13/10/2020 – Čisté svědomí, Hůlka vrací, rozmlouvání v LDN (lánská dočasná nemocnice) a věřte nám!

 • Že já se včera rouhal… Prej “Dvory Chaosu”, pche… Teprve se to rozjíždí… A bude líp!
 • Přepis komunikačního freestyle vrchního chaota si dáme za chvíli, teď dáme učesanou verzi. Neublížil som, chyby nedělám, to voni! – Babiš: V souvislosti s epidemií mám čisté svědomí. Nemám pocit, že by vláda chybovala (Aktuálně). Souhrn včerejšího kňůčení. Ten narativ “co se povede, to je díky MNĚ, co se posere, za to můžou TI DRUZÍ A KALOUSEK” furt PR týmu funguje. Už sice méně, ale furt dostatečně. Inu – promoření populace idioty je stále dostatečné.
 • Co s tebou, chlapče, zlámat vaz? Či nabídnout ti rámě? Pán rozhodnout teď nemá čas, tak záleží už jen na… Nevím na čem, akorát teda Hůlka se naštval a “prohlédl”. Zemana. Nejde o nijak významnou zprávu, akorát chce vrátit vyznamenání a Ofce z toho dostala psotník. Ale tak jako – máme pandemii, musíme se radovat i z maličkostí, ne? Miloši, proč jsi se obrátil proti svému národu? Hůlka vrátí Zemanovi státní vyznamenání (Novinky)
 • Včera vyhlášeno, dneska zrušeno. Řídit stát jako (já nevím, dochází mi vtipná přirovnání). Tak třeba: řídit stát jako březího velblouda za polárním kruhem. Že to nedává smysl? Ale prosím vás… Studenti se z kolejí domů vracet nemusí, oznámil Plaga. Odjezd jim přesto doporučuje, pokud je možný (iRozhlas) Jo, včera bylo: vypadněte. Dneska je: tak jako třeba i zůstaňte, když tady máte práci a doma staré rodiče a prarodiče. Na to jsme jako nemysleli, sorry jako. Velbloudi hadr…
 • Čím hůř, tím líp. Zdravotní systém je tejden od kolapsu, vláda je v prdeli jak Baťa s dřevákama, takže ideální chvíle, aby si profesor zahrál na Paroubka. Co se děje, je neskutečné. ODS vyzvala vládu, aby požádala o důvěru (Novinky). Jakmile skončí nouzový stav chce Fialka hlasování. Krásné gesto, že jo? A má i plán pro případ, že by důvěra nebyla – nové volby. Jo, přesně tohle teď potřebujeme. A fakt bych chtěl vidět tu vládu sebevrahů, co by to teď, během korony, s neschváleným rozpočtem, se schodkem jak čtyři krávy a Dostálová, v aktuálním stavu chtěla přebrat… Nevím, co pan profesor hulí, ale snad to ani nechci (stačí mi můj koks z Alžíru).
 • Jelikož pan prezident byl pro co nejdrsnější opatření, tak je logické, že je bude ignorovat. Protože totiž platí jen pro těch dolních deset milionů, nikoliv pro něj. Že to je průser, když hlava státu hází vidle do opatřeních, došlo i méně důvtipným členům vlády, takže oba (Hami a Babi) vyrazili jednat – Jedeme do Lán rozmluvit prezidentovi oslavy 28. října, prohlásil Hamáček (iDnes) (delší rozhovor, pití na veřejnosti a hodnej Prymula included)
 • “Právě jsem se vrátil z Hradu! Pan prezident všechny mé návrhy vyslechl a poslal mě s nima do prdele” – Zeman si prosadil svou. Oslavy na Hradě budou, oznámil po schůzce Babiš (Novinky). To byl fofr! K tomu není co dodat.
 • Jednu pozitivní věc ten plukovník ve vládě zavyřizuje – popularizaci armádního slangu mezi běžnou populací. Třeba takové “vystravovat” jsem neslyšel 30 let! A šup, je to zpět. Konec srandy (už jsem se navyvtipoval dost), jde o “tejk aut” vokna – Ani pivo. K okénku pouze kvůli „vystravování”, konzumace alkoholu se přesune do soukromí (Novinky). Vtipné je na tom jedno – není to zákaz prodeje, ale zákaz konzumace! Já už se jen chechtám… #vládaKňůpýtek
 • A sranda ještě pokračuje, velice pravděpodobně přesná rekonstrukce včerejšího jednání vlády – Jak to probíhalo na vládě, když znovu zavřela zemi (Neovlivní). Zejména Hamčovo “vláda vypadá jako parta amatérů a není možné takhle s veřejností komunikovat” se mi zdá hodně autentické a přesné… Dejte si (i když to je Slonková, no).
  • A doslovný přepis (kontroloval jsem to, fakt tohle náhodné sousloví vypadlo z našeho premiéra) pro zachování budoucím generacím zde:
  • Já nevím, kde se staly chyby. Nevidím nějaký zásadní problém. My jsme teď přijali nějaké rozhodnutí, a samozřejmě ano, my jsme hygieny, odevzdala armáda na ministerstvo zdravotnictví 1. 6. a potom jsem dospěl k názoru, že je potřeba znovu vrátit armádu do hry s panem Dzurillou, to bylo 27. července, kdy jsem viděl, že na odběrném místě na Bulovce, že to nefunguje. Takže já si myslím, že se v tom angažuju od rána do večera, nemám žádný pocit, že by sem pochybil. My jsme zkrátka rozhodovali. V březnu někdo přišel s tím matematickým modelem a v srpnu někdo, sice byl to ten samý člověk, ale už přišel v nějakém čase. A ty, který měli přijít, nepřišli. Takže to je podle mě v této fázi zbytečná debata. Já nemám pocit, že bysme dělali něco špatně. Nikdo pořádně ten vir. Můžeme se bavit, tady je odborník, můžete se zeptat primářů, jak ten vir se chová. A samozřejmě umíraj lidi. Umíraj lidi s covidem. Ano. A mě je to líto. Pravděpodobně ten covid urychluje nebo zkracuje život. A mě je to taky strašně líto.
  • Mně taky…
 • Nedůležité – Prezident podpořil návrh rozpočtu s deficitem 320 miliard (ČT). Alenka si byla jen pokecat s dědečkem v LDN, žádný jiný význam ta zpráva nemá. A ten návrh furt neobsahuje zrušení superhrubé.
 • Po dokonalé přípravě na druhou vlnu – Ošetřovné pro OSVČ: řešení pro živnostníky zatím není. Opozice se nestačí divit (Deník), Žádný návrh, do prosince času dost.
 • Odlehčíme. Jak se lepí Dubánci, skoro ASMR video od (@Vaclavek) – tady na (YouTube).
 • Dlouhé texty nikdo nečte, ale měl by. Tohle je dlouhé, navíc na takovém “pochybném” webu, navíc to jde dost i proti obecnému přesvědčení, navíc to je dost nasertivní text, ale co už, je to dlouhé, velmi dobré a doporučuju – Sedm smrtelných statistických hříchů (D-Fens).
 • A jelikož je pondělí, které připadlo na středu, co byla v úterý, tak jsme se konečně dočkali projevu ministra zdravotnictví v TV. Nejsem si jistej, zda ti mlčící svalovci za ním byli Inkvizice nebo Nazgûlové, ale působili hrozivě. Mrtvých přibude, přijdou neveselé týdny. Pomozte mi, apeloval Prymula v projevu (Novinky). Ok, byli to Nazgûlové.
 • Celej projev je na (iRozhlas) – DOKUMENT: ‚Věřte nám, opravdu víme, co děláme.‘ Přečtěte si projev ministra zdravotnictví Prymuly. No, zrovna s tou důvěrou už bych to neviděl nějak růžově, prymčo…
 • Jelikož se výrazně zlepšila komunikace a teď se raketově obnovuje důvěra ve vládu, protože “věřte nám, opravdu víme, co děláme!”, tak:
  • Prymule ve 20:05 – “Docházku na první stupeň znovu otevřeme bez podmínek již druhého listopadu“.
  • Plague o chvíli později – “Pokud zůstane reprodukční číslo, tak to je obrovská katastrofa a nebudeme se vůbec bavit o návratu dětí do škol“. (Novinky)
  • Věřte nám, no…
 • Začíná se klubat pětadvacítka pro hospody. Zatím to myslí dobře, tak uvidíme, jak to dopadne… Po tvrdých opatřeních přijdou kompenzace: Vláda pomůže restauracím. Ale jen částečně (iHned, paywall)
 • A abychom nekončili tak pochmurně, tak rozhovor s Kyšou, teda Kotletou, teda Kyšou, teda vono to je jedno :) Sice to je na pochybném webu (Eurozprávy), ale je to rozhovor a dobrej, tak proč nesdílet. Je tam plno zajímavostí, třeba jak vznikl “Kotleta”. A von je Kyša fakt dobrej magor! Knížku za měsíc a tak dále. Doporučuju! Pozérství je jedna z nejvlivnějších sil vesmíru, říká spisovatel Kotleta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *