25/03/2021 – Vydržte, kostra, Hajzlíček a KSČ podrží

 • Máme čtvrtek, tak byly v parlamentu interpelace (steno, PSP). Větší část jich byla na nepřítomné ministry (ok, z toho většina na nepřítomného premiéra), proč by taky chodili do práce, že? Kupříkladu vrchní Čupkejk se neobtěžoval do Sněmovny, protože se tou dobou fotil s Pavlem Šporclem (Facebook čupkejka, 12:10).
 • Ač to tak nevypadá, tak profikorupční hnutí ještě nezahájilo volební kampaň. Při pohledu na volební účet to tak vypadá také (KB), při pohledu na Čaulidi a podobné aktivity to tak nevypadá, ale to, prosím pěkně, není kampaň! (teda podle všech zákonů a definic to kampaň je, ale prostě to jako kampaň nevykazují a nazdar. I tady bude mít poslední slovo úřad a soud, no). Ale teď k odkazu – ANO věří, že na podzim bude zase „líp“. Volební kampaň odstartuje mezi posledními (iHned, paywall). Mára říká, že to teď ještě není kampaň, tak to prostě není kampaň.
 • Máme v tom bordel asi všichni, tak díky (Podnikatel) za Kompenzační bonus či rouškovné v daňovém přiznání? Pomůže přehledná tabulka.
 • Dáme si kňů a scifi – Vydržme to, prosí Babiš. Po Velikonocích dáme termíny, které už dodržíme (Novinky). „Musíme společně zabrat a v létě ta dovolená bude,” řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro Prima CNN. Jo, dovolená bude, už ji asi má, jako loni, zaplacenou, tak to přeci nestornuje, že jo? Monču na Krétu (v Dubaji je nuda). Hele, Andy, víš, kam pojede většina z nás v létě? Leda tak do prdele… Ne každej totiž zvládl nakrást miliardy, aby měl “vatu”, ty tydýte!
 • Ale zabrat bychom mohli, ne? Zabrat Strakovku a vyházet ty tydýty z oken, to má pěknou národní tradici, ne? Pochopitelně navrhuji pouze humánní variantu – defenestrace do hnoje, žádné násilí!
 • Kdo má zájem si počíst v Národním investičním plánu obnovy, tak tady je aktuální verze (Piráti). Furt stejný scifi, akorát název se mění.
 • Černá kronika – V Bečvě našli lidskou kostru (Novinky). Tady už to někdo s tím odváděním pozornosti od zdechlé rybe přehání… Nebo že by při pivě našli kyanide v kapse a hotovo? Nebo… Hele, vono to je už asi tak nějak úplně jedno.
 • Ta velká loňská akce se zabaveným “kontrabandem” má pokračování – Za zabavené roušky Hamáček vyplatil 26 milionů advokátům blízkým ruským oligarchům (Aktuálně). Jo, to je za tu razii v Lovosicích (iDnes, CDD), jak tam zabavili roušky za 300 tisíc a pak se ukázalo, že nebylo proč zabavovat. Heh, pár mega v… jo, tam.
 • O příplatky pro záchranáře se furt hádají – Záchranáři dostanou vyšší odměny, slíbil odborářům Babiš. Blatný to odmítá (iDnes). Ať to dopadne jakkoliv, nemělo by se hlavně zapomínat, že to jsou furt ty příplatky slíbené za podzim, co budou možná vyplaceny na začátku léta. A jako i za jaro. Vo tom to je hlavně.
 • Tak nakonec komáři něco vyjednali a podrží – Vedení KSČM doporučilo prodloužit nouzový stav, může být i přes Velikonoce (iDnes).
 • Nebo možná taky ne – Rebelie u komunistů. Část poslanců neposlechne vedení strany a nepodpoří nouzový stav (PrimaCNN). Soudruzi ale jistě jen “zkouší vodu”, neb pro všechny platí dávné rčení: raději se mýlit se Stranou, než cokoliv jiného.
 • Dáme bulvárek, protože tohle je zajímavej článek o výměně manželek. Nekecám, fakt se to čte samo a dost mě to překvapilo. Seš komplexně divnej, ale vážím si tě, řekla Stropnickému vyměněná manželka (iDnes). Výměna chlapa za ženskou, na zámku, s expolitikem, hele – já to teda neviděl, nesleduju, ale tenhle díl musel bejt dost zajímavej. A má to happy end, tak co už.
 • Zatímco jednání s premiérem nikam nevede, neb ta deska jen přeskakuje do předešlý drážky, do předešlý drážky, do předešlý drážky, do předešlý drážky, do předešlý drážky… což se nedá dlouho poslouchat, tak dílčí jednání s ministry vypadají nadějně (z pohledu opozice a jen do té doby, než se onen ministr dozví, že to tak nemyslel) – Žáci prvního stupně by se střídali. Nouzový stav může být o 14 dnů déle (iDnes). To bylo s Plagou o návratu do škol od 12.4. No nic, už se to dozvěděl…
 • Ústavní soud nám rozhodl, že vláda nesmí jednat v rozporu s ústavou, což by člověk skoro ani nečekal, takový objev! Jo a dodat, že jako teda ať už se to neopakuje, jinak bude muset zase rozhodnout stejně (a dodat: ať už se to neopakuje!). Ech. Vláda nesmí při vyhlašování nouzového stavu obcházet Sněmovnu, pokáral vládu Ústavní soud (Novinky). Ne, nic víc z toho nebude. Jen to varování.
 • Na Staroměstském náměstí jsou kříže, ne tři z bílýho kamení, ale 25 tisíc křídou. Stalo se z toho spontánně pietní místo. Za babičku, bratrance či souseda. Lidé u křížů na ‚Staromáku‘ zapalují svíčky a píšou jména křídou (iRozhlas).
 • Stále to je téma, takže Blatný se stále ozývá – Některé dodávky vakcín se nevyužily ani z půlky. Blatný popsal nákupy předchůdců (SeznamZprávy). To VONI za to můžou. Sranda je akorát to, že on sám bude za 14 dní “voni”.
 • Podle sebe soudím tebe, to by tak nějak krásně sedlo na Karla Hajzlíčka jak kalamitní sníh na D1. Domácí testování jen výjimečně. Lidé by švindlovali, bojí se Havlíček (SeznamZprávy). Všeci kradnú, že ano, Sony? Ono ostatně od Karla čekat cokoliv jiného je čirá naivita, možná tak nějaké kmenové buňky by mohl střelit umírajícím, nebo pískat rovinu, že ano…
 • Ještě v textové podobě (částečný) přepis předchozího Káji – Dvě zprávy od Havlíčka: delší Velikonoce nebudou, častější testy možná ano (SeznamZprávy). Pochopitelně se nezapomenul pochválit, opakovaně, a je tam i vysvětlení toho, jak říká, že “testujeme”, ač to dělají firmy, je to prosté – Ano, já říkám testujeme, Česko testuje, my jsme pro to jako stát vytvořili podmínky. Je to spolupráce firemního sektoru, úřadů, státu. Stát tomu dal nějaké parametry, dal tomu nějakou podporu, dal tomu nějaký právní rámec. A skvělou práci odvádí firmy, úřady. Karle, víš co?
 • V době, kdy probíhá reanimace PES (reanimace je taková pokročilejší resuscitace, akorát se používá na mrtvoly, zavedl to jistej doktor Frank Einstein, znáte?), se nám vrchní nemehlo baví návrhy opozice – Babiš se vysmál opozici za její plán rozvolnění. Je to tabulka s dětinskými názvy, říká (PrimaCNN). Mno, sice má 14 dní starý draft a o dětinských názvech tu bude něco poudat “autor” O čem sním, ale co už… Jo a je tam i zmínka o možném rozvolnění na Velikonoce “aby lidi mohli na chalupy”.
 • Jak jsem psal nedávno o tom páchání dobra od Venezuely, tak přesně stejný názor maj odborníci – Stát chce zrušit dětské skupiny, ohrozí tím dostupnost předškolní péče, varují ekonomové (Novinky). Sice to zanikne, ale když to nebude pro nikoho, tak to nebude diskriminace, že to je jen pro někoho, že jo. To dává smysl.
 • A zase už ty vakcíny. Proč jsme neobjednali 30 milionů vakcín? Vydrží jen 6 měsíců, říká vyjednavačka (SeznamZprávy). Rozhovor zajímavej celej, táhne se tím taková ta červená linka státní správy “a co bychom pak? A kdo by si to zodpověděl?”. To je vlastně strašný. Například: Pokud bychom objednali maximum možných dávek, tedy 30 milionů, tak co bychom s vakcínami, které mají trvanlivost 6 měsíců, dělali? Jak by bylo následně obhájeno to, že jsme utratili velké množství peněz za vakcíny, pro které nemáme objektivní využití? – No, jednak bychom měli naočkovanej celej národ a druhak bychom mohli zbytek poskytnout potřebným, krávo nebeská! Ale já vím, že paní za to nemůže, takhle funguje státní správa už desítky let.
 • A na závěr – oni si jen tak psali, prostě postcrossing Praha-Peking, do toho nám, poddaným, nic není – Hrad nezveřejní dopis čínskému prezidentovi, prý byl osobní. „Drzá provokace,“ hodnotí to expert (DeníkN, paywall). Jo, jde o ten dopísek, ve kterém ruský rezident žádá čínského majitele o nějaké ty neschválené vakcíny. Asi žádal jen o vzorek pro Ovčáčka, tak to je osobní.
 • Představa, že ta dávka čínského zázraku fakt dorazí a Jirka si to bodne, mi připomenula ten strašně starej fór: Prodám tříletého koně ve výborné kondici. Stáje Pripjať. Značka: žábry má v pořádku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *