14/04/2021 – Nezlobte, pacholci!, právně čisté svědomí, Hamlet a vzhůru pro Sputnik, urá!

 • Než se pustím do dneška (19.4.), což je něco nenapsatelného, tak doplním minulou středu. Uf. (tak jsem nakonec nejdřív dopsal to pondělí, ale co už, rozepsáno mám pomalu půl měsíce, to je jedno, co dokončím kdy, že jo…)
 • Jak už Hašišberger avizoval – musíte to dodržovat, dokud to soud nezruší, a stejně to je legální! No, tak spíš není – Nová opatření ministerstva míří k soudu. ‚Rozhodně nemáme za to, že je to nezákonné,‘ říká náměstek (iRozhlas). On teda ministr pravil: “Nejspíš to dopadne v náš neprospěch, jak už jsme zvyklí. Jsme si toho vědomi, ale chtěli jsme to alespoň oddálit, uvažujeme jako lékaři, a ne jako právníci”. Ty máš hlavně jednat v souladu se zákonem, šašku, a ne doufat…
 • Ono je to o to vtipnější, že pár hodin před tím pravil – Mám právě ideálně čisté svědomí, zrušili jsme vadné opatření, říká Arenberger (iRozhlas). „Mám právě ideálně čisté svědomí v tom, že jsme zrušili v sobotu opatření, které z mého pohledu mohlo být chápáno více jako vadné. Jsem přesvědčen, že takto vysvětlené opatření je v této fázi epidemie naprosto v pořádku a určitě se nemáme důvod obávat soudních sporů“. To je o těch 20, 12, 2 lidech venku. Je to dlouhej rozhovor. To ocení až historie. Brzká.
 • Vyslovení nedůvěry ani po tom, co KSČ vypověděla toleranci vládě, spíš nebude. Obavy ze Zemana brzdí hlasování o nedůvěře vládě, kterou už nedrží KSČM (iDnes). Strany se shodnou na tom, že zlodědek by si s nějakou Ústavou hlavu nedělal a hodil sem buď stávající ansámbl bez důvěry, nebo svou vlastní smečku úředníků. A jelikož KSČ není pro rozpuštění sněmovny a předčasné volby, tak máme pat.
 • Tohle je nádherná ukázka clickbait titulku, ale nádherná! Po antivax (a “pro Sputnik”) skupinách se to rozlétlo jako požár, nejčastěji s komentářem “že by nám EU objednala nějakou sračku?” – Evropská unie hází přes palubu vakcíny AstraZeneca a Johnson & Johnson (Novinky). Ve článku se ale dočteme (což je dobré dělat, číst ty články celé), že EU uvažuje o neprodloužení kontraktů na dodávky z důvodu, že AZ a J&J nestíhají dodávat… Ale titulek pěknej.
 • Ještě není ministrem zahraničí ani tři dny, ale už se do toho opřel! Hamáček odletí do Moskvy jednat o vakcíně Sputnik V. ‚Jedu tam jako první vicepremiér,‘ tvrdí (iRozhlas). Jo a jen o Sputniku, žádnej atom! A nejede tam jako ministr zahraničí, ale jako vicepremiér. To je jedna z mála příležitostí, kdy tenhle titul použil…
 • Ta zlá EU si vyjednala další dávky Pfizeru a my dostaneme asi milion. Al Čapone se na Twitteru pochválil (když to udělá někdo jiný, tak píše “podařilo se dojednat”, když to posere on osobně, tak píše “zařídil jsem”) – Česko dostane rychleji milion dávek Pfizeru (Novinky).
 • Novej ministr zahradnictví zapadl do té party rychle – Arenberger: Nezlobte, jinak budou respirátory i v létě (Novinky). Ono to opravdu řeklo: „Pokud budeme chytří, užijeme si prázdniny. Když budeme zlobit, budeme v létě nosit respirátory, budeme se potit a nadávat na ministerstvo zdravotnictví, že to udělalo blbě“. To VONI za to můžou, cajk, už se adaptoval…
 • Neustále na hraně odchodu z vlády je Plague, ale furt se drží – Plaga: S premiérem jsme si vše vyříkali. Cítím odbornou i politickou podporu (iDnes). Je to delší rozhovor, o rotační výuce, návratu do škol, zkouškách a tak. Zaujala mě formulace, že “do začátku prázdnin se vrátí všichni žáci a studenti k denní výuce na školách”. To je takové cimrmanovské, že?
 • Zao nechce na zahraničí, ale projev měl krásnej. ‚Hamleta zahrál skvěle, mohl by do Národního.‘ Babiš Zaorálkovo vystoupení prý moc nepochopil (iRozhlas). Že majitel ČR, s.r.o. nechápe, na to už jsme zvyklí. A že nechápe, že Zao si nechce nechat do funkce kecat, to je ještě jasnější. Ono teda, když vztahy s Ruskem řeší vlekař a Jindrák z Hradu, tak co je do toho ministrovi zahraničí, že jo?
 • Tak zase změna – Zaorálek zůstane ministrem kultury. Na zahraničí ČSSD navrhne Kulhánka, pracoval i pro Tvrdíka (iRozhlas). Snad to je definitivní návrh. Na následující měsíc.
 • Jak se komáři rozkmotřili se stranou jednoho může vysvětluje Falmer – Hnutí ANO odmítalo plnit vzájemnou dohodu, nesplnilo své sliby, vysvětluje Filip odřeknutí tolerance (iRozhlas). Krátký rozhovor. Nedůvěru nenavrhnou, ale podpoří, rozpuštění sněmovny nepodpoří, inu – agent agentovi oči nevyklove.
 • Odlehčíme. Schválena zásadní úprava silničního zákona – Řidič musí minout cyklistu ve vzdálenosti 1,5 metru, schválili poslanci (Novinky). Jak se to bude měřit, netuším. Ale jako – nemám s tím problém, dělám to automaticky, jen poprosím pumpičkáře, aby jezdili za sebou. Když se naštosujou tři vedle sebe, jak je obvyklé, tak těch 1,5 m už mám čumákem do stromořadí na opačné straně vozovky…
 • Tak ono ani to povinné testování nebylo vyhlášeno dle zákona… No, jelikož už neplatí, tak to je jen takové memento – Nejvyšší správní soud vyhověl stížnosti na povinné testování zaměstnanců. Opatření už ale neplatí (iRozhlas). Důvod rozsudku? Nebylo to dostatečně odůvodněné… Jako obvykle. Řídit stát jako Théby…
 • Bylo líp. Veřejné finance letos skončí ve schodku 8,8 procenta HDP. Ministerstvo chystá úspory (Aktuálně). Jsou tam tabulky s predikcema, aktuální, původní, vysvětlení těch čísel, dluhová brzda hrozí ve 2024 a tak dále. Shrnuto pro laiky – po nich potopa.
 • Ještě jeden článek jen kvůli zajímavému titulku. Zatímco multikáju Havlíčka Stranický tisk nikdy neoznačil za multiministra, nebo jakkoliv podobně, Hamčáčka si vychutnal hned a rovnou v titulku – Superministr Hamáček nabízí Prahu pro summit Bidena s Putinem (iDnes). Jinak samozřejmě jde o naprostou blbost, proč by se prezidenti chtěli setkat u nás, kde jsme best in covid, že jo. Ale ten titulek je pěknej.
 • Kompenzační bonusy za emisní povolenky, to je taková hezká sranda na téma “sice byl pokles, neb se nevyrábělo, ale pár miliard tam vrazíme, protože jde o firmu, co nepatří premiérovi”. Všiml si toho i Senát a přijal usnesení: je to nesmysl, je to protiprávní, nemá to oporu v zákonech, zrušte to. Takže (Neovlivní) – Senátoři vyzvali vládu, aby nedávala bonusy Agrofertu.
 • Výjimečně dám zahraničí, takhle se na to koukaj rusáci – V roce 1968 došlo v ČSSR k fašistické vzpouře, tvrdí ruský politolog (Novinky). A tihle rusáci tohle prezentují Rusům jako fakt. Vo tom to je…
 • Ještě rozhovor – Smejkal: Musíme se soustředit na školy. Do konce dubna se bavme pouze o nich a nic neuvolňujme (iRozhlas) a spát. Je to dlouhé, je to zajímavé, PCR musí nahradit AG a tak dále. Jen pro zájemce, už toho je všude i tak plno, že jo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.