13/04/2021 – Eště dva měsíce, KSČ trhá partu, kvóty nebudou a Kulhánek

 • Dlouze se nám rozhovořil aktuální ministr zdravotnictví (už jim ani nedávám jména, člověku je to pak líto) o svém týdenním působení v čele resortu. Má toho hodně na srdci. Mám právě ideálně čisté svědomí, zrušili jsme vadné opatření, říká Arenberger (iRozhlas). Jo, právě čisté, to dlouho nevydrží. Jinak teda hovoří o pravidle “venku 20/2/12/15/whatever”, jak se co chystá/nechystá/whatever a mnohém dalším. Zlatým hřebem do rakve rozhovoru je pasáž v závěru, kdy nám ministr sděluje, že se s prezidentem ožral tak, že si nejen nepamatuje, o čem se bavili, ale dokonce i zapomněl, že se spolu bavili. V tomhle státě nejde dělat politickou satiru! Cituji:
  • Na vakcínu Sputnik V opakovaně tlačí prezident republiky Miloš Zeman. V pátečním interview České televize jste řekl, že jste s prezidentem na toto téma kromě středečního jmenování na Hradě nemluvil. Zeman potom v neděli v rozhovoru pro Blesk řekl, že s vámi mluvil už den před vaším jmenováním, a sice rovnou hodinu a půl. Znamená to, že jste v České televizi neříkal pravdu?
  • Já si už některé věci z toho rozhovoru moc nevybavuji, protože to byl zcela neformální rozhovor.
  • Myslíte rozhovor v České televizi, nebo s panem prezidentem?
  • S panem prezidentem. Bylo to velmi příjemné setkání, ale on tam vždycky umí navodit atmosféru trošku u vínka. Já potom některé věci už neřeším.
  • V České televizi jste řekl: Myslím, že všichni slyšeli, jak jsem přebíral to jmenování, tak to je všechno, jak jsme spolu – myšleno s panem prezidentem – jednali. To jste zapomněl, že jste den předtím hodinu a půl seděl na Hradě?
  • Ne, tak tam jsem seděl velmi neformálně. Povídali jsme si o všem možném, témata byla naprosto od Šumavy k Tatrám. Nemohu vyloučit, že tam padl i Sputnik, ale opravdu si na to nevzpomínám.
 • Tak hlavně že od Šumavy k Tatrám a má smysl pro humr.
 • Hups… Týden hrané “to von nějakej úředník” padlo… Jak se zrodil plán rozvolňování? 20 lidí venku nebyl omyl úředníka, ale návrh hlavní hygieničky (iRozhlas). Hele, já fakt nechci něco tak nereálného, jako třeba aby vládní pošuci nelhali, jsem realista, vím, že to není možné, ale nemohli by alespoň lhát nějak koordinovaně?
 • Hups… Policie nebude omezovat pohyb. Pandemický zákon k tomu nestačí, tvrdí (iDnes). Ofiko vyjádření policie: Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob, tj. ani jejich počet. Policisté tak nemohou a ani nebudou svoji kontrolní činnost orientovat tímto směrem. Přeložím: nezákonná vládní omezení nebude policie vymáhat, ani kontrolovat. Má totiž rozum…
 • V normálním státě by po tomto fiasku následovala demise. Nejsme normální stát. Už dávno.
 • Snad už ani nepřekvapí, že se nám po tomhle rozteklo želé… Jo, s Hamčáčkem to švihlo – Ministr Hamáček zkolaboval. Jednání Sněmovny vynechá (iDnes). Pokud by to bylo něco vážného, nedělal bych si z toho srandu, ale ono to nic vážného nebylo a pudlík se otřepal po pár hodinách v domácím léčení (maminka mu udělala kuřecí vývar a Hamča si čvachtal, nebo tak něco).
 • Hezky pěkně od Danuše – Důchodová reforma je na stole, nechápu, proč ji Schillerová odmítá, říká rektorka Nerudová a uvažuje o boji o Hrad (iHned, paywall). Hodně pěkný rozhovor (kdyžtak někdo pls odemkněte do komentářů, já nemůžu), stojí za přečtení. Sice teda paní Nerudová vs Schillerová je něco jako tygr vs chcíplý rejsek, ale vono i to odstraňování zdechlin je záslužná činnost.
 • Run na otevřené obchody (celkem logický, voni to za 14 dní zase zavřou…), nicméně tohle sdílím primárně kvůli titulku, je boží – ‚Dneska tu utratím aspoň deset tisíc.‘ Do obchodních center se hned první den rozvolnění vrátil život (Lidovky).
 • Hnutí Nevím má nového člena! Zaorálek se zatím nerozhodl, jestli přijme post ministra zahraničí. ‚Je to vykuchaný resort,‘ řekl (iRozhlas). Žádný spěch, Hamča to zvládá zatím perfektně!
 • Půlka dubna: Na východě Česka bude sněžit. Na horách může do pátku napadnout až 25 centimetrů sněhu (iRozhlas). Z chaty potvrzuji, že nekecali. A to jsme na západě. Na druhou stranu fakt oceňuju ten letní čas – můžu lyžovat o hodinu dýl!
 • Odlehčíme. Tenhle rozhovor si fakt dejte, já se hodně (ale fakt hodně) bavil. Babica: Pohlreich patří do Bratrstva kočičí pracky. Kdyby u mě vařil, spadne internet (Aktuálně). Fakt jsem si dosud myslel, že Babica je poněkud primitiv a podivná televizní star, omlouvám se mu za to (televizi nesleduju, tak mi to došlo až z toho rozhovoru). Hele, já si to čtení fakt užil. to je fakt dobrý!
 • Kvóty. Že to byla blbost, víme všichni. Ale teď už to ví fakt všichni – začaly reklamy v televizi. Sen agrobaronů se rozplývá. Svaz rozjel kampaň proti kvótám, poslanci ale již otočili (Aktuálně). Jo, rozjet kampaň v době, kdy už se to ruší, je efektivní. Tak nějak signifikantní, že?
 • Protože totiž – Povinné kvóty na české potraviny nebudou (Novinky). Dneska schválena senátní verze bez kvót.
 • Koho to ještě zajímá, tak další eFko – Faltýnkův diář: 10 procent ze zakázky je normální. Nejsme aristokrati (SeznamZprávy).
 • A trochu optimismu. Do médií se nám vrací Prymule. A z “vydržte 3 týdny” máme najednou dva měsíce. Vydržte! No, spíš teda – vy držte. Ale už! Vydržte ještě dva měsíce, pak už to ustoupí, vzkázal Prymula (Novinky). Nešlo by toho šaška (a s ním i zbytek těch klauni) někam zavřít? Třeba na dva měsíce, nebo tak něco?
 • A zpráva dne – KSČ už nevěří svému agentovi. Prča celkem, kdyby nešlo o stát, náš… KSČ pravila, že už se nenechá dál podrážet od vlády a stahuje podporu. Hups… Komunisté už nepodporují Babišovu vládu a jsou připraveni ji potopit (Novinky). Ze strany KSČ to je slušná taktika ve stylu “už nepodporujeme a na ty 3,5 roku zapomeňte”.
 • Jo a Zao na zahraničí nechce, tak z klobouku vytáhneme jiného králíka – Zaorálek dál povede kulturu. Na ministra zahraničí ČSSD navrhne náměstka Kulhánka (Aktuálně). Jít s tímhle jménem za Zemanem, to je celkem body shaming, ne?
 • A tím končíme, musím dopsat zbytek týdne…

2 odpovědi na “13/04/2021 – Eště dva měsíce, KSČ trhá partu, kvóty nebudou a Kulhánek”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.