09/10/2019 – Přešetřeno na EU, Ája se zlobí, domovnice a O jako Opisoval

 • Nasraná panda – Čína reaguje na vypovězení smlouvy ze strany Prahy: Změňte přístup, jinak pocítíte újmu (iRozhlas). Zajímavé je, že se neozval Panda-san, ale dýmovnice Kubera (ČT). Ale fujtabl vespolek.
 • Dlouho nebyla žádná diplomka. Tak mlátička Ondráček (O jako Obušek) tak nějak O jako Opisoval. (iDnes) Komunista Ondráček opisoval ve své disertační práci, bral si celé odstavce. Prča je, že na to původně (v iDnes pochopitelně ani zmínka) upozornil Spratek I. Řeporyjský. Kdyby na něj ten komár nepodal TO, nic by se neřešilo… Hele, boží mlýny asi. A ještě (iRozhlas).
 • DOOM Eternal odložen na březen roku 2020 (Zing). Ještě že tak, stejně nestíhám všechno hrát…
 • Dneska bomba v médiích – Zástupci dvou ostravských firem obešli systém EET, uvedla policie s tím, že je to v Česku poprvé (iRozhlas). Ty formulace zní, jako by to hackli na úrovni serverů EET… No, ne. Jen upravili soft pokladny a posílali do systému jen něco. Jde o jeden případ, ale pochopitelně – voda na mlýn “všichni kradou”…
 • Ujo Skrblík už se prošetřil u předsednictví EU k bodu, kdy se i jeho vlastní ministerstva ozývají… Prej: Než šetřit, raději přenechat Francii. Babišův úsporný rozpočet na předsednictví strhaly i resorty hnutí ANO (iRozhlas, to o té Francii řekl Brabec!!!). Prostě to za 1,2 mld (víc peněz dali na předsednictví vlastně všichni…) udělat nejde. Došly prachy (6 mld za jízdné je priorita, nějaká EU, pche…), šetřit se musí. Akorát presumptivní premiér Borovský drží basu a říká, že to zvládnou.
 • Zao zjistil, jak to chodí v aktuální vládě: Člověk se musí o peníze na kulturu doprošovat, zlobí se Zaorálek na Schillerovou (Novinky). Bystrej, trvalo mu to jen dva měsíce.
 • Roztomilý titulek: Naštvaná Schillerová. ČSSD nechce zdanit rezervy na životní pojištění (iDnes). Jsem si představil tu scénu s Dolores z posledního HP. Úplně přesné. Ale dost srandy – z pohledu Klekánice jde o porušení koaliční smlouvy (hergot, to už je po několikáté, dosud o tom naopak mluvila ČSSD a Andy se smál). Ani se nedivím, pokud by neprošlo tohle jednorázové “přilepšení” rozpočtu, tak fakt už není kde brát. Ono teda není už teď, ale tohle by bylo sakra vidět.
 • A paušální daň – Start paušální daně pro živnostníky se blíží. Základ bude na částce 5500 měsíčně (Aktuálně). Krásný nápad. Jak přilepšit rozpočtu. Protože je to pro všechny OSVČ od 0 do milionu ročně stejné. Počítat to nebudu, pro živnostníka s příjmem 0,5 mio to je o 6000 ročně víc, další (poměry těch, co si pohorší vs polepší. Dopady na rozpočet atd.) ať už spočte někdo jinej.
 • Tetka národní hrdinka to schytává za ty svoje domovnické řeči – Státní zástupci se ohradili proti Benešové. Podle Laty nepodložené výroky snižují důvěru v justici (iRozhlas). Jí to je jedno. Úkol zněl jasně.
 • K novele stošestky (opraveno, 10.10., díky za upozornění) už se napsalo hodně, ANO tvrdí, že to vylepšují, nesurikaty ten názor nesdílí. Tady je souhrn – Víc výjimek a nejasností. Změna práva na informace jde na ruku úřadům, obstrukce státních firem neřeší (iRozhlas).
 • To bylo těsně – Kalousek o dva hlasy neprosadil vrácení rozpočtu vládě k přepracování (Novinky). Tak proto byla dneska Diblík tak nervní…
 • Vzdech a závan pěti procent – ODS vysvětluje, jaké chce Česko. Například daňové prázdniny pro rodiče (Novinky). Občanští demokraté ve středu odstartovali novou kampaň „za změnu“ České republiky. No, mlčím, radši mlčím.
 • Zvířátka! V Ekvádoru nabízejí zmrzlinu s příchutí morčete (Novinky). Jsem hajzl, vím 😈
 • Dnes byla premiéra Premiéra na TV Soukup. Ještě horší, než jsme čekali (ČSFD). Dokonce i Jo!sef Kokta to komentoval jen “No!” (TW).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *