29/01/2021 – TikŤokáme, Blatníčkovi to nesedí, Syslov over a zavíráme hranice

 • Pátek je malá sobota, to naštěstí sfoukneme rychle. Děti maj prázdniny (už asi třičtvrtě roku, že jo), kňůpýtka se v tom motaj jak Esmeralda v novým baráku a obecně tak nějak na pohodu…
 • Ošklivý, zlý (iRozhlas) – 5 věcí, které u čínských stříkaček nesedí: Blatného výroky, evropský diktát i nejrychlejší zásilka. Pouštět mlhu na redaktory, co mají čas, zdroje a hlavně informace, to fakt není ideální taktika, Blatníčku. Tajdle to je rozebráno na atomy a hodně kvalitně. To oblíbené “to VONI za to můžou” se nějak hroutí. To si dejte ke kávičce, takhle při sobotě. “I přes urgence ale odpovědi nepřišly”. Kvalitní práce.
 • Sice to nemá cenu, ale furt se (Novinky) snaží držet krok a přehled – Přehledně: Jak se od soboty zpřísní opatření. Tak pokud to ještě někoho zajímá…
 • Spíš na okraj, protože to jaksi nějak není jak v zavřených hospodách utratit – Paušál není stravenka, ze mzdy může ubrat víc. Zavádí ho spíš menší firmy (SeznamZprávy). Zajímavé háčky. “vyšlo najevo, že stravenkový paušál není úplně to samé jako stravenky, jak bylo na začátku proklamováno. Daňová definice se od stravenek zásadně liší, je přímo obrácená”, prostě – „Stravenka je z pohledu zaměstnance vždy čistý příjem. Když dá zaměstnavatel zaměstnanci příspěvek na stravování formou stravenky, tak ať mu dá 50, 100 nebo 150 korun, tak zaměstnanec na tom nikdy neodvede ani korunu na daních, sociálním a zdravotním pojištění. U paušálu je částka tento rok stanovena na 75,60 korun a nad tu částku by to zaměstnanec zdanil, jako normální příjem. Opačně na straně zaměstnavatele je stravenka daňově uznatelná do výše 75,60. Zatímco stravenkový paušál je uznatelný v libovolné výši,“ bordel na kolečkách.
 • Zavírá se Syslov – Blatný: Situace stagnuje. Polní nemocnice v Letňanech skončí, chybí personál (Deník). Jako jo, bylo lepší tu rezervu mít a nepotřebovat, než opačně, ale naštěstí nebyla potřeba, neb by stejně nebyli lidi. Ještě (Novinky) – Stejně nejsou lidi. Polní nemocnice v Letňanech se zase rozebere.
 • Tentokrát ten bazmek nespadne, jde o plánovaný výpadek – Systém na žádosti o podporu Covid nájemné čeká v noci odstávka (Novinky). Odstávka šest hodin na produkčním serveru, to nemá ani AirBank… “Odstávka je podle MPO nutná kvůli nezbytné technické údržbě, v reakci na legislativní změny, zvýšení bezpečnosti včetně ukládání a uživatelského komfortu”. To jsem zvědav.
 • A zpráva dne, TikTok vlády, teda spíš PR Andreje (hraje tam on, jeho okno a lustr), to dneska jelo sítěma a sakra se vyvíjelo:
  • Úřad vlády vstupuje na TikTok mezi mladé, propagace bude stát půl milionu (iDnes). Těch 500 je za reklamu, hvězdičky to natáčely zdarma. Podle zacílení a účelu to vypadá na Přemluv bábu 2.0.
  • Blatný si kampaň na TikToku pochvaluje. Mladí prý poučí rodiče a prarodiče (Novinky). Jo, PB 2.0. Kouzelné vyjádření: Podle ministra je mediální zásah obrovský, a nerozumí proto kritice, která se na tvůrce i objednavatele sesypala poté, co Babiš na Twitteru oznámil založení účtu v okamžiku, kdy ministři začali na tiskové konferenci po několikahodinovém jednání oznamovat, další zpřísnění opatření. (no, napovím, třeba proto, že jste oznamovali něco zásadního a vrchní tydýt tam nebyl…)
  • Nepokračovalo to pěkně – Z daní se buduje Babišovo PR, hodnotí kauzu TikTok expertka na marketing (Novinky). Už je z toho “kauza”. Tak vono je to v nejlepší tradici vlády kňůpýtek – zajišťuje to nová firma se základním jměním 1000 Kč, žádné výběrko, výsledná videa otřesná, je tam lustr a Al Čapone atd.
  • Takže do večera už Stranický tisk otočil a jede hejt na ty TikTokery (ne na vládní nemehla, pochopitelně!) – Influenceři z vládní kampaně mohli porušit nařízení, naznačilo video na Instagramu. (iDnes) Článek od stejné autorky jako ten první, oslavný, co tu linkuju. Flexibilita se v holdingu oceňuje. To VONI za to můžou!
  • A hotovo – smlouva na propagaci zrušena, ze strany TikTokerů (Twitter), dostali poděkování od @Strakovka a duo zmrdů Hanč&Prchal si píše další body – kouřová clona vyšla, vyžerou si to VONI.
 • Jedeme dále. Multiministr se rozhovořil pro (iHned, odemčeno díky @karelhavlicek_(jsem svině, vím to)) – Bezpečnostní složky respektujeme, Rusko je menší risk než Čína, obhajuje Havlíček Rosatom v tendru na Dukovany. Čínu ne, Rusko jo, ale vlastně jen na oko, ať stlačí cenu, asi ještě letos (což Andrej nedávno vyloučil), zkrátka vychcanej jak mraky. S velkým zájmem jsem přečetl, dejte si taky.
 • Na tiskovce včera se na to nějak zapomnělo, tak alespoň dneska vyšlo v tisku, s platností od půlnoci – Česká republika uzavřela hranice cizincům (Novinky). Ohleduplné. Ještě by se tady nakazili… Pro pobavení dodám, že to nařízení vlády je zase lehce paskvil, neb (při přesném výkladu té části o omezení vstupu cizinců) umožňuje vstup cizincům bez omezení, pokud u nás chtějí během zákazu vycházení venčit psa 500 m od bydliště (nekecám, je to tam).
 • Hle, hle, hle, hle… Hnilička udělal razantní změny v Národní sportovní agentuře, odvolal oba místopředsedy (iRozhlas). Chvilku po mecheche v Teplicích. Asi nebyli dostatečně loajální. Nebo tak něco. Hle, klid, jde jenom o miliardy, to se vsákne, že jo.
 • Ani půl roku to netrvalo dořešit s ministerstvem a vrchním koordinátorem mikromanagementu – Česko dostane z Tchaj-wanu první výrobní linky na respirátory. Produkce by mohla začít už v únoru (iRozhlas). To je ten dar. Co narazil na neochotu a jánabráchismus. Najednou to jde, najednou…
 • A na závěr Ušiplesk v rohovoru pro (Novinky) – Šlachta: Babišovo béčko nestavím. U Pirátů bych se nesmířil s legalizací marihuany. Roztomilé je, že tam o sobě mluví ve třetí osobě. Jinak nic moc zajímavého. Teda až na “půjdu s každým, když se dohodneme na programu”. No, asi dál netřeba sledovat, na 5+ % nemá šanci.
 • A konec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *