18/03/2019 – Čau Máro, piják, nové strany a Karla

 • Čau Máro! Dneska začneme odkazem na vlastní tvorbu. PR tým ANO mě poctil dneska takovou mírou pozornosti, které se snad ještě nikdy prostému plebsu nedostalo. Odpověděl mi za Andreje na Facebooku a za Šílenu na Twitteru. Tak jsem to shrnul do – Čau Andreji, teda vlastně Máro, k těm komentářům
 • Ve čtvrtek bude nedostupná Wikipedia (iRozhlas). Jde o protest proti novým nařízením ohledně práva autorského z EU (slavný článek 13). Školákům doporučuji vypracovat si referáty a domácí úkoly s předstihem.
 • NKÚ si zase dovolil poukázat na bordel v účetnictví. Nepřekvapivě na Ministerstvu zaklekávání a finanční tísně (iRozhlas) Prej jde ale jen o prkotiny (prkotiny, za které by podnikatele čekala hloubková kontrola a možná nějaký zajišťovák, že jo)
 • V Karlovarském kraji bude možné spatřit prezidenta (iDnes). Výstava je putovní. Další destinace – Čína, Rakousko, mauzoleum.
 • Piják se šíří po Česku. Ne, to není pokračování předchozí zprávy, tentokrát jde o parazita (mlč, Jurica, mlč!). Tahle potvora (furt mlč!) je nebezpečná psům, přenáší smrtelnou babeziózu (iDnes). Takže pokud uvidíte velké klíště s výraznou kresbou na zádech, patrně jde o pijáka lužního a hlaste výskyt dle informací v tom článku. #najdiPijáka!
 • Zvířátka! Tentokrát ta milá. Ptákem roku byla zvolena hrdlička divoká. Symbol párového soužití a boje o zdravou krajinu (iDnes). Zda jsou mezi hrdličkami i vegani a LGTB páry, zpráva neuvádí. Budeme to ale korektně předpokládat :)
 • Soud zamítl Dukovu žalobu kvůli divadelní hře s Ježíšem znásilňujícím muslimku. Prý nenarušila jeho práva (Lidovky) Ta čeština je kouzelná a já raději mlčím…
 • Surikaty začínají opouštět loď :) Teda spíš naznačovat, že vlastně umí plavat. Poslanec Chalupa (ANO) se rozhovořil pro (Lidovky) ohledně toho bordelu v Brněnské buňce (zadržené surikaty, namočený Faltýnek). Hodně zajímavé. On varoval před mafií, hydrou a tak. Králíkářka Malá měla vědět, co se jí tam děje. Zátahy budou asi pokračovat. A tak dále. Pan poslanec by si měl začít asi dávat pozor v koupelně. Klouže to. Občas.
 • Škrtá se v rozpočtu, co to jde. A ono to nejde. Rezervy nejsou, mandatorní výdaje jsou enormní. No, moc hezké. Souhrn čísel na (Lidovky). (ne že by s tím přišli první, ale maj hezké tabulky)
 • Dropbox mění pravidla, umožní maximálně tři zařízení pro synchronizaci s bezplatným účtem (Živě). To jen pro odlehčení, ta služba je na čápy už dávno.
 • Hovězí z Polska už nebude kontrolováno, oznámil to “Argentina” Toman (iRozhlas). Po včerejším průseru (pardon) via salmonela v kuřatech doufám, že kontroly nezruší úplně. No, stejně si ještě nějakou dobu to kuře odpustím (krmím tím psa, to nemůžu riskovat!)
 • Řepkový baron navštívil Mladou Boleslav. Byl nadšen z elektromobilů a přátelsky podotkl, že dokud se do baterií nebude stáčet bio-řepka, tak na nějaké dotace mohou zapomenout. (Seznam Zprávy) Ekologii bez účasti Agrofertu podporovat… Tůůdle!
 • JEDNOTNÍ – Alternativa pro Patrioty (jo, už si tam dali pomlčku a kapitálky) jedou. Jedou do EU voleb, spolu se Samkovou. No potěš koště. (iRozhlas) Akorát teda mají trošku problém – na Facebooku vznikla stránka s jejich názvem, parodická, a skoro nikdo nepoznal, že jde o fór. A doménu pro hnutí taky už neseženou, všechno je obsazené…
 • Al Čapone trošku couvá v obhajobě Falťase. Ale jen maličko. (iDnes) Pravil: “Já jsem nevěděl, že on se schází s Kapschem, ani s panem Rafajem”. Pokud si dobře pamatuju, tak taky kdysi nevěděl, komu patří Čapí hnízdo. Jo a “Já nevím, jaké on měl schůzky, neměl. V mediálním prostoru jsou nějaké schůzky údajně mimo oficiální prostory, to samozřejmě není dobře”. Falťas, balíme!
 • Kikina Junior se skoro omluvil za své chování řeznického psa a skoro připustil, že s tátou založí novou stranu. Navrhuju Klaus-Klaus Klan, to by mohlo v tej kuchyni projít. Rozhovor na (iDnes)
 • Neomezené odposlechy a sledování bez schválení soudem, to je novinka od Hamáčka. Záměr zní ušlechtile, terorismus a tak, realizace se hrubě bojím (Aktuálně).
 • Šetření – jak kde. Sranda s důchody (nejen). Takhle toho moc neušetří, ale jako PR je to bezvadné! (iDnes) Třeba teda ty důchody: Schváleno zvýšení o 900 (loni), oznámena nutnost šetřit (letos), Andrej navrhuje šetření (bez čísla), Schillerová přijde s navýšením jen o 750, Maláčová trvá na schválených 900, Andrej ji nařkne, že neumí šetřit, Maláčová trvá na 900, Schillerová předloží “maximálně” 750, Maláčová trvá na 900 a nabízí jiné úspory, přijdou výsledky průzkumu mínění, objeví se Andrej, praští pěstí do stolu a řekne: bude to 900. A dodá, že na tom nemá Maláčová ani ČSSD žádnou zásluhu. A takhle si tu žijeme.
 • Jeblá Karla dala rozhovor Deníku N. Ach bože… Karlo, my už to dávno víme, nemusíš nám to furt dokazovat! (DeníkN, paywall) Ono je to vlastně spíš smutné.
 • A hele, Švachula! :) A pak, že se v Brně nic neděje. Úplatky prý za 17 milionů, úplná mafie. On měl asi ten Chalupa pravdu. (iRozhlas) A Švašul si přihrál prý skoro 9 mega. Protikorupční hnutí, že jo? Že jo???
 • No a na závěr klasicky “best tweet of the day” :) Hle:

Jedna odpověď na “18/03/2019 – Čau Máro, piják, nové strany a Karla”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *