21/04/2019 – Rozhovořený Havlíček, Fajt, tyranosaurus (ten mlčel) a doktor přes neurologii

  • Sociální sítě z pohledu neurovědy, teda z pohledu jednoho vědce, který fakt nesnáší sociální sítě :) Zajímavý rozhovor, zejména co se otázek redaktora týče (ke konci už pana doktora slušně rozebral). (iRozhlas) Zajímavě začínající text končí “Možná to je trochu alibistické a regresivní, ale tak se na to dívám já.” 😈 Jo a 95 % dění na sociálních sítích tvoří “psi a kočky, srdíčka a výhrůžky.” To jen, kdyby někdo nevěděl…
  • Další rozhovor Andreje, tentokrát pro (Novinky) Zajímavé pro srovnání se včerejším rozhovorem pro (iDnes). Některé pasáže jsou identické slovo od slova. Jinde zase obsah stejný, ale forma zcela jiná (třeba když mluví o Kalovi, tentokrát žádné složky). A ta část o výběru Kněžínka na post ministra je skvělá ;) Jo a už maká 18 hodin denně.
  • Na (Deník) vyšel rozhovor s Havlíčkem, dlouhé čtení, uchovávám pro pozdější srovnání. Zajímavější je ale novinářka, podepsaná pod článkem. Nedávno hovořila se Schillerovou (a byla z toho óda), teď zas v úvodu tohoto rozhovoru píše: “Na tomto horkém křesle předtím seděli sociální demokraté Jiří Havlíček a Jan Mládek, před nimi také Martin Kocourek z ODS. Zkrátka přehlídka politických, věcných či mediálních trapasů.” Kvalitka. Deník je taky v Holdingu? Nicméně paní Perknerovou budu asi číst pravidelně, zlatá…
  • Pohled na odvolání Fajta “z druhé strany”, pro (Lidovky) dal rozhovor sám Fajt. Vysvětluje tam i ty “zakázky sám sobě”, doporučuju přečíst, je to delší. A celkem to dává smysl.
  • Ještě jednou Havlíček, další rozhovor, pro (Novinky). Je ho nějak všude plno. Nedávno říkal, že nechce 100 dní hájení, maximálně 100 hodin. Tady už říká 100 minut. Maká :) Je pro jádro. A je diplomat, viz poslední odpověď ohledně Novákové. “Byla celá řada věcí, které se jí podařily, celá řada zase nevyšla podle jejího přání.”
  • Jediná kostra mláděte tyranosaura na světě je na prodej. (Hospodářky) Tak kdyby měl někdo zájem a volných 70 milionů.
  • Feri dostal na Moravě po čuni, pár stehů na zádech a preventivně vyšetření (otřes mozku prej nemá). (iDnes) Ty komentáře na sockách a pod články stojí za to.
  • A je neděle, takže co? Takže Čaulidi. Dneska se Mára rozjel, je tam plno čísel (k ověření, já to dělat nebudu) a naprostá pecka na začátku – nájemní byty a “šmejdi”. Píše se tu, že: “města by mohla dostat peníze na odkup bytů od šmejdů. Třeba jako ten bývalý asistent Jiřího Pospíšila”. Tak jedeme: asistenta nejmenují, akcentují Pospíšila, pravda “bývalý asistent”, celkové vyznění je asi každému jasné. Fakta: právě kvůli těm bytům je bývalý. Jak se to zjistilo, Pospíšil jej obratem vyhodil. (třeba tady: Lidovky) Už nemáš ani zbytky úrovně, Máro. A mimochodem – teď už jsou ty peníze na odkup bytů, jo? Ještě před týdnem byly na výstavbu (odkup navrhoval primátor Ústí a dostal za to kartáč od Babiše i PR týmu, že nechce stavět). Dále bylo probráno: domluvil další leteckou linku, sociální byty, miliardy pro kraje na silnice (hodně drsný akcent “když nebyl hejtman ze stejné strany jako ministr financí, nedostal prachy”, to je k snadnému ověření), školky, POPRVÉ NĚKDO UDĚLAL POŘÁDEK mezi IT projekty (ok, říkáš si o to, říkáš…), portál občana, využití AI ve státní správě (brzdi, Máro), sucho (bojuje proti suchu, denně rybník, a tak), Kněžínek zmíněn a vysvětlen, spekulace a kampaň, Vietnam, Havlíček, předsednictví EU (bude se šetřit, z požadavku na 3,8 miliardy spadl ze židle (přežil), tolik ani omylem nedá), peníze pro sestřičky (bude se zvyšovat, aktuálně prý: “Sestry mají průměrně přes 40 tisíc a lékaři skoro 90 tisíc.”), píše “o tom mém projektu dětské vesničky v Sýrii” (že to bude platit sám, založí na to nadaci, jde o 65 mega. Hm, hnízdečko?), novela EET, daní a tak (to je na článek), Jourová, památky a na závěr podpora vědy (že byl pochválen, že přidal akademii věd). A dost!
  • Zvířátko nebude, musí stačit tyranosaurus a Mára.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *