15/10/2020 – Hus, zmatek v číslech, housenky a polní nemocnice

 • Největší reklamní kampaň v historii země se odkládá na neurčito (ono teda o tom radši nikdo nemluvil už od srpna, ale tak alespoň teď už ofiko víme, že asi ušetříme 2 miliardy (toto se nelíbí uživateli Mafra)) – Dostálová couvá od reklamy za dvě miliardy na cestování po Česku. Není to na pořadu dne, říká ministryně (DeníkN, paywall)
 • Tak návrat do škol je opět napevno stanoven na 2. listopadu. Akorát teda jsou jisté vtípky, které by si Petrklýč mohl odpustit, zvlášť v tomhle roce… Prej: Pokud nevybuchne jaderná elektrárna, žáci 1. stupně se vrátí, řekl Prymula (iDnes). Hahaha… BUM…
 • Vyšla Výzva multioborového panelu vědců (zachranmecesko.cz), grafy a pár slov. Jo a nepodepsal to žádný zubař, tak to jde brát vážně.
 • Zato zubař už toho podepsal dost a s ohledem na slovník asi někde chytnul ovčí chřipku… Připadám si jako Jan Hus, trvám na svých slovech, řekl Šmucler Impulsu (iDnes). To asi jen tak pro pobavení.
 • Média se podivují, že je v dokumentu s přepisem projevu ministra podepsán Mára. Skandál! Aféra! Autor Marek Prchal, hlásí dokument s projevem Prymuly. ‚Já to nebyl,‘ tvrdí ale marketingový guru ANO (iRozhlas). Kdo jinej, ne? To už bylo daleko zajímavější, když se v lednu začal sítěma šířit (už v prosinci připravený) dokumentík “Kauzy ODS”, který napsal nějaký Kysela (Andrejův poradce), to byla větší sranda (Twitter, můj).
 • Když chtěl nemocnici na Syslově Hřib, tak to nešlo… Teď už ji chce i Andrej… Blbý humory, vím o tom. Na výstavišti v Letňanech vznikne polní nemocnice. Lůžka dodá armáda i správa hmotných rezerv (iRozhlas). Inu – 10 tisíc nových pozitivně testovaných denně.
 • Inu, stručně: Čísla jsou katastrofální, nemáme čas, říká Babiš. Armáda v Letňanech postaví 500 lůžek (Novinky).
 • Po seberouškování už jede i sebereporting, opět to funguje – spíš teda kňůpýtkům navzdory, než díky nim. Jsme schopný národ, jen… Sebereportování se rozjíždí, formulář odevzdala čtvrtina lidí. ‚Hygienici ho chválí,‘ říká Hajdúch (iRozhlas)
 • 2020 vesele pokračuje, aktuálně máme povodně (kobylky snad už nebudou, je chladno) – Moravou protéká padesátiletá voda (Novinky).
 • Pokud má někdo pocit, že se vrchní čerpadlář a kňůpýtko rozhoduje na základě něčeho jiného, než je momentální nálada, astrolóžička a rady PR týmu, třeba, já nevím, na základě dat, faktů, analýz, či vůbec že by něco četl, tak odstraníme veškeré pochybnosti – Zelenější Babiš: premiér v Bruselu podpoří rychlé snížení emisí, dosud ho odmítal, měl zmatek v číslech (iHned, paywall). V kostce: “Já bysom to podporil, keby to číslo bolo pro celů EU, ako průmer!” – “Pane premiére, ale tak to tam je od začátku napsané…” – “Tak ja to podporim”.
 • Mno, lehce nám začínají docházet lékaři – Vraťte se domů pomoci, žádá komora lékaře v zahraničí (Novinky).
 • Nevím jestli zrovna takhle ve 2020 to je pozitivní zpráva, ale píšou to (PozitivníZprávy) – Překvapivé zjištění českých vědců. Na jižní Moravě žije víc housenek než v pralese. Hmyze! Zvířátka! :)
 • Tak ještě že jsem v EU, že jo – V nejhorším nám pomůžou Němci (Novinky). Ofiko nabídka převzetí pacientů v případě problémů s kapacitou našich nemocnic. Snad to nebude nutné.
 • A zase ho na vládě přehlasovali! Jako vždycky. Oh, wait – Ministři bojkotovali Babišův plán na rozdělení 182 miliard z EU. Premiér ho do Bruselu odvezl bez jejich souhlasu (DeníkN, paywall). Jo, to je ten “národní plán obnovy”. Ups… To jen pro archiv, až zase nastane nějaké kňů “já to tak nechtěl, ale vláda…”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *