11/12/2019 – Galileo, Áji kontokorent, miliardy z Brusele a Minář

 • Narozeniny slaví @Shaana_cz :) Můj oblíbený dědek z Twitteru má dokonce i stránku na Wiki. Všechno nejlepší!
 • Slavíme Světový den dětství. K tomu snad jen Jan Werich: Já sám sobě připadám, že je mně 129 let. Podle toho, co jsem zažil, anebo podle toho, co jsem nezažil. A někdy si zase něco přečtu a připadá mi, že je mi vosum.
 • Něco pozitivního: Česko jako srdce evropského vesmíru. V Praze bude sídlit nová kosmická agentura (Aktuálně). Sice je teda “EU GPS” Galileo známý asi jen naprosto imbecilními reklamami na Twitteru, ale jinak dobrý.
 • Zákon prošel i senátem, takže půlka makléřů má po žížalkách – Pravidla pro realitní makléře se zpřísní, zbývá už jen podpis prezidenta (Novinky). Je fakt, že jsme měli tuhle profesi zcela bez požadavků, což je v EU vzácnost, akorát mi přijde, že jsme zase papežštější než papež – makléři budou muset mít bakalářský titul z práva, ekonomie, financí, marketingu a obchodu nebo stavebnictví. Další možností je, že bude mít makléř vyšší odborné nebo středoškolské vzdělání s maturitou a tři roky praxe.
 • Alenka Šílenka se nám rozněžnila: Pozitiva novely daňového řádu: daně online, zálohy odpočtů DPH a mírnější sankce (MinFin). Ale ťuťu… Miss Kobliha (no, spíš mys… Canaveral…) se tu opět snaží vysvětlit, jak prodloužení vratek ze 30 na 45 dní pomůže podnikatelům. Nepomůže, Alenko, nepomůže. Akorát tobě opticky vylepší závěrečný účet rozpočtu 2020 (a že to bude potřeba, ty zdravý 40miliardový schodku v době růstu ekonomiky) a prodlouží ti bezplatný kontokorent… Nějakých 20 miliard to bude.
 • Tohle mi uteklo, tak zpětně. Naprosto perfektní práce datařů a redakce (iRozhlas) – Dobrodružství fotovoltaiky. Proč se ze solární naděje stala zatracovaná cesta české energetiky? Smekám, to je perfektní článek!
 • Minář (chvilky, ne vlekař a rybníkář, ono se to plete) – Babiš nikdy neřekne: Zvažuji demisi. Už ale není 100%, že doopravdy neodstoupí, myslí si Minář (Milion chvilek) (Rozhlas). Z tohohle textu já úplně tak jakoby nevím… No, zajímavé.
 • Včerejší demoška ještě ve Stranické tisku (iDnes) – Václavák bouřil proti Babišovi. Rezignovat nehodlám, vzkázal premiér. Ať to máme pokryté komplet.
 • Popcorn? Babiš jede do Bruselu bojovat o miliardy. Nemluvte nám do jejich využití, vzkazuje unii (iHned, paywall). Nejde o těch 640 miliard na ekologii, to je jiná sranda, tohle mají být klasické dotace. Jako fakt sranda, s ohledem na audit a tak. Česko – country for the dotační future.
 • Zase musím sdílet Fendrycha – Co by se stalo, kdyby „urputné hovado“ Babiš odstoupil? (Aktuálně). Dobrej text, takovej střízlivej. (to já takhle večer už nenapíšu… :-))
 • Počta. Usměvavý manažer, sebevrah, hovoří pro (iHned, paywall (ale i ta část zdarma stojí za přečtení)) – Kdybychom byli soukromá firma, stačilo by nám 700 poboček místo tří tisíc, říká šéf České pošty Knap. Kdybyste byli soukromá firma, tak už 20 let neexistujete…
 • Videjko. Je tam ostré šídlo, musím sdílet – VIDEO: Šídlo, Hnízdo, Plodková a další debatovali o tom, jak vypadá politický lídr pro 21. století (iRozhlas). Spoiler: nic určitého :)
 • Česko kupuje mariňácké vrtulníky, kvůli kterým KSČM hrozila vládě. Piloti budou mířit pohledem (DeníkN, paywall). Výraz “zabíjet pohledem” dostává nový rozměr. (nic důležitého, jen se mi líbil ten titulek).
 • Zvířátka nenalezena.

Jedna odpověď na “11/12/2019 – Galileo, Áji kontokorent, miliardy z Brusele a Minář”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *