21/07/2020 – Sumýš EU, Mlsna strikes back, Hamiho komise a Ostrava!!!

 • Zavirujeme: Počet potvrzených případů covidu-19 přesáhl v Česku od začátku epidemie 14 000. V pondělí jejich počet stoupl o 169, což byl nejvyšší denní nárůst od konce června. Dnes zatím laboratoře odhalily 46 nakažených koronavirem.  (Aktuálně)
 • K tomuhle je taková veselá historka: Pražské ohnisko. Fotbalisté si odnesli koronavirus z oslavy v nočním klubu (SeznamZprávy). 59 nakažených, 120 v karanténě. Zdrojem má být jedna osoba. Asi kucí stříleli na stejnou branku… Ale teda – 59 za večer? To má majitelka branky nárok na výkonnostní prémie! (A dovolenou)
 • Al Čapone nešetří optimismem – Výsledek summitu je dobrý, řekl Babiš. Česko může z rozpočtu Evropské unie čerpat 35,7 miliardy eur (iRozhlas). Tohle je už mimo mé znalosti (a ta dohoda není zatím nikde k dispozici), takže nemám co dodat (byť mi to nesedí, s ohledem na zahraniční média).
 • Něco hezkého z oblohy – O podívanou na Zlínsku se postaral shelf cloud. Máme další fotky a videa (Novinky). A je to fakt unikátní záležitost, dejte si.
 • Oproti tomu rozhovor Mlsny (to je ten, jak má účes ala zdechlá fretka) je zajímavý z úplně opačného důvodu. Je to brepta… Mlsna: Odklad říjnových voleb nehrozí. Lidé v karanténě ztrácejí volební právo (Novinky). Čtení jen na vlastní nebezpečí, plete páté přes deváté, byť ten úryvek, co dneska trendoval na Twitteru, většina pochopila blbě… (TW, vlákno)
 • Podrobněji k výsledkům sumýše – Čtyři dny tvrdého vyjednávání i vypjatých okamžiků. Unijní summit uzavřel ‚kompromis kompromisů‘ (iRozhlas). Jak říkám, je to komplikované.
 • A zase rozhoror. Tentokrát s hejtmanem Vondrákem. Za ANO. Ale von se k tomu nějak nehlásí. A neskákejte mi do řeči! (reakce na to, že skočil redaktorce do řeči a ona jej přerušila). Ten je teda zlatej, zlatej! Hejtman Vondrák: Překvapilo mě, že si hlavní hygienička sundala roušku (SeznamZprávy). K té situaci z nadpisu je to taky veselé – říká, že si toho všiml až na videu na Twitteru, protože odešel před tím, a tak to nekomentoval tam. No, na tom videu ale je i on. No nic. ANO. Jinak zajímavá sonda do duše. Na Vojtěcha nemá páky, nic nerozhoduje, za všechno můžou ostatní. ANO.
 • Sehnat v Ostravě (!!!) během tří dní (!!!) přes 2000 demonstrantů (odhad 1500 – 2100) proti vládě (!!!) při zákazu hromadných akcí (!!!), to je výkon! Ostravaci se nasrali. Ostrava – 35,5 % pro ANO v 2017 (!!!). Ostrava nemlčí! Největší lež v zemi! Lidé protestovali proti ministru Vojtěchovi (Deník). Ups…
 • Nedaří se ani zaklekávacímu úřadu – Když zadržíte peníze, plaťte důstojné úroky, vzkázal berní správě soud (iHned, paywall). Ve zkratce jde o to, že neoprávněně zadržené odpočty (atd.) dosud finstapo vrací neochotně a s úrokem kolem 1 %. Odůvodnění? Je to dost, víc než na spořícím účtu. Ech… To se to státu “půjčuje”… Tak s tím má být konec a úrok má odpovídat reálné sazbě od banky (repo atd., nebudu komplikovat). Hezké. Jo takhle kdyby to mělo odpovídat korunovým dluhopisům Andreje… Ok, nic, jsem se zasnil…
 • Po roce zase kultura odvolává, to jsem zvědav na důsledky… Zaorálek odvolal ředitele Národní knihovny Kocandu. Vadí mu nesrovnalosti v projektu e-knihovna (iHned).
 • …a jestli není, tak určitě už je někde nějaká komise, která hledá budovu! Takže Hami ke včerejšímu článku ve Stranickém tisku: Hlasováním lidí z karantény se bude zabývat pracovní skupina. Má prověřit využití speciálních uren či komisí (Lidovky). Situace se mění každou hodinu!
 • Ještě k sumýši – Babiš chce fond EU využít pro autoprůmysl a zdravotnictví. Sestavením plánu reforem pověří Havlíčka (Lidovky). Pánbůh s námi a zlý pryč! Ten chudák už nebude spát vůbec! A ještě: „Já myslím, že je to dobře, protože plasty je věc, kterou chceme řešit, chceme je regulovat, chceme snižovat jejich výskyt. Je to pro naše životní prostředí důležité“. My chceme znovu motýle!
 • Co hodinu, minutu! Hamáček nevyloučil další mimořádný stav a odklad voleb (Novinky). Se už dohodněte, normálně…
 • Zase rozhoror. Tentokrát Tutenhamoun. Babiš: Česko v Bruselu dopadlo dobře, víc prosadit nešlo. Naším největším spojencem byl Macron (Lidovky). Opět k sumýši. Nemám sílu komentovat, dneska toho je moc. Tak jen pro referenci (zase se to liší od vyjádření přes den, tohle už je učesané PR týmem).
 • Naprosto nádherný otevřený dopis na závěr. Starosta z jedné Horní-Dolní (Mariánské Hory a Hulváky (Ostrava!!!)) poslal mobily (pro seniory) s přednastavenou rychlou volbou a předplaceným kreditem Vojtěchovi, hejtmanovi a vrchní hygieničce! :D Prý – aby na sebe měli kontakt, když to zatím vypadá, že nemají. Jsme národ Švejků, ale tohle je fakt povedené. Celé na (Facebook (není třeba registrace).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *