20/01/2021 – Kvóty na potraviny, respirátory, změna PESa a Bečve

 • Turbulentní doba, ty vole, ani premiér už nezná dne, ni hodiny, kdy mu do toho VONI (což aktuálně už zahrnuje i surikaty z Hnití ANO) hoděj vidle! Tak jedeme.
 • Jo a přestal, po posledním update, fungovat Raindrop.io na iOS, takže můj archiv odkazů má výpadek. Snad to spraví brzo.
 • Protože, kdo mohl tušit, že na očkování budou potřeba jehly a injekce, že ano? Jehly a stříkačky expres. Ministerstvo zdravotnictví si za rychlejší dodávku z Číny připlatí tři miliony (iRozhlas). Řídit stát jako evoluci medúzy… (za 650 milionů let evoluce nepotřebovala medúza vyvinout mozek, to jen pro kontext)
 • Hodně ambiciózní Blatníček – Blatný: Do konce března přes milion očkovaných (Novinky). To si tu jen odložím pro připomenutí. Doslova: „V případě, že započítáme všechny vakcíny, které jsou kontrahované do České republiky do března 2021, potom v lednu můžeme naočkovat 346 625 osob. Následně v únoru, protože bude zahájeno nebo bude probíhat podávání i druhých dávek, se bude jednat o 271 600 osob a v březnu poté o 662 400 osob,“ řekl Blatný poslancům. (budete rádi za půl mega, kucí…)
 • Hlodavec jede – Křeček odvolal svou zástupkyni ze tří vládních rad. Šimůnková: Je to trest za jiný názor (DeníkN, paywall). Ve stručnosti jde o to, že hlodavec je trošku rasista a nelíbí se mu, když mu to někdo připomene. Dědkovi je 82, neřešil bych (on ten úřad je stejně na nic).
 • Pecka dne: géniové schválili zákon o potravinách, kterej stanovuje kvóty na české potraviny v obchodech (nad 400 m^2), řeší dvojí kvalitu a další zajímavosti. Souhrn na (E15) Sněmovnou prošly kvóty na české potraviny i pokuty za dvojí kvalitu. Sranda je, že média (i tady v E15) to maj blbě. V tom zákoně není “obchody musí nabízet xx % domácích”, nýbrž “obchod musí zajistit, že prodají xx % domácích”. Tahle fíkovina z dílny Strany Přátel Demence prošla jen díky jednohlasnému souhlasu surikat z výběhu holdingu (jo, to je na revanš za včerejší záchranu Agrofertu před zákonem o skutečných vlastnících). Samozřejmě, že to Senát vrátí, případně to smete Ústavní soud, ale co už…
 • K tomu rozvolnění, co nebude, nám vezír pravil – Babiš nechce rozvolňovat opatření. Povinné by mohly být chirurgické roušky a respirátory (iRozhlas). Jakmile se teda lidi ozvali, že respirátory šít neumí, tak zase sám sebe dement dementoval a pravil, že je o tom jen diskuze. Takže od soboty to zavede, chápu.
 • K rezignaci Kalouska se vyjádřil i Hradní rezident, ale to přejdu, sdílím tady jen důležité zprávy.
 • PES revize jáužnevímkolikátá – Systém PES se výrazně změní. Přinese několik zásadních novinek. Podívejte se (Deník). Klidně se podívejte, já už na to kašlu. Řídit stát jako množírnu.
 • A ano, jen pár hodin stačilo a šup – Babiš kritizuje vlastní poslance kvůli kvótám na potraviny. ,Pro Česko budou znamenat citelné sankce’ (iRozhlas). Připomínám, že pro ten paskvil hlasovaly všechny surikaty z ANO (až na jednu). Připomínám, že velký Efko si to muselo dirigovat jak orchestr – při prvním hlasování se zatoulalo pár surikat a neprošlo to, tak jeden surikaťák zpochybnil hlasování a na druhý pokus už to prošlo. Ale samozřejmě věřím Vůdci (bez jehož souhlasu si surikaty ani nedojdou na záchod), že to bylo prohlasováno proti jeho vůli! To je samozřejmé! A teď se jdu podívat pod polštář, jestli už mi tam konečně víla Zubnička dala ty penízky za zoubky, dluží mi je už 34+ let, ale já jí věřím, samozřejmě!
 • Psal jsem včera, že se zaPESíme na pětce pěkně dlouho, tak tady to máme shrnuté – Nový PES naznačuje dlouhou dobu temna ve stupni 5 (Novinky). Počet hospitalizovaných, počet na JIP, počet nových pozitivních. Inu, co jsem říkal?
 • Už víceméně jen rezignovaně sdílím – Loňský schodek bude 5,8 procenta HDP, čeká ministerstvo (Novinky). Bude vyšší. Best in Instagram.
 • Konečně něco pozitivního! Poslanci schválili zahrádkářský zákon, který chtěl Babiš v září řešit místo covidu (Novinky). Tak teď už je to nejdůležitější hotovo a snad dojde i na ty podružnosti. Třeba epidemii a tak podobně. Best in Cupcake.
 • Hovor s Kaldou pro (Novinky) Kalousek: Nekončím proto, abych udělal radost Babišovi. To jistě ne, ten je teď spíš smutnej. Jinak víceméně to samé co včera v rozhovoru pro iRozhlas.
 • Zejtra se bude hlasovat o nouzáku, je to zcela na KSČ, takže jsem zvědav, co za to dostanou. Komunisté vládě patrně pomohou s prodloužením nouzového stavu (Novinky).
 • Máme výročí 4 měsíců od rybe v Bečva – Policie v případu Bečva stále mlčí (Novinky). To je patrně pieta za ty ryby, to mlčení. Dlouhý článek, komplet souhrn, nic nového – neví se, mlčí se, Brabec nezvěstný.
 • A ozval se hlas rozumu – Povinné respirátory v MHD? Blatný je chce jen doporučit, Prymula upozorňuje na možný nedostatek v budoucnu (Lidovky). Vono stejně bude záviset na tom, co vyjde PRc týmu v průzkumu, na ničem jiném…
 • Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *