25/01/2021 – Na hniličku, miliardy nebudou, další rezignace na zdrávku a šestej PES

 • To mám z toho, že neignoruju víkendy, to nám to zase nabobtnalo… Jedeme. Pondělí a pár třešniček z víkendu (ne, Čau poddaní nebude, neviděl jsem).
 • Začalo protestní otevírání hospod, vzápětí následované policejním zavíráním (zatím jen těch hospod) – Chcípl PES otevírá hospody vládě natruc (Novinky).
 • Zprávy z alternativní reality již máme i z dalších zdrojů – Registrační systém byl připraven dobře, sama jsem se ještě nenaočkovala, říká hlavní hygienička Rážová (iRozhlas). Krátký rozhovor, už i sem proniklo “to VONI za to můžou”. Jinak nic zajímavého.
 • Rozvol… ech, tak nic – K mírnějším opatřením se posuneme nejdřív v polovině února, řekl Blatný. Pak se vrátí žáci do škol (iRozhlas). Nyní totiž “přechody (do nižšího stupně protiepidemického systému) trvají několik týdnů”. PES se diví, na tohle nebyl navržen, podle původních proklamací už měl být dávno na čtyřce… Inu – předvídatelná rozhodnutí.
 • Tak už definitivně – Očkovací systém se pro lidi pod 80 let v únoru nespustí. ‚Problém je to naorganizovat,’ řekl Babiš (iRozhlas). Cituji: „Není problém ve schopnosti očkovat, ale problém je naorganizovat to správně. To je odpovědnost jednotlivých očkovacích míst a center, aby si to nějak naorganizovaly, aby to vyšlo na druhou dávku,” uvedl Babiš. Ten samej Babiš, který nedávno říkal, že to musí všechno koordinovat on, ne doktoři a státní správa, protože jen on je krizový manažer a má s tím zkušenosti. Ok, tak teď už to hodil “na ně”. Opět.
 • Jak máme tu strategii proti dezinfo o covidu, tak Blatný jde příkladem. Přímo na covid zemřela jen třetina z vykázaných obětí, připustil Blatný (iDnes). Obrovská radost zavládla v řadách chřipečkářů a antivax. To je takový pako blatný, to není možný! Co říká, jsou vesměs kecy a lži – podle něj se vykazuje jako covid úmrtí i autonehoda, přitom přímo v metodice MZdr je výslovně uvedeno, že autonehody se nevykazují! (jako by teda na tom záleželo, to jsou nižší stovky případů ročně). Nebo že na testování šlo 25 miliard, lež, to by totiž jeden test (včetně antigenních) vyšel na 4500. A tak dále. Ten chlap ztratil kontakt s realitou…
 • Kauza dne – mecheche v Teplicích. Na oslavu padesátin ctihodného podnikatele (čti: kmotra) dorazila smetánka bez ohledu na PESa cokoliv dalšího – Porušili, co mohli. Noční mejdan v Teplicích: V hlavních rolích Hnilička, Šlégr, Paroubek, Benda (Novinky). Prostě hotel, no. Prostě pracovní záležitosti, no. Zajímavej je tady hlavně Hnilička, poslanec za ANO a šéf NaSA. Uvidíme, jak z toho vybruslí…
 • Mno, asi nevybruslí – Babiš chce Hniličkovu hlavu (Novinky). „Je to strašná chyba a měl by rezignovat na mandát poslance i na funkci šéfa Národní sportovní agentury,“ prohlásil premiér. Mno: „Očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem,“ jo, to jsme viděli u Faltýnka… A ještě (PrimaCNN)
 • Nic není jisté, ale už se kaje – Hnilička uznal chybu a poslal 50 tisíc na charitu. Odstoupí? (Novinky). 50k při platu poslance a šéfa NaSA, což dohromady dělá nějakých 250 čistého měsíčně (spíš víc).
 • A přitom zpráva dne měla být, kterak se Andy bije za maturanty – Babiš: Plaga by měl zrušit didaktickou část maturit (Novinky).
 • Což se stalo – Letošní maturity budou, ale čekají je změny, oznámil Plaga (Novinky). Andrej zařídil. Ono teda se ještě furt neví, jak to bude, ale bude.
 • Makal jak mula, jak se ukazuje – Prymula chtěl soukromě rozjet testování pro statisíce Čechů (SeznamZprávy). V kostce prostě komerčka s podporou (zázemím) státu, slavné osobnosti (co ani nevěděly, že kampaň není pro MZdr, ale soukromou firmu) a tak dále. Samej odborník na malé domů (s malým “m”!). „Samozřejmě ty subjekty, které by to provozovaly, by asi nějaký zisk mít mohly. To je nepochybné,“ uznává Roman Prymula. Pískej konec!
 • Ten “účetní přesun 10 mld pro armádu do rezervy, co se jí do konce ledna vrátí, udělali jsme to jen na oko, aby KSČ podpořila rozpočet” se nám nějak komplikuje… Ani prd, přátelé, ani prd – Babiš: Miliardy pro armádu, až se Metnar uzdraví (Novinky). Pan ministr má covid (Andrej nemít covid, tak si ho musí vymyslet…), takže slibem nezarmoutíš a jedeme dále. Jo a nepřipomínat slib pana ministra, že pokud ty prachy nebudou do konce ledna zpět u armády, tak rezignuje.
 • Ono se aktuálně rezignuje spíš na Zdrávku. Národní koordinátor očkování Blahuta rezignoval. ‚Jsem strašně rád, že je to za mnou,‘ uvedl (iRozhlas). Měl to na poloviční úvazek (přece o nic nejde a stejně to koordinuje Al Čapone, že jo). Tímhle tempem tam do konce března zůstane akorát Blatník a vrátnej… Vyjádření, že je rád, že má opravdu zdravotní problémy a může rezignovat z tohoto důvodu, je teda něco… Tam musí být neskutečný bordel.
 • Stihl i krátký rozhovor, ten si dejte celej – Nešlo to, práce bobtnala do nepředstavitelných rozměrů, vysvětluje Blahuta svou rezignaci (iRozhlas). Všichni tady umřeme…
 • Odlehčíme kriminálkou – velice neobvyklý případ řešili strážníci v Plzni, děj dle očekávání, ale to popis je krásnej – Domníval se, že má v ruce implantovanou eRoušku (PČR). Mno, škoda, možná alespoň tahle mohla fungovat…
 • V nařízeních už aby se prase vyznalo, takže není překvapení, že ani radní ve Středozemi (Herman, za ANO (jo, to je ten milej kluk, co si nedávno platil na FB kampaň, kterou šířil vlastní vylhaný článek z Parlamentek, očerňující hejtmanku Peckovou)) netušil, kdy mu končí karanténa a šel do práce. On opravdu není nejostřejší koťátko v penálu, “domníval se totiž, že karanténa se počítá od data onemocnění, nikoliv od data pozitivního testu”. Heh… Takže: Zastupitel porušil karanténu a šel na jednání kraje. Spletl jsem si datum, tvrdí (Blesk).
 • Zprávy z vládní množírny: Změny v systému PES by měly platit od 1. února. Ještě se o nich ale bude jednat (Novinky). Času dost. Stejně už na to sere PES…
 • Bububu, pyčo – Havlíček k hospodám: Kdo porušil nařízení, nedostane ani korunu dotace (Novinky). Sice to je reakce na to ChcíplPES, ale mám takový dojem, že to multiministr vezme plošně. Není čas ptát se kdo je kdo…
 • A ještě jednou z množírny, na obzoru je superPES 6. Na to už fakt nejdou dělat humory… Blatného „superkrizová“ varianta: omezený pohyb kolem domu a zastavení výroby (Novinky). Ono to je teda teprve ve fázi myšlenky, ale známe naše lordy Chaosu, že?
 • A na druhou stranu Borovský by rozvolňoval – Havlíček chtěl spouštět vleky, ve vládě s návrhem narazil (Novinky).
 • Vyřešen palčivý problém – Vláda schválila zákaz jednorázových plastových příborů a brček (Novinky). Po dlouhé době se tak na tiskovce objevil Brabec a vysvětlil nám problematiku uchošťourů. Ohledně Bečvy napodobil rybe z Bečve a lekl. Se.
 • Ještě ty Teplice – Hamáček: Škoda, že nikdo nezavolal na party v Teplicích policii (Novinky). To bylo ve dvě odpoledne. Taková škoda, že tam nevběhla URNA, jako tomu bývá jinde. A policie o ničem nevěděla pochopitelně.
 • Ups. Takže v osm večer – Na teplické oslavě byl kromě Paroubka a Hniličky i krajský policejní ředitel Husák (iRozhlas). Tak přeci tam policie byla! Takže Hami může být spokojený! Nebo ne?
 • Uf, konec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *