15/07/2020 – Havlíčkiáda, status fondů, kampaň ČSSD a Toman a bojlery

 • Po dlouhé době se mnoho nestalo, startuje prázdninový režim, takže to dneska bude stručné. Hlavně Borovský, všude Borovský… A fondy.
 • Redakce (iRozhlas) se dostala k dokumentaci (statusy) svěřenských fondů Al Čaponeho. Plyne z nich poměrně jednoznačně, že Andy má zájem a střet a vůbec. Jako by to někoho překvapovalo (ostatně v poslední době i fanoušci dotačního klíštěte přechází z “žádný střet zájmů neexistuje” na “no a co jako?”). Takže: Anatomie Babišových svěřenských fondů: premiér je jediný obmyšlený, může být správcem Agrofertu.
 • Posledních pár dní není na železnici žádná sranda. Skoro by se řeklo: Zlatej Balda! Takže multiministr to nemá lehký. Ale má zastání, o tom žádná (ono taky – co jiného? V profikorupčním hnití už není skoro nikdo schopný (teda jako schopný ve smyslu “něčeho kloudného”, schopní všeho jsou tam všichni). Tak dáme souhrn mašinek a mulťáka:
  • Havlíček k železniční nehodě: Došlo k selhání lidského faktoru, strojvůdce asi projel na červenou (iRozhlas). A, ptám se, kdo způsobil, že sám náčelník…
  • Slibem nezarmoutíš – Stát chystá změny na železnici. Havlíček i ředitel SŽ Svoboda jdou správným směrem, řekl Babiš (Lidovky). Selhání jednotlivce, systém funguje, Borovský maká, zvýšíme zabezpečení (proč, když systém funguje?), čekáme na Evropu (no, spíš naopak)…
  • Ještě to samé z dalšího Stranického tisku: Systém neselhal, nehody jsou shoda náhod. Babiš stojí za Havlíčkem (iDnes).
  • A v tom samém gradu zbytek médií. Až teda na:
 • Havlíček má tři funkce, nezvládá žádnou, říká opozice. Má správný směr, hájí ho Babiš (Aktuálně). A von, chudák, už skoro ani nespí…
 • Nevím, kdo dělá ČSSD marketing, ale naprosto přesně vím, kde bere inspiraci… ČSSD jde do voleb s heslem Nové Česko. Nechce prý skončit jako žába v horké vodě (Novinky). Lepší Česko, Nové Česko, to asi těško… K tomu sloganu “Tak dlouho žába váhala ve stále teplejším hrnci, až bylo pozdě a z horké vody už vyskočit nedokázala” snad jen – kucí, vy už jste dávno uvaření daleko přes al dente…
 • Na (Technet) vyšel fakt perfektní článek o plánovaném pražském tokamaku, takhle kvalitně zpracované téma se hned tak nevidí. Takže koho zajímá termojaderná fúze (a nemá titul z FjFi), tomu doporučuju dlouhé a kvalitní čtení s bulvárním titulkem: Bude za něj svět Česku platit? V Praze vzniká ojedinělé výzkumné zařízení.
 • Ne, nestačilo to, takže na podzim prý repete – Roušky budou v dopravě a budovách. Termín a detaily se ladí (SeznamZprávy). Očekávám, že ty plány budou stejně precizní, jako při první vlně (tj. v pátek – žádný zákaz se nechystá! V sobotu ve tři ráno – od teď platí zákaz!).
 • Může to znít cynicky, nicméně tehle advokát dělá svou práci. A dělá ji výborně. Etická stránka je něco jiného. Advokát muže, který měl podněcovat k nenávisti: Komentář byl černý humor, sám jsem se zasmál (iRozhlas). Jo, to je zase ta ZŠ Plynárenská a ten “černý humor”.
 • A dlouho nebyl Lesní panna, teda Toman. Jestli Češi nechtějí vejce z klecí, měli by je přestat kupovat, říká ministr zemědělství (Rozhlas). Ono by to bylo celkem logické, i ten zbytek rozhovoru, kdybychom tu teda před pár dny neměli kauzu označování klecových vajec razítkem “podestýlka”. On snad nemá monitoring tisku, nebo co… Inu – argentinské hovězí… (hele, kdo si to ještě pamatujete? Kromě mě…)
 • A krása na závěr. Petr Třešňák: Pan ministr Havlíček se nedávno v rozhovoru pro HN rozohnil nad solárními barony. Řekl: “Myslím si, že nikdo tedy nemá lepší analýzu, než jsme měli my.” Tak jsem si o tu nejlepší analýzu požádal. (TW). Ministerstvo tu “analýzu” poskytlo. Je to boží! 16 stran přepisů stenoprotokolů a hlasování. Maximálně 3 hodiny práce líné opice, tak to odhaduju. A informační hodnota nulová. To se pak nejde divit, že Sony maká jak maká… (Analýza na Piráti) Jsme schopný národ, jen…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *