04/11/2019 – EET šmírung, stávka bude, epické rozhovory a Olomouc

 • Dáme historické okénko (mě to baví), v tento den:
  • Zrušena povinná vojenská služba v ČR (2004),
  • Narodil se Jan Tříska (1936),
  • Svátek má Karel. A taky Jessica, Mojžíš (tak snad nikdo nepojmenoval za posledních 2000 let své dítě, proboha!), Šarlota a Skarlet (tahle transkripce zní jako něco o vrtulnících…)
  • Žádné významné mezinárodní dny dneska. Nuda…
 • ‚Nedošlo ke spáchání trestného činu.‘ Policie odložila oznámení na exředitele olomouckého muzea (iRozhlas). Tak to je to jedno ze dvou TO nejlepšího ministra. kultury Staňka. Snad ani nemusím připomínat celou tu anabázi, že? Klíčová slova: vládní krize, Zeman, trus, košile, Šmarda, slabý premiér, 3 měsíce.
 • Rozhovor (dlouhej, a ještě má pokračování, je na to odkaz na konci, doporučuju pokračovat) o filozofii (zdaleka nejen) – (Finmag). Nuda? Nemyslím si. S doktorkou Matějčkovou. Neznal jsem (je to mladá holka na mé standardy, no), už ale budu sledovat. Neskutečný čtení, ale fakt. Pokud chcete vědět, jak funguje, vyjadřuje se, má srovnaný, načtený, prostě celkově génius (a žádnej Sheldon!), čtěte. Já z toho sednul na zadek, což se stává asi tak jednou za uherský rok. Dopo.
 • Bratia hackli e-kasu :-D Hele, čtení super, trošku teda technické (a navíc slovensky…), prostě jen – co jsem říkal? Jo, přesně ten princip použili… Takže: Ako sme „hackli“ eKasu: podvádzať na daniach nikdy nebolo jednoduchšie (ICJK).
 • Školské odbory se omluvily rodičům, stávka ve středu bude (Novinky). A je to tady (a diskuze jako vždy parádní).
 • Andy je pobořen, dokonce má i jiný názor: V životě neměli tolik peněz, učitelé stojí za vládou. Babiš se tvrdě pustil do odborů (Novinky). No, zatím to vypadá, že víc jak půlka učitelů bude stávkovat… Tady nemá někdo přesná čísla… Ostatně, ta čísla v článku, ta jsou krásná… Už ze včerejšího Čaulidi se táhne nit “mám rád čísla! Nikdo vám nedal tolik, čo já slíbil!”…
 • Klekánička (zdrobňuji, neb je na těch fotkách fakt ťuťu) dala rozhovor (DeníkN, paywall). Už ten titulek: Schillerová: Češi budou pořád naříkat, že mají málo. Daně už zvyšovat nebudu. No to seš hodná, Ájo! Jako bys ty o něčem rozhodovala… Ten rozhovor je perla na perle. Jednak je hluchá – neslyšela nahrávky Šumana, neslyšela prohlášení Grospiče o okupaci, prostě nic. A slizce tam tvrdí: ” nekomentuji zprostředkované výroky. Pak zjistím, že vůbec nebyly řečeny”. Jasně, Ájo… FAU si za to můžou sami, žádný souvis. Přepočet na HDP je OK tam, kde se to hodí (dluh, schodek), jinde to je “neseriózní” (důchody, investice). Bojuje s alkoholismem (ale DPH na pivo je OK) a tak dále. Po přečtení jsem si musel dát sprchu. No, celý ten rozhovor byl ještě před chvílí na (webu MinFin, ale zmizel), ta kopie je ještě na (Kurzy). Dejte si to, je to síla. (lokální kopie, kdyby to zmizelo i z Kurzy).
 • A jedeme dále – Platy ve veřejné sféře vzrostou o 1500 korun, schválila vláda (Novinky). Globální zvýšení, nemám data na výpočet.
 • Sice bude stávka, ale co už. Schváleno, bez ohledu na stávku – Vláda definitivně rozhodla o platech učitelů. Do tarifů půjde osm procent (Novinky). Tady se bude někdo strašně divit. Akorát nevím, zda to bude vláda, nebo učitelé.
 • O posílení pravomocí a hlavně získávání odposlechů a dalších dat jsem už psal, teď to máme ofiko, nový návrh zákona o policii a novela trestního řádu (Novinky). Hami se snaží bodovat. Ach jo. Opozici se to nelíbí. Ach jo. Takže stručně: Je to vznik nové StB, pustila se ODS do novely zákona o policii. No, je…
 • Hrnečku, dost! Zase Bureš… A rovnou v rozhovoru. Dneska fakt celá sekta asi má kecací den, jinak to není možný… (Novinky) Babiš: Já prezidentem? Ne ne. Zkusme se bavit o tom, jak už je líp. Takovej krásnej úvod a von ho nedodrží… Neřekl, jak už je mu líp… No – slevy na jízdé: netušil, že by mohl někdo švindlovat s dotacema (sám to přeci nikdy neudělal), na Národní asi nepůjde (svědomí má čisté, ale ti ostatní šíří nenávist), důchodová reforma (ale když já jsem jenom premiér, to nemůžu) a tak dále.
 • Ha, konečně bude na nebi bezpečno: I malé drony pro zábavu dostanou ‚espézetku‘. Lidé je budou muset hlásit úřadům, přibude také věkové omezení (Lidovky). Regulacím zdar!
 • Berme s rezervou, jsou to (Seznam Zprávy) – Sněmovna pátrá, kdo vynesl tajný záznam. V podezření jsou Babišovi lidé. Jde o seminář o ČT. Popis zajímavý.
 • Skoro jako by se blížil podzim – Déšť a přeháňky. Teploty budou klesat (Novinky). Každopádně nutno podotknout, že na začátek listopadu je celkem teplo.
 • Něco, na co jsem neměl nervy, náladu a chuť ani já – VIDEO: Projekt Rozděleni svobodou uzavřela debata lídrů. Šéfové stran se přeli o školství i demokracii (iRozhlas). Jo, přišli všichni. Koukněte někdo a dejte vědět, já to fakt nedávám.
 • Zvířátka! Guarézy v pražské ZOO (iDnes). To bude asi nějakej pták, říkal jsem si. Tak ne, jsou to asi opice. Nebo tak něco. Ale jsou pěkný. (zvířátek je tam víc, bylo krmení dýněmi. Moc pěkný fotky! I surikaty tam jsou)
 • Bombička na závěr – to neškodné EET, co mělo být používáno jen k “narovnání podnikatelského prostředí” tím, že se budou vydávat účtenky, teď už finančák používá taky k vytipování (a postihu) daně z nemovitostí. Přišel s tím (Blesk, ověřil jsem to, sedí, takže beru jako cajk zdroj). Když jsem v 2015 říkal, že to bude strašný průser a úžasný zdroj dat pro všemožné analýzy, říkali mi, že jsem paranoidní. Tak očekávám omluvy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *