15/04/2021 – Mrzne, nemontovat se, Kulhánek na scénu a už 50k denně

 • Půlka dubna! Na východě republiky napadlo až 15 cm sněhu, dnes může připadnout další (Novinky).
 • No nic, díky letnímu času alespoň můžeme sáňkovat o hodinu déle… A teď konec srandy, jdem na to.
 • Jak se bude (ne)vyvíjet nedůvěra PSP ve vládu, respektive – co může následovat – shrnuje (iRozhlas) Chybějící hlasy, ale i obavy z prezidenta. Čtyři varianty vývoje poté, co KSČM přestala tolerovat vládu. Stručně řečeno – nic se dít nebude.
 • I přesto teda zazněl sebevědomý požadavek od opozice – Požádejte do týdne o důvěru ve sněmovně, vyzvala Babiše koalice Spolu. Premiér to odmítl (iRozhlas). Proč by to taky dělal, že ano?
 • A bacha, Poslední možnost žádat o kompenzační bonus za 6. období. Pak nárok zanikne (Podnikatel). Do 16. dubna to je. A on na to stejně skoro nikdo nedosáhne, tak co už.
 • Nemontuj se do Sputniku, nebo dostaneš flákanec! Novej ministr tak dostal varování předem a ví, do čeho jde – Petříček se montoval do vakcín. To jsem Kulhánkovi řekl, ať nedělá, řekl Babiš (iDnes, Novinky). Dále se v článku dočteme, že ministerstvo zahraničí není vykuchané, premiér se udobřil s Plagou, doufá, že s Kulhánkem bude lepší spolupráce než s Petříčkem, prostě je tam toho hodně, přečíst. Jo a pro záznam: “Na dotaz, jestli by byl ochotný vzdát se po příští volbě pozice premiéra, pokud by to bránilo sestavení funkční vlády, připustil, že ano”. Andreji – vzdát se čeho? Po příštích volbách? Jo aha, zlodědek tě chce jmenovat bez ohledu na výsledky voleb, tak to jo.
 • Takže kdo že to je ten nový ministr? Profil přináší (iRozhlas) Pochybnosti kolem zkoušky z ruštiny i spolupráce s Čínou. Kdo je adept na ministra zahraničí Kulhánek? No, pěkný.
 • Z výletu do Moskvy spíš nic nebude – Vakcíny nejsou agenda pana Hamáčka a ta cesta není ideální, řekl Babiš o misi vicepremiéra v Moskvě (iRozhlas). Želé, odvolej…
 • Alespoň něco pozitivního – Očkování v Česku zrychlilo (Novinky). Furt to není žádnej odvaz, týdenní průměr horkotěžko přelezl 50k/denně, ale furt lepší než nic. Těch 100k/den, co slibovala Slibotechna První už po Velikonocích už skoro máme…
 • Ono teda to rychleji ani jít nemůže, neb (téměř) nemáme čím očkovat, že ano. Sice pár desítek tisíc dávek na skladě zbývá, ale mohlo jich být poněkud víc – Proč máme málo vakcín. Prymula prozradil, jak se bál Pfizeru (SeznamZprávy). Titulek je zase (jak už je u SZ zvykem) clickbait, nicméně v článku jsou čísla mohlo se/objednalo se. A čte se to jak detektivka, respektive – šílenej chaos.
 • Na okraj jen dnešní hradní šarádu, kdy fanoušek Slavie, toho času hradní kancléř, Mynář, posílá otevřený dopis UEFA kvůli potrestání Kúdelky. S vědomím prezidenta a citací jeho slov. Strašná šaškárna. Ale asi nemaj na Hradě jiný starosti… (Lidovky)
 • Jo a vono s Hamim v Moskvě to je taky čím dál větší sranda – Hamáček chce v Moskvě řešit schůzku Biden–Putin. Jednat má i s politikem, který je na sankčních seznamech (DeníkN, paywall). Jako fakt ten fór, pozvat Bidena a Putina na schůzku do Prahy, best in covid, to je fakt geniální myšlenka! O zbytku nemluvě. A Andrej říkal, že stejně nikam nepoletí, tak co už…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *