10/07/2019 – Zvyšujou se daně, důchody&rodičák, hotel Thermal a digitální Česko

 • Tisková oprava – včera jsem blbě uvedl, že aby prošla žaloba na nejvyššího ústavního čunitele, je potřeba 2/3 Sněmovny. Je to blbost, je třeba 3/5. Takže místo 134 hlasů je třeba 120 (jsem jenom člověk, no). Tudíž pokud by byli všichni, krom sekty, pro, tak to projde. Což ale neprojde, neb SPD a KSČ. Za nepřesnost se omlouvám.
 • Dneska byla akční Sněmovna, jednalo se o zvýšení daní, důchodů, rodičovském příspěvku, sociálce… Prostě slušnej průvan v rozpočtu. Tady je (Steno), jednotlivé věci pokryla média, takže jedeme.
 • Penzisté by si příští rok měli polepšit o 900 korun měsíčně, sněmovna schválila doplatek k penzím (iRozhlas). Nutno podotknout, že 720 z toho je valorizace ze zákona, ale to v titulcích a Čaulidi tak pěkně nezní. Jo a jak to roste, tak ve 2020 půjde na důchody celkem už 500+ miliard. To je třetina celkových výdajů rozpočtu. To bude takovej průser… Brzo… (o penzijní reformě se mluví už 15 let, ale jen mluví).
 • Moderní technologie vs zloději sena :) Zatím skóre 16:0. (iRozhlas) Hele jako – narvat GPS lokátor do balíků se senem, to je prostě geniální nápad! Nešlo by to něco podobného na dotace? (jo, je to fór, ale třeba čápy s GPS batůžky už máme dávno, ne?)
 • Hotel Thermal (Ivanovy Vary) – realitní agent Klekánice s velkou pompou oznamuje začátek rekonstrukce bazénu (ne celého hotelu, to oznamuje každoročně majitel ČR, s.r.o. (již od 2016) a ono teda furt nic). (iRozhlas) Má tam vzniknout relaxační centrum a atrakce. Stát do toho naleje 130 mega. Provozovat to má Saunia, s.r.o. Kontrolní otázka – kolik tato společnost provozuje bazénů? Počítal jsem to, přátelé, a je to přesně nula. Ale má 7 poboček se saunama, v obchodních centrech. Ale klid, MinFin říká, že: Společnost Saunia je zkušeným provozovatelem saunových světů v České republice, kde aktuálně provozuje 7 poboček a dalších 7 poboček se nachází ve stádiu výstavby. Strategií společnosti Saunia je stát se největším provozovatelem bazénových a saunových světů v regionu střední Evropy. (MinFin) (Hlídač Státu)
 • Venezuela dala (ale no tak! čuňata!) krátký rozhovor (iRozhlas). Tohle jsou okamžiky, kdy si říkám, že jestli platí “může být hůř”, tak Pán Bůh s námi… Ta paní nemá data, analýzy, cokoliv. Pouze dojem a prostě “ono to nějak půjde”. Auvajs.
 • Hele, Rafaj! Ten už tu dlouho nebyl To je ten sběratel bankovek (2 mega v hotovosti ve skříni) a šéf antimonopolního úřadu (souvis s Faltýnkem a Švachulou. A Andrejem). (iDnes) – Rafaj dosazuje na antimonopolní úřad své blízké. Rozhodují o miliardách. Copak se to děje, že už i Stranický tisk takhle pátrá…? Jo aha, zase je tam Křetínský, tak jsme doma.
 • Android, bezpečnost především (Živě) – Tisícovce aplikací na Androidu se podařilo obejít systém oprávnění a sledovat uživatele bez souhlasu. Já su také sčasné, že už su dávno iOvce…
 • Zemřel Rip Torn (Aktuálně). Neznal jsem, ale RIP.
 • Digitální Česko, priorita vlády (jedna asi z pětiset). No, tak mělo na to jít 95 mega z rozpočtu, čerpadlář i Borovský (teda Karel Havlíček) se za tím chlubili (i logo už to má). Tak nic, našli na to 9 mega (Lupa). Inu – šetříme. (sranda celkem, neb jde o naprosto zanedbatelnou částku (rozpočet má 1 500 000 milionů))
 • Olbramovice (kódové označení: Čapohnízdovice) – lidi se diví, že ten obchvat nebude (Seznam Zprávy). Ale pozor, už za to nemůže Al Čapone, ale chyby v dokumentaci (co jsem říkal?).
 • Zase se volilo do rady ČTK. A zase bez výsledku. Poslanci za ANO už si teda všimli, že tam mají vlastního kandidáta (veselá záležitost při minulé volbě, kdy jedna surikata tvrdila, že volila Semína proto, že tam ANO nemělo zástupce. Mělo), ale stejně to nestačilo. Takže bude další kolo, v září (iRozhlas).
 • Tak to nezvyšování daní, které znamená zvýšení daní a i takových blbostí, jako je poplatek za zápis do katastru (fakt už došly prachy), prošlo do dalšího čtení. Souhrn na (Aktuálně). Fotka u článku, vysmátý klimakterický diblík, je fakt jen pro silné povahy (varoval jsem vás).
 • Poslanci podpořili zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun (iDnes). Další z odhlasovaných věcí dneska. Rozprava byla fakt kouzelná. Zvlášť vystoupení surikat, co se pohoršovaly, že to nejde prezentovat jako úspěch ČSSD, nýbrž celé vlády. Nechutná vám vlastní medicínka, surikaty?
 • Karel Vála zase pěkně na (Respekt, blog) – Co s prezidentem, který se nikdy neměl stát prezidentem republiky, dle ústavy?
 • Babišův nový plán na Zemana: Staněk skončí, místo Šmardy nové jméno. S tímhle přišly dneska (Novinky). Ten článek hrubě doporučuju, tam je takových informací a spekulací, až to není pěkné :) Naprosto šílená formulace (co se týče jezevce) ale je: “…Staňka potopil. Jenže to udělal, aniž by si se Zemanem projednal nového ministra. Tím prezidenta překvapil a ten se zatvrdil.” Jakožecože?
 • Na (iDnes) byla rekapitulace toho článku z Novinek, v průběhu dne ale došlo k aktualizaci o vyjádření Šmardy. Takže aktuálně titulek zní: Jak přesvědčit Zemana? Měnit teď nominaci ČSSD by bylo šílené, řekl Šmarda. Logické. K tomu dementi z ČSSD – žádná změna nominace není na stole. (aby taky byla, vždyť to by byla sebevražda).
 • Účetní závěrky firem bude místo nich zveřejňovat v obchodním rejstříku finanční správa, navrhuje ministerstvo (iHned, paywall). Zase vtipný Borovský… Tohle si nechám na zítra, to je neuvěřitelné.
 • Detaily k Investičnímu fondu (iHned, paywall). Taky asi počkám na zítra, až to převezmou další média. Ve stručnosti jde o tohle – je to fond, bude zhodnocovat investice. Hlavní 4 banky by tam daly 6 miliard, celkově by to mohlo být až 35 miliard. Do fondu půjdou peníze i z půjček. Celkově – velmi komplikované, chtějí na ten fond i licenci od ČNB. Snad to někdo zpracuje, to nedávám.
 • Na závěr dobrý skutek. Skautům v Brdech vyhořela přes 100 let stará chata (Aktuálně) (to ještě není ten dobrý skutek). Na (Darujeme) je sbírka na obnovu (to už je ten dobrej skutek).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *