23/10/2019 – Schválen rozpočet, volové, pirátská šikana a kvantum

 • Schvaloval se rozpočet na 2020, první čtení. S ohledem na již slíbenou podporu KSČ šlo vlastně jen o rétorická cvičení. Jedinou útěchou je, že tam museli ti chudáci sedět od devíti do osmi. Celý záznam zde (steno, PSP). Jo a přinesli tam i vrchního velitele ozbrojených sil.
 • Jezevec byl poněkud zmaten, při vnesení do sálu se ptal, zda tam je Andrej (no není, zastupuje jezevce v Japonsku, asi mu to neřekli) a v projevu pogratuloval Maláčové k propuštění 600 zaměstnanců, k čemuž jí už gratuloval před rokem (TW). Asi deja vu… Krom jiného taky navrhl zrušit všechny daňové výjimky (tam je i sleva na poplatníka), čímž by stát získal 300 miliard ročně (a ve složené daňové kvótě bychom se dostali hodně přes 40 % a překonali tak i Rakousko), geniální. No nic, pojďme k důležitým věcem.
 • Arktida odhalila další tajemství. Pod ledem se ukrývaly dosud neznámé ostrovy (Deník). Jak říkám, tohle je důležitější než ruskij mužik.
 • Souhrn dnešního schvalování rozpočtu, respektive výběr nejlepších hlášek vydávaný za online reportáž je na (Novinky). Kdyby měl někdo zájem, čas a nervy to číst.
 • Jinak teda – ano, schváleno. Sekera 40 mld. prošla, pojedeme na dluh i napřesrok. Nečekaně, že ano. (iRozhlas)
 • Už se perou. Pro změnu Piráti. Šikanuje nás, chová se hnusně a arogantně. Piráti chtějí konec Michálka ve vedení strany (Novinky). To odstartovala ta včerejší a pondělní konverzace na pirátském webu. Hele, to asi fakt není ideální nápad, mít takovou partajní pavlač veřejně přístupnou…
 • Gentleman Michálek se hájí: Nikoho jsem nešikanoval, brečel jen jeden člověk, říká Michálek (Novinky). Bože můj…
 • Ze dvou slavných volů se stali nejlepší kamarádi (Novinky). Hele, ač to tak vypadá, to fakt není politika (ač by to sedělo), to jsou dnešní zvířátka.
 • Rosa na kolejích je out, teď frčí Šlofík na kolejích. Smekám: Nad mužem spícím v kolejišti na Českolipsku prosvištěl vlak. Bez škrábnutí spal dál (Novinky). Když spím, tak spím. Jenom 1,3 promile a nevzbudilo jej 20 vagonů s pískem. Neuvěřitelné! Ti mladí už dneska nic nevydrží… 1,3, to je do pohody večer, ne?
 • Kvanta. Nebo tak něco. IBM se hádá s Google o kvantový počítač (resp. quantum supremacy). Prostě Google tvrdí, že vypočetli (speciálně připravený) problém za 200 sekund a superpočítači od IBM by to trvalo 10 tisíc let. IBM tvrdí, že by to dali za 2,5 dne a přesněji. (Živě). Hele, já nevím, školy nemám, i těch 200 sekund vs 2,5 dne mi přijde brutální… (žerty stranou – šlo o jeden speciálně připravený výpočet, to je první vlaštovka. Ve chvíli, kdy kvantové čipy začnou skutečně fungovat, je tu nová éra. A takové drobnosti jako šifrování SHA256 půjde prolomit za pár sekund. A to je jen začátek). Skynet, vole!
 • Mall má problém: Unikátní rozsudek: Mall.cz musí zaplatit uživateli odškodnění za únik hesla (Lupa). Je to jen desítka, ale pokud by do toho šel každý, komu uniklo tenkrát heslo od nich (jo, mně taky), tak bude z Mallu bankomat…
 • Nu a vyznamenání. Opět se to blíží, tak sítěmi jedou bonmoty na téma “mě nepozvali!” a případně “pozvali, ale nejdu!”. Jako každej rok. Takže na (iDnes) je seznam nepozvaných a dalších. Nuda. Postěžoval si i pan Czernin (Twitter), nevadí mu, že jej nepozvali, vadí mu, že si prezident uzurpuje státní svátek. No, psal mi, že v případě pozvání by nešel (Twitter). Takže tak.
 • A nějaká TwiPoezie na závěr, dali jsme si Kytici – Košili – Lednici :) Je to sranda – (Twitter). Všechna vlákna doporučuju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *