19/03/2020 – Krmítko, kompenzace, hovoří Ken a zpět k SD

 • Virové zpravodajství: 694. Místo nákazy už se nám pěkně přehouplo ve prospěch komunitního přenosu – 59 % to nemá ze zahraničí. (data MZ)
 • Počet případů v karanténě dle okresů (což je nejpřesnější, co je aktuálně k dispozici) je na webu ČSSZ).
 • Pokorná surikata na začátek, pak vypadají všechny zprávy daleko lépe… Roušky si ušijte. Záchranářce chybí vybavení, podle šéfa šíří paniku (Aktuálně). Zpochybňovat slova vrchnosti jest zakázáno, záchranářka tvrdí, že nemají roušky, ale to přeci musí vědět vedení kraje a ne ona. Takže je z toho porušení pracovní kázně. Ech.
 • K cestě do Číny, kde i přes nezměrné osobní riziko Mynář a spol zařídili, že nám Čína prodala roušky, má podrobný článek/rozhovor (iRozhlas). Došlo i na trajdání Nejedlého mimo karanténu. Hrubě nezvládnutá situace ze strany novináře, nechal bez reakce odpověď, že “on jen jel pro jídlo, pro syna”. No, vzhledem k tomu, že ten nabob večeřel v restauraci (jo, dva případy to jsou), tak je asi krkavec – ti také krmí děti vyzvrácenou potravou… Jinak standardní hradní sliz.
 • Tohle je krásný. Jirka má krmítko, kameru, asi 200 kilo krmení pro ptáky a ptáky. Na konci Brd. A Mall z toho má nejúspěšnější vysílání :) Je to nádhera, dejte si online přenos z krmítka (Mall.tv).
 • Mno, protože homeoffice, tak EU vymyslela – Streamujte video v nižší kvalitě, chraňte sítě, vyzývá eurokomisař Netflix & spol. (Lupa). V nadpisu je vše. Sice jsem si ještě nevšiml, že by sítě kolabovaly, ale co už – SD pro všechny, ať se to vyrovná (já akorát sundám brejle a rozdíl nepoznám (ech, radši mlčím, nebo to přepnou do 144p…).
 • Užitečná služba (jo, v poslední době sdílím samé promo na samaritány, jsme zkrátka schopný národ, jen… ale už natvrdo – nás řídí nemehla. A sociopat (nazdar Marku!)). Takže – Erecepty, na jednom místě, na tři klinutí, výdej na zvolené lékárně, prostě Pilulka dělaj dobro. (TW)
 • Netušil som… Už jsem to sice psal na (Patreon), pak to převzaly Novinky, ale tenhle upgrade od (iRozhlas) je daleko komplexnější, takže zde máte “jak šel čas s rouškama” – ‚Nikdo nemohl předpokládat, že jich budou potřeba miliony.‘ Jak vláda mluví o rouškách a respirátorech?
 • Konečně něco jiného než virus! V Praze hoří střecha paneláku (Novinky) (no jo, mně stačí ke štěstí málo…) Nikomu se nic nestalo, jen to mělo efekty jak od Lucas Arts. A chytl dehet na tej střeše, při rekonstrukci. No, alespoň že tam nebyl žádnej grafit…
 • Dlouhé, ale faktické a jasné, doporučení k současné oblíbené epidemii má (SZU). Ač je to dlouhé, doporučuju přečíst. Daleko přínosnější než deset tiskovek Blekoty, Mekoty a Karlety…
 • Začínají lítat první návrhy kompenzace výpadku příjmů zaměstnancům (a zvolna se pomrkává i po OSVČ, na to jsem hodně zvědav) – Maláčová chce dát miliardy na platy zaměstnanců. Mají zabránit hromadnému propouštění (Aktuálně)
 • Na sockách se objevilo info o uzavření Prahy. Kompletní karanténa (ještě že už tam nejsem, pár let). Popřel to dnes Hamáček – Zavřít Prahu? Nevěřte fámám, ujišťuje Hamáček (Novinky). To je ještě v pohodě, až to ale popře Andrej, tak je to jasná věc a začne platit do 24 hodin. (a oznámí to na Facebooku ve 2:30 (ráno)).
 • Na těch podporách pro podnikatele ještě bude nutno zamakat, past vedle pasti (ručení, splatnost, neodložení…)… Ale on to je jen první nástřel, to se ještě změní 49x – Babiš slibuje na záchranu firem miliardy. Hned v prvním úvěru ale byly „pasti“ (Deník)
 • Proběhlo sítěmi – IT firma (INTV) má se státem smlouvu na dodání roušek, ve vedení má nějakou Vojtěchovou, dřív tam byli i další toho jména. Žádný souvis s ministrem, to je vyvráceno – IT firma dodá státu roušky za 24 milionů. S ministrem nejsme příbuzní, říká její šéf (SeznamZprávy). Jen ten fakt, že dosud poskytovali internet a teď dodávají ochranné pomůcky je takovej českej. Ale oni mají se státem plno dalších zakázek.
 • Šmějdi jsou všude, takže – SZPI upozorňuje na zneužívání virové epidemie některými prodejci doplňků stravy (SZPI). Dopo k přečtení.
 • Zase něco zdarma, tentokrát ČvT dává všechny své kurzy, filmy, knihy atd. (TW) Tak tady to je (ČvT) (vlaječkáři právě dostali amok. No, to není můj problém).
 • Velký Bratr je těsně před spuštěním. Teda on funguje už dávno, jen je “potřeba” souhlas zájmové osoby. Ehm. Že tohle (na vyžádání trasovat pohyb telefonu 15 (minimálně) dní zpět) naši operátoři umí, to se sice ví, ale ne nějak moc veřejně. Tak korona to “dává lidu na vědomí”. Dejte si – V mobilu by vám mohla přistát zpráva, že jste se setkali s nakaženým (iDnes).
 • Superstar dalo rozhohohovor (iDnes) – Vojtěch: Toto jsme nečekali, rezignovat nehodlám a roušky dostanou všichni. Bejvalo mi ho líto, už není. Jestli si z toho dnešního přehledu máte přečíst jediný článek, tak je to tento. Alibismus, ale hlavně nulová seberefexe a jediná kvalifikace – umím sehnat kompro na nepřátele mého majitele. Jo a “naprosto netuším, co pod mým jménem publikuje Prchal” (to je hned v první odpovědi). Strašný. To není Ken, to je kraKen… Bohužel už jej vypustili…
 • Mno, takže ze čtvrtka (10-12) změna – v pátek už senioři nakupují v rozmezí 7-9. Dobrá bojovka. A nemáme jezdit na chaty. A souhrn dneška (Lidovky) – Policie si posvítí na víkendové chataře, senioři nově nakoupí od 7 do 9 hodin. Zejtra to bude od osmi do jedenácti, v pondělí od dvou do pěti a následně se ty doby budou každý den losovat spolu se Sportkou… A ty chaty nám zabaví. Hele, jako firmu! (spíš mi to připomíná Dvory Chaosu, ale nerad bych urážel krále Randoma…).
 • A na závěr (DobréZprávy) – Evropský strom roku je z Česka. Zvítězila Chudobínská borovice. Ta obec, kde tohle roste, se jmenuje Vír, ne Vir (ono to je blbě vidět…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *