22/02/2019 – Soukupova padesátka, hladové sestry, pošta a miminko

 • (jo, vychází to postupně, zpětně, nebyl čas, jsem si dovolil trošku pokecat s kamarády ve vinárně, tak doháním resty :-))
 • 22. únor, nezapomenutelný den – v roce 1998 vyhráli “naši” zlatou v Naganu. Měli jsme tehdy psát písemku z fyziky, místo toho celá třída koukala na televizi v kabinetu. Teda celá… Pavel Š. a já jsme si v klidu počítali tu písemku, zbytek třídy koukal na tu blbost, spolu s fyzikářem.
 • Jaromír Soukup pořádal oslavu padesátin Jaromíra Soukupa. Dorazila smetánka (vzhledem k průměrnému věku spíš zákys) české společnosti. Klause mladšího zastoupila Udženia (nebo jak se ta paní píše, ono je to jedno), takže fakt šlo o společnost napříč spektrem. Dorazil i pan prezident, který pronesl projev (oficiální, je na webu Hradu v sekci Projevy), ve kterém si z oslavence udělal neuvěřitelnou prdel (celý projev je asi vlastně bonmot, vy hovada). Doporučuji celé, fakt krásné (Hrad), má ho evidentně v pussy na lehátku.
 • V nemocnicích zásadně nedojídáme obědy! Musí přeci něco zůstat pro sestry… Pan ředitel Píč, teda Míč, se takhle vyjádřil při debatě o platech sester. To není debil, to je naprostej debil – „Vím, jak sestry pracují. Je to náročná a zodpovědná práce, to ano. Copak ale pošťák nemá těžkou práci? Nebo prodavačka? A kde jinde jsou pracovníci v teple, mohou si natočit čaj a mají rohlík po pacientovi, který ho nesní k snídani? Ta práce je náročná, ale ne tak, abychom o tomu museli každý den negativně slyšet,“ myslí si Míč. (Tribune)
 • Hospodářský zázrak v Bělorusku – vyváží uhlí, ale nemají doly. Inu, Donbas. Tohle je prostě geniální! (iRozhlas) Prostě ty sankce obejdeme, ono to projde.
 • Ex-estébák v Bílém domě, to bude zpráva dne ještě pár týdnů. Novinkou je, že si to Andy prej dojednal sám a děsně se diví, že do toho kecají takové nicky, jako ministr zahraničí nebo velvyslanec ČR v USA, vždyť s tím nemají nic společného. Tohle už začíná být patologické, Andreji. Další fáze už je s tím Sluncem – “Je 7:45, rádo bych vyšlo. Mohu, Andreji?” (iRozhlas) A rozhovor (už zase! to mi dělá schválně) na (Novinky) A s prasidentem nesoutěží, povídal.
 • Proč mají zebry pruhy? Podle poslední studie tím matou mouchy a ty na ně nesedají. Vysvětlení dobré, jako každé jiné. (Echo) Já si každopádně myslím, že je to jednodušší – prostě jde o koně ve výkonu trestu.
 • Pošta! Zase… Další vylepšení služeb tohoto druhého nejoblíbenějšího státního podniku (první je bezkonkurenčně ekonomická divize Agrofertu, alias finanční úřad. Třetí pak České dráhy) bude spočívat v tom, že zoptimalizuje svou činnost. Takže už ani doručovat nebude. Ne, nedělám si srandu. Fakt chtějí najet na model “dnes podáte, my někdy časem dodáme, možná” – jednou týdně, v sudé dny lichých týdnů, podle skvrn na Slunci a tak. Beze srandy – dopisy plánují doručovat 1x týdně. Fakt. (iDnes) Po tomto zkvalitnění služeb očekávám také zdražení, co nejdřív.
 • CVVM klasicky – 30,5 % sekta, 14,5 % SPD light (ODS, hehe) a Piráti, KSČSSD 11 a 10 (tmavší rudoši těch 10), zbytek 5 a míň. (iRozhlas) Fujtaxl vespolek.
 • Stínový ministr dopravy (a vlastně všeho, je to kvalitní surikata) Kolovratník zase propásl příležitost mlčet. Zastal se Vůdce ohledně EET a pravil, že ta buzerační kasička má podporu většiny podnikatelů, což dokazuje análně alpinistický dopis od Svazu průmyslu a dopravy ČR. Mno, ten svaz sdružuje 11 tisíc podnikatelů (respektive podniků, zejména ty největší, kupříkladu Agrofert, nekecám), což je pod 1 % podnikatelů u nás a celkově dost relevantní. Jejda… (TW)
 • Strojvedoucímu ujel vlak. To nevymyslíš. (iRozhlas) Pohoda, cigárko a najednou “Hele, vole, kde mám mašinu?”. Nikomu se nic nestalo, tak pohoda. Stejně tak i při dalším dnešním průšvihu, kdy se mašinky rozjely proti sobě. 34 metrů chybělo (iRozhlas) Tím vlakem jsem měl jet, uf.
 • Plnědementní listy se překonaly. Rozhovor s agentem Hudebníkem (Kája Srp, taková ta odporná parodie na lidskou bytost, vyznamenaná nedávno prezidentem) na aktuální téma vyšel s označením této bytosti za disidenta. V textu ze sebe tento tvor dále dělá mučedníka, kterého skoro zastřelili za odboj proti KSČ. Hnusné, odporné, slizké (oproti tomuhle je grupáč slimáků v plivátku úplnej ples v Opeře), linkovat nebudu.
 •  Srbská premiérka se stala otcem :) Teda matkou, nebo jak je libo. Její partnerka dnes porodila chlapečka, všichni tři jsou v pohodě, premiérka jen odložila nějaká jednání a zahraniční cesty. Gratuluju, děvčata! (Lidovky) Takže do Srbska už Klaus junior, až ho tady zvolíme za prezidenta, taky nepojede. Ti Srbové se ale maj!
 • Ta dnešní mládež… Nějakej dvacetiletej floutek vyzval osmdesátiletého dědka na souboj. Neb mu senior vytkl, že dělá bordel na ulici. Děda výzvu přijal a následně s frikulínem vytřel podlahu, zeď a okolní stromořadí. Inu – sokol a judista :D Mladíka zachránil až pomáhající a chránící policajt. Pokutu dal oběma (já být tím seniorem, tak si to strážník ještě rozmyslí). (iDnes)
 • Největší včela na světě nevyhynula (dobrá zpráva pro vědce a tu včelu, o něco horší pro lidi s fóbií z něčeho, co vypadá jako středně velký pes a má to žihadlo). Bzzzzzz! (iRozhlas)
 • Akcie Nike spadly za půl hodiny o 2 %, to je ztráta kolem 1,5 miliardy. Proč? No, nějaké hvězdě v Americe se zula bota. Fakt. Vyjádřil se k tomu i Obama. Fakt. Já už nic nechápu. (iRozhlas)
 • A na závěr zvířátka! V pražské ZOO se chystá akce s názvem Zvířata v pohodě. Prostě budou hračky, aktivity a vůbec zábava pro zvířátka i návštěvníky (Pozitivní zprávy). Já mám permici už několik let, takže i na tohle se s Arčim zajdeme podívat :) (no, on se zase kousne u výběhu vlků, tam dokáže trávit hodiny)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.