12/04/2021 – Konec nouzáku (zatím), všechno jinak, končí Petříček a zase přišli pozdě

 • Turbulentní doba, furt se něco děje. Víkend jen stručně, Čaulidi už bylo, rotace na vládě pokračuje – ministři odpadají, asi lepra.
 • Nové koště dobře mete, takže z pátečního 10 uvnitř, 20 venku je od soboty dva venku a dva uvnitř. Ministr Arenberger vydal mimořádné opatření, podle kterého se mohou od pondělí setkávat jen dva lidé (iRozhlas), rozhovor. Největší sranda na tom je, že: o tom bude jednat vláda v neděli/pondělí. Není to zákonné. A ten blb to ví. Hláška z pátku: “Budou to muset dodržovat, dokud to soud nezruší” je naprosto epická. Totální rezignace na právní stát už dva dny po nástupu do funkce ministra.
 • Souhrn aktuálního dění u blbejch na dvorku mají třeba (Lidovky) – Druží se stále jen dva, ale na chatu do jiného okresu už smíte. Co se nakonec od pondělí může? Jelikož je to text z neděle a dnes máme pondělí, tak už to dávno neplatí… Dávám jen pro referenci, prostě vláda lordů Chaosu.
 • Pro koho jiného, než pro Blesk (teda ještě krom Parláčů a Sputniku), by měla naše hlava státu poskytovat exkluzivní rozhovory, že? Takže tentokrát pro Blesk pravila, že: Zeman věděl o odvolání Blatného o dva dny dříve než ministr. Uvedl také, že se zařadil mezi vozíčkáře (iRozhlas). Blatník se to sice dozvěděl až z médií, ale to je pochopitelné – mouřenín posloužil, mouřenín může jít. K tomu vozíku snad jen – konečně! To přenášení ostatků rezidenta byla nedůstojné.
 • A šup, další kousky odpadají – Petříček ve vládě skončí, vystřídat ho má Zaorálek (Novinky). Pomsta Hamiželé za sjezd byla blesková, dva dny, to je rekord v historii ČR a asi i zbytku civilizovaného světa. A na Hradě se rozlehl chechot hyeny.
 • Když už má stranický tisk to premium, tak kde jinde vydávat zásadní informace o vládních nařízeních a plánech, než za tím paywallem, že? Takže na (iDnes, paywall) se (ne)dočteme rozhoror s Borovským – Nejprve otevřeme kadeřnictví. Ostatní musí ještě počkat, říká Havlíček. Jako by to teda nebylo jedno, on tam mluví o horizontu 14 dní až měsíců, což je pro bandu lordů Chaosu, co netuší, co bude za dva dny, poněkud nesměroplatné, že.
 • Sice to nemá cenu, ale (Deník) se pořád snaží sledovat entropická opatření – PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav skončil. Co se od pondělí smí dělat, a co ne. K tomu nic dodávat nebudu, nejsem Novotný a tudíž dodržím dekórum. Ještě to samé na (iRozhlas).
 • Máme půlku dubna, takže startuje státní kampaň pro podporu očkování! A není to zbytečně brzo? ‚Udělejme tečku.‘ Agentury představily po měsících odkladů očkovací kampaň, zaměřit se má na váhavé (iRozhlas).
 • Pokud by někoho zajímal rozdíl mezi nouzákem a pandemickým zákonem (jako že asi ne, když ani ministra zahradnictví to nezajímá), tak tady je rozhovor (původní titulek: Pandemický zákon: Srovnání s nouzovým stavem očima právníka) – Právník Wintr: Pandemický zákon neomezuje pohyb, ale nerozvolňuje (Novinky).
 • Upřímně řečeno, psát furt jen přehled chaosu a covidu mě už sakra nebaví. Alespoň nějakou malou korupčičku, kdybych mohl prosit…
 • Půlka dubna – Meteorologové varovali před sněžením (Novinky).
 • Škatulata pokračují – Birke má být ministrem kultury. Než se Zaorálek rozhodne, nahradí Petříčka Hamáček (Aktuálně). V článku komplet souhrn toho kulového blesku. Zao nechce na zahraničí, Birke chce na kulturu, na zahraničí nechce nikdo, Hami to vezme.
 • Velmi zvláštní (respektive – jako obvykle). Majitel ČR s.r.o. jaksi v Čauzaměstnanci lehce neříkal pravdu, teda chraň bůh, že by lhal, to ne, prostě jen blábolil informace, které se nezakládají na realitě (nebo tak něco). Jak za ten chaos s povoleným setkáváním můžou VONI, tak voni za to nemůžou… Podpásový útok od premiéra. O změně jsme nevěděli, hájí se experti MeSES (SeznamZprávy). Jako obvykle, no. Ještě (Novinky), fajnová diskuze. A pro doplnění (iRozhlas) – rozhovor s Ruth Tachezy (členka MeSES).
 • A šup – Petříček: ‚Odcházím se vztyčenou hlavou.‘ Zahraničí zatím povede ministr vnitra Hamáček (iRozhlas). A máme tu dalšího multimistra. To mi fakt dělaj schválně… Ani Mynář už se v tom nevyzná. Teda pardon – ani prase. A k tomu odvolání pravilo Hamiželé: „To, co nabídl pan Petříček (na pátečním sjezdu sociálních demokratů – pozn. red.), podporu nezískalo. Pokud má sociální demokracie uspět na podzim ve volbách, musí být srozumitelná a nemluvit více hlasy“. Hezká 4 % to budou. Hlavně, že teď už jste jednotní, že jo.
 • Ona bude ještě sranda – Výměna Petříčka má zádrhel. Zaorálkovi se nechce (Novinky)
 • Je teprve pondělí, tak máme konečně jasno, co ode dneška platí. Ono to teda právně neplatí, ale musíme prý počkat, až to zruší soud. Takže venku ne 20, ne 2, ale velmi pružně 2, jak kdy, respektive 6, když jde o konzultaci ve škole, respektive 12, když jde o tréning fotbalu (ale po dvojicích!), respektive 15, když jde o pohřeb, respektive nasrat už… Na hřiště pustila vláda 12 lidí, na svatbu či pohřeb jich bude moci patnáct (iDnes). Od (iRozhlas) doplnění.
 • A vevnitř taky jen dva. Výjimky, ptáte se? Ano, taky tam jsou. Venku i vevnitř se mohou sejít jen dva lidé, sportovci musí držet odstup, potvrdila vláda (Novinky).
 • Odpadává další kousek – Na ministerstvu zdravotnictví končí i Blatného náměstek Černý. Sám podal rezignaci (Lidovky). Ono teda upřímně řečeno spíš mu bylo oznámeno, že už to nechce dělat, tak šel “sám”. To má za to, že nechtěl kupovat odčervovadlo pro koně.
 • Asi jen pro pobavení, taková naše česká Nancy Drew – Lipovská: Má zjištění přesahují Českou televizi a zasahují do roviny bezpečnosti státu (Reflex). Rozhovor plný šokujících odhalení. I o té ochrance a strachu hlavní hrdinky o život.
 • Pravidelná dávka čísel – Koalice Pirátů a STAN první, ČSSD mimo Sněmovnu (Novinky). Ty průzkumy jsou čím dál zajímavější. PirStan 30, ANO 23,5, Spolu 19, SPD 12, KSČ 5. Jo a na mandádty 109 pro PirStan a Spolu.
 • A na závěr eFkovo diář. Než zmiňovat každý článek, tak tady je souhrn dosud publikovaných informací v jednom článku. 12 samostatných kauziček to je. Ale co už, eFko to ustojí, nemám strach… Faltýnek a jeho diář. „Skutečný vlastník – já“ a další důkazy v kauze (SeznamZprávy).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *