26/08/2019 – Zase Mynář, zase Falmer, zase Zao a konečně naposledy Semelová

 • Mynář… Zase. Hele, kdo v nejvyšších patrech naší politiky ještě není stíhaný, ten jako by nebyl. Nebo tak něco. (Novinky) Kauza zakázky v Lánech: Policie navrhla obžalovat dva lidi a firmu. Klíčava za 60 mega. A vono nic. Vovce k tomu mekla jen: “V právním státě vskutku není návrh na obžalobu odsouzením”.
 • Falmer… ‚Není to moc ostré?‘ Šéf komunistů Filip v dopisech orodoval za Horáčka, psala je lobbistova advokátka (iRozhlas). Hele, tady máme ten automat na podpisy! Tak možná mu poslat nějakou tu abdikačku, ne? :)
 • Blogovej příspevěk na téma platů ve zdravotnictví. Průměrný plat sester přesáhl hranici 43 tisíc, a stále jim to nestačí? (blog iDnes) Není to úplně správně (haprují tam výrazy a nějaká ta matematika), ale sdílím. Je to přesnější než čísla ministerstva.
 • Moje oblíbená Barbora Kořanová (to není sarkasmus, fakt ji mám rád) pro (Parlamentní listy) – Minářův čin odsuzuji. Slova Holubové o vychcípání? Mluvila např. i o mých rodičích. Poslankyně Kořanová má zlost. // S tím Minářem souhlas, tu Holubovou si (po té čočce na Twitteru) mohla odpustit. Jinak standardní surikatismus, bohužel (tu první polovinu (do hodnocení vlády, včetně) by byla radost zdrojovat). Ale jak říkám, mám ji rád…
 • Obrovský úspěch – Vědcům se podařilo oplodnit vajíčka ohrožených nosorožců. Zda se vyvine embryo, budou vědět v září (iRozhlas). 70% úspěšnost, to nikdo nečekal! Tohle je zásadní a naprosto unikátní, protože jestli se nepodaří, tak jsme o tento druh přišli. Žijí poslední dvě samice nosorožce bílého (severního), samci už nejsou žádní. Pokud se to povede, tak by mohlo jít o první živočišný druh, který člověk obnovil. Ničení nám jde, obnova jaksi už moc ne.
 • Sice není Filipojakubská noc, ale jedna čarodějnice stejně (a konečně!) vyfičela. Soudržku Semelovou vyhodili ze všech školních rad v Praze (Neovlivní). Důvod? “Pozbyla důvěry zřizovatele” za takové drobnosti, jako obhajoba justiční vraždy Horákové a tak podobně. Sice pozdě, ale přece.
 • Národní sportovní agentura, na hniličku. Teda – pro Hniličku. Ano, už je mu líp. ‚Začnu pracovat hned.‘ Vláda schválila Milana Hniličku šéfem Národní sportovní agentury (iRozhlas).
 • Stav ministerstva je nedobrý, vstoupím do toho energicky, slíbil Zaorálek Zemanovi (Aktuálně). Tady je ještě jedna vtipná interpretace (dle bulváru, například Nova) – Zaorálek Zemana varoval, aby si jeho jmenování rozmyslel. A pak učesaná verze dle (iDnes) – Zaorálek žertoval se Zemanem, ať ještě zváží jeho jmenování ministrem kultury. V obou případech jde o jednu větu – “Řekl jsem panu prezidentovi, aby to pořádně zvážil, protože ten stav kolem ministerstva kultury není dobrý a bude nutné do něj rychle zasáhnout”. Popcorn?
 • Bojujte proti lžím o Česku, které se šíří v cizině, žádá Babiš české diplomaty (Aktuálně). O jaké lži jde? No, hlavně o dvě – prezident se chová protiústavně a je ohrožena parlamentní demokracie. Mezi další lži pak patří, že premiér je trestně stíhán kvůli evropským dotacím a další takové ty podružnosti.
 • Na (Lupa) je k dispozici analýza ohledně novinky – vyšší zabezpečení online plateb. Jo, zase je to paskvil z dílny EU. Se na to už… Tak od září to platí, doporučuju přečíst.
 • Naše milé Ministerstvo financí (a kostelních myší, MF) vydalo oslavný komentář k aktuálnímu daňovému balíčku. Nepřekvapí, že tam jsou jen ty “dobré” věci pro podnikatele (jako třeba ten projekt MOJEdaně), zatímco o drobnostech (jako zadržení odpočtu DPH na 45, místo aktuálních 30 dní, se mlčí).
 • Myslivci chtějí změnu zákona, aby mohli lovit vlky. ‚Škody neustále narůstají,‘ argumentují (iRozhlas). Hele, máme v republice asi 70 vlků, zato myslivců je asi 96 tisíc. Navrhuji povolit odstřel myslivců, jsou přemnožení (ale, co to kecám, oni se postřílí navzájem, jako každý rok).
 • Tvrdě a nekompromisně promluvila rohožka pro (Seznam zprávy) – Hamáček na Seznamu: Babiš má se Zemanem skryté plány, jinak by šel do střetu. Hele, Hami, máš pravdu, ale tady už tě fakt nikdo nebere vážně…

Jedna odpověď na “26/08/2019 – Zase Mynář, zase Falmer, zase Zao a konečně naposledy Semelová”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *