Vsadíme se?
 • Ke koloritu poslední doby patří i dotace, tak pro oživení – Agrofert musí státu vrátit přes dva a půl milionu, dostal je neoprávněně (DeníkN, paywal). Drobné. Ale stejně to nechtějí vrátit, bude ještě sranda. A nic se vracet nebude, pravil majitel.
 • Krátký rozhovor pro (iRozhlas) se členem poradního týmu MeSES (pěkně blbá zkratka, co? Neříkejte, že jste to taky nečetli s tím “n” navíc!) – Premiérovi je náročné něco vysvětlit. Rotace ve školách sníží nákazu až o 90 procent, říká Levínský. Data, čísla, doporučení VS “selský rozum” pana premiéra.
 • Dochází k tomu výjimečně. A pokud k tomu dojde, následuje většinou vytýkací dopis a odvolání. Ministr Plague se postavil Babiške a dupnul si – Plaga: Na rotacích i omezení u školek trvám (Novinky). Ostře se tak vymezil proti selskému rozumu svého majitele (na FB psal PR tým dost dlouho filipiku za selský rozum (Facebook)) a dal hlavu na špalek. Reakce bude následovat vzápětí.
 • Je to pochopitelně kampaň a účtenkovka od NKÚ – Za rekordní schodek může covid jen z půlky. NKÚ spočítal, kam se poděl zbytek (Novinky). Že čísla rozpočtu, schodku a kompenzací nesedí, to jsem říkal už loni nejen já, ale i daleko chytřejší lidé. Ostatně rekordní schodky (rekordní ve smyslu – nejvyšší od 1989) byly loni už v lednu, únoru a březnu, kdy ještě žádný dopad covidu nebyl. Inu, jak se říká: takhle vláda nemít kliku na pandemii, tak si ji musí vymyslet. Po nich potopa.
 • -Napiš to, hochu napiš to! -“Napiš to, hochu…” -To tam nepiš! (Lucerna, aneb Boj o lípu, geniální Dvořák – YouTube (tak ne, ČT už to sestřelila), takže: Ulož.to).
 • A nepiš to do diáře, eFko! A je to marný, je to marný… Kauza dne tudíž: diář a kšeftičky. Jsou to sice bulvární SeznamZprávy, ale co už:
  • Skutečný svět vládního šéfposlance: Faltýnka odhaluje jeho vlastní „diář“ (SeznamZprávy)
  • „Diář“ šéfposlance: Faltýnek zařizoval na školství 30 milionů pro souseda (SeznamZprávy)
  • Babiš: Faltýnek musí vysvětlit svůj „diář“. Píše se v něm i o AB (SeznamZprávy)
  • Dělají z toho seriál, to bude na dlouho. Tohle všechno jsou články ze dvou poznámek v tom diáři. Nebo sešitku. Tak v tom letáku to bylo na straně 387 #cimrman
  • Stručně řečeno jde o to, že maj k dispozici staré zápisníky (2015-2017 (možná i dále)) starého eFka. A jsou tam zajímavé věci, byť zatím nic na TO. Tohle tady s náma bude pěkně dlouho. A stejně to eFkovi neuškodí. Pojede to “na Dbalého”.
 • A jedeme dále kočárem bílým podél černých skal – Vláda je na dně, Evropa to s vakcínami projela, říká Zaorálek (SeznamZprávy). Zase smazali původní přepis, co tam byl (serou mě), a nechali jen ten audiorozhovor :/ No, Zao a rozhovor… Zvlášť tady. Nebyla to moudrá volba. A změnil se i nadpis, 3x. Původní zněl: Kdy půjdeme znovu do divadla nebo na koncert? Odpovídá Lubomír Zaorálek. Serete mě, Seznam Zprávy, hodně tímhle.
 • A jedeme další bomby: Rozhodnuto. Blatný i Plaga ve středu dostanou vyhazov z vlády, Babiš za ně má náhradu (CNN Prima). Děti, ještě uvidíte dva ministry zahradnictví a budou Vánoce! (což už vykrádám vlastní fór z (TW)).
 • U toho Plague to není až tak jisté, neb si dovoluje dost oponovat majiteli (což jsou teda spíš body do mínusu) a má sakra podporu lidí z oboru (což jsou sakra body do plusu, neb Andy se řídí průzkumy, hlavně průzkumy) – Buď rotace, nebo nic. O mém odvolání jsme s premiérem nikdy nemluvili, říká ministr Plaga (iRozhlas). Rozhovor.
 • Prymča je vysmátej a na pohodu. Další trafička, teda funkce – Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel (Novinky). Ne, nejde o nějakou náboženskou funkci, Angel je maličký podníček miliardáře Chrenka, co trošku fušuje do zahradnictví a právě nyní rozváží vakcíny Moderna a chystá se na Johnson&Johnson. Sice jim to moc nejde, ale je to dobře placený. Jo a do soukromých aktivit vysmátého Prymuly prej novinářům nic není, pravil ten ex-ministr. Tak jasně, jasně. Zhasnout a mlčet.
 • Po čtení takovýchto zpráv lehce ztrácím víru v Boží mlýny…
 • A je to tady! Za necelý týden skončí nouzový stav! (je to prezentováno jako “tak jsme to chtěli”, reálně to je nicméně “už ani KSČ nám pro to ruku nezvedne, protože i s nima jsme vydrbali, opakovaně”) Takže – V pondělí přijde první větší rozvolnění (Novinky). O této drobnosti, co nemá prakticky vliv na život obyvatel, informoval pouze na Twitteru Karel Hajzlíček. Otevřou se obchody (asi), některé (dětské), asi. A celkově je v tom bordel jako už od března. Od března 2020. Lordi chaosu v nejlepší formě…
 • Kdyby to někoho zajímalo a dosáhl na tu podporu, tak tady je stručně návod: Žádost o nový kompenzační bonus 2021 za bonusové období duben je k dispozici (Podnikatel). Klid, je asi tak 99% šance, že na to nemáte nárok. Ale jako položka -80 miliard do rozpočtu to jistě bude zahrnuto.
 • Odskočíme si z politiky k dinosaurům. K těm reálným. Tohle je totiž naprostá pecka – našli “mumii” dinosaura. Tahle zkamenělina se zachovala komplet! Ne jen kosti, jako je obvyklé, tahle bestie zkameněla celá! Kůže, šupiny, dokonce i oči. Jde o první takovou “kamennou mumii” v historii, vyřezávali ji z toho šutru 7000 hodin, je stará 110 milionů let a měří 5,5 metru. Neskutečné. Fotky a videa na (Muchable). WOW! A je krásná (ta bestie).
 • Podražená (opět) KSČ se zlobí. Většina vedení KSČM hlasovala pro konec tolerance vlády (ČT). Ono to nebude tak horké, agent agentovi oči nevyklove, ale Falmer si Bureše chytne po tomhle závěru jednání ÚV KSČ pěkně za koule. Pokud je teda nahmatá. (a proč se zlobí? klasika – sliby, co dalo ANO KSČ, se nějak neplní. Ať už jde o nouzák nebo národní banku).
 • Vrchnímu hnízdilovi se to sere na všech frontách, bude třeba vypustit vrtící psy. Tak než k tomu dojde, tak pro doplnění té frašky s vakcínami ještě (iHned, paywall) Česko mohlo od zemí EU dostat 750 tisíc vakcín AstraZeneca, ale odmítlo. Podle Babiše nešlo o konkrétní nabídku, chtěl Pfizer. Hele, 750k, to je jak nic. Ode dneška přeci očkujeme 100k lidí denně, jak pravil před měsícem spasitel Andrejko, tak těch 750k by vystačilo na tejden, to nemá smysl…
 • A konkrétní Plague – Žáci prvního stupně se do lavic vrátí 12. dubna, testováni budou dvakrát týdně (Novinky). Rotační výuka, testy (nemáme zatím, teda máme nějaký čínský šmejd, co nefunguje) a kdo ví jestli. Ale klid, má to být až za 6 dní, času dost.
 • Skvěle promyšlená strategie, plánování na měsíc dopředu, poradní týmy, stanoviska expertů. Jo, tak to nemáme. Máme akorát makaka, co se řídí průzkumy na facebooku, myslí si, že je Einstein a na co sáhne, to zmakakuje… Epidemiolog Smejkal: Otevírání obchodů od 12. dubna s námi nikdo nekonzultoval (Novinky). Oukej…
 • Na dnešní “zejtra už nechoď” přišla očekávaná reakce – Blatný a Plaga jsou obětní beránci. Odvolat je může jen psychopat, tvrdí opozice (Novinky). Tady jen dodám, že překvapivé zjištění, že premiér je psychopat, přišlo od opozice naprosto nečekaně a brzo. Ani osm let to netrvalo! A stejně to maj blbě… Sociopat to je, to je sakra rozdíl.
 • Něco z IT – zajímavý nástroj, který zdarma odstraní jakékoliv pozadí z vašich fotek (via @PavelUngr). Tady si to zkuste – https://cz.depositphotos.com/bgremover.html. Chce to registraci, ale fachá to fakt pěkně.
 • Jo a na závěr – Hlavní hygienička zkolabovala při jednání vlády. Skončila v nemocnici (iDnes). Přeji rychlé zotavení a ani se nedivím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *