31/01/2020 – Tak už jdeme do finále!, Metronestav, teplíčko a Lipovská

Tak už jdeme do finále a poslední tóny zní,
to všechno se chystá spousty dní.
A najednou už jen pár taktů se zpívá.

Až tma nastane v sále a bude tu loučení,
ať nejedem domů zkroušení,
a lepší nálada ať po nás tu zbývá.

Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík,
zas přijdem a možná i kouzelník.
Kdo tu byl jednou, příště se vrátí
s naší partou rozehranou nashledanou.

 • Tak už jdeme do finále! Tohle jsem měl připraveno od loňského února jako poslední příspěvek. Hezký, ne? :) Protože ano, začal jsem 1.2. 2019 a bral to jako klasickou 365 záležitost, takže dnes měl vyjít poslední díl. Nějak se to zvrtlo… Tohle je 281. souhrn. Letí to. Pár dní chybí (dovolená a tak), ze sedmi dní jsem časem udělal 5+1 (nedělní souhrn), následně vypustil i ten nedělní souhrn, protože tam bylo hlavně Čaulidi a to už teď, díky (HlídačStátu) máme archivované. Tak jdeme do finále? Spíš ne. Tak jdeme na to:
 • Teplíčko – Jezevci zůstali vzhůru, ptáci neodletěli na jih. Teplá zima zmátla přírodu a kupí potíže (DeníkN, paywall). Prostě si to počasí dělá co chce. A bude hůř.
 • Nerath to říkám, ale vypadá to na průser – Soud zvýšil Rathovi trest na osm let. Metrostav se nesmí tři roky ucházet o veřejné zakázky (iHned, paywall). A pro jistotu ještě (Novinky) – Soud tvrdě potrestal Metrostav: Tři roky se nesmí ucházet o veřejné zakázky. Ještě je ve hře odvolání, nicméně docela průser. Ne proto, že si pan doktor udělá hačí na další léta, ale kvůli tomu Metrostavu. Jakmile to bude pravomocné, tak máme po dálnicích. Mimo jiné. Ale pěkný fór jsem slyšel: Kdo bude stavět v Praze metro D, když ne Metrostav? No, nikdo, stejně jako před tím…
 • Ty nominace do rady ČT jsou jak pytel blech. Furt něco. – Stáhněte nominaci Lipovské do Rady ČT, vyzvali senátoři. Podle Duky by médiu prospěla (Aktuálně). Jo, další další Žantovský do další rady, to potřebujeme… A ta podpora od Duky, no, to samo o sobě stačí. Je tam nominovaný i veselý Xaver, taky bomba.
 • 63 % českých občanů se, dle průzkumu, obává epidemie koronaviru (Novinky). 99 % dotázaných vědělo, o co se jedná. Koronavirus je tak v Čechách známější než Babiš a Zeman (v průzkumech obliby mají kolem 5 % – Neví, nezná) (Fialu zmiňovat nebudu, ten mívá kolem 40 % – Neví, nezná…).
 • A zatímco máme 0 nakažených čínským virem, tak – Epidemie chřipky sevřela celé Česko, nemocnice zakazují návštěvy (iDnes). 1800 nemocných na 100k obyvatel.
 • Stranický tisk se pustil do Kremlíka. Prý: Odvolanému Kremlíkovi se nechce z ministerstva dopravy, dál pobírá plat (iDnes). Že by?
 • Museli na to upozornit novináři. A teď teda konečně PČR jedná – Policie prošetřuje vydání knihy, která popírá holokaust. Trestné činy z nenávisti jsou vysoce nebezpečné, reaguje Bradáčová (DeníkN, paywall). Jo, to je ten “Mýtus 6 milionů” a další zajímavé knížky z “rodinného nakladatelství”. Kdyby to byla novinka, ok, ale tohle se prodává léta…
 • Áda byl na večeři u Mlhoše – Myslím, že prezident nemá s Havlíčkem problém, řekl Babiš po schůzce v Lánech (Novinky). Superministr prošel, asi. Což se nelíbí soudruhu Falmerovi, který očekával, že Mlhoš s tou dočasností na “jeden furt” na dvou ministerstvech bude mít problém. Tak nemá.
 • Kalda k závěrům vyšetřovací komise OKD. Je to dlouhé, hodně zajímavé, ale bohužel aktuálně je ten web mimo provoz. Tak snad to časem naskočí, tady je odkaz (Kalousek.cz). Z toho nejde udělat souhrn, je to děsně dlouhé.
 • Zase nějaká perlička z hNIS (hurá národní investiční seznam) – Babišův plán počítá na Karlovarsku s nechtěnými projekty (Novinky). Pár miliard, nikdo o tom neví, nikdo to nechce, ale v tom plánu to vypadá hezky. Hele – výstavba nového integrovaného dopravního terminálu, jež má podle dokumentu stát jednu a půl miliardy. Dosud ale není ani stanoveno, kde má stát a jak má být velký. Stejně tak není jasno o výstavbě parkovacích domů, které mají vyjít také na jednu a půl miliardy.
 • Ještě počasí, dáme extrémy – Leden si podává ruku s únorem… a teploty překročily patnáct stupňů (ČT). Na jaro dobrý!
 • Zvířátka! Máme bílého klokana! V Plzni! Tak kuk (Novinky).
 • A to by dneska stačilo. Jo, ještě dáme statistiku! :) Takže tenhle blogísek za leden 2020:
  • Vyšlo 22 přehledů, to je téměř plná palba pracovních dní (chybí jediný den – 21.1., kdy jsem si vyřizoval vyhození se Shiba klubu (což byla asi největší chyba v historii klubu 😈 Stay tuned)),
  • Celkem jsem sdílel 354 odkazů na články, které mi přišly zajímavé,
  • Jelikož to je ale výběr, tak jde jen o malou část toho, co denně čtu a ukládám si. Za leden mi Pocket hlásí 1147 uložených článků (takže do přehledů se dostalo 30 %).
  • Celkem to máme 90k znaků (přesně 89 935), což odpovídá 50 normostranám textu, což je jedna nadprůměrná bakalářská práce, nebo 3,7 průměrných Čaulidi.
  • Čtenost – 65k návštěv, 14k unikátních návštěvníků. To docela jde.
  • Nejčastější fráze, přes kterou mi sem jde návštěvnost z vyhledávačů: “tfuj babo”. No, k tomuhle tak nějak nevím, jak se postavit.
  • Zvířátka byla jen 17x, musím se polepšit.

A klasicky somring :) Ano, můžete mi za tohle koupit kafe (za $4, to fakt není Starbuck) jako gesto podpory. Ten cíl – do konce listopadu mít 79 patronů – nějak nevyšel. Aktuální počet je: 57. Myslel jsem, že když to neprojde, budu mít víc volného času, neb se na tohle vykašlu. Nevykašlal jsem se a jedu dál. Stojí mi to za to i bez toho “šíleného zisku” z Patreonu… 😈 No, ale podpora potěší…

Staň se mým patronem :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *