08/06/2021 – Dorazil dopis, Stoka bublá, tábory a reklama Agrofertu

 • Takže – dobrý večer… Dotáhnu to, no.
 • Ono se nám přehledně (zcela mimo jakékoliv PESy, balíčeky a cokoliv jiného plánovaného (eh, pardon za tyhle humory)) rozvolňuje. Dáme si to přehledně (pardon za humory) – PŘEHLEDNĚ: Co se kdy mění s dalším rozvolněním (Novinky). Je toho plno. Kupříkladu od 1.7. končí povinné testování zaměstnanců ve firmách, ode dneška mohou fungovat bazény na 50 % kapacity (a není třeba plavat v respirátoru) a tak dále.
 • Pošťák dorazil a zvonil sice jednou, ale už asi podvacáté – Česko dostalo další dopis k Babišovu střetu zájmů. Čeká na překlad, pak bude mít dva měsíce na reakci (iRozhlas). Asi to vyjde zase hezky na kááámpááááň před volbama. No nic, konec humorů.
 • Ministerstvo má jasnou strategii – řízenou podle toho, jakej shitstorm se po každém blbě napsaném opatření strhne na fejsbuku… Takže aktuálně – Další rozvolnění: Na kulturu víc diváků, stačit bude i samotest nebo prohlášení (Novinky). Kývací plyšový Ken zasahuje.
 • Aby nezapadla ta brněnská stoka – Faltýnek ml. svědčil v kauze Stoka. Nemohl jsem nic ovlivnit, tvrdil (Novinky). Jo, to je už pěkně dlouhá historie, mladé eFko už dávno není v ANO (členství pozastaveno), Švachula taky (vyhozen), takže profikorupčního hnití se to netýká. Hezké odposlechy k tomu maj – El-Talabani: Žes okradl Faltýnky a žes jim dal třicet procent, místo tech padesáti, jak ste se domluvili. Hezké, moc hezké.
 • Macháně si nepřečetl scénář… Prezident Zeman vyjádřil obdiv a podporu Cichanouské v boji s diktátorem (ČT24). Tím diktátorem myslí nejlepšího přítele Vládi Putina, nějakého Lukašenka… Žerty stranou, občas zkrátka i slepé kuře najde zrno.
 • Že nám tady soudy ruší jedno vládní nařízení za druhým, neb jsou nezákonná, to už patří k běžnému koloritu. Vláda kňůpýtek to prostě jinak neumí. Ale tohle je docela jinej level – Tajení informací o zdravotnictví je protizákonné, uvedl městský soud. Navrhuje zrušit část zákona (iRozhlas). Stručně: ÚZIS a MZdr nedávají data (aktuální data) o pandemii, protože prý dle zákona o veřejném zdraví “o informace ze zdravotnických systémů nemůže veřejnost žádat”. Díky tomu máme to dvoutýdenní zpoždění v grafech a tak dále. No, podle soudu to je protiústavní. Nepřekvapilo.
 • Tenhle titulek tak krásně začínal… Konec superministra? Havlíček chce své resorty sloučit do jednoho (Novinky). Tak jako má to logiku – psát “Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček” je strašně zdlouhavé, stačilo by “multiSonyKája”, ale o to nejde. Prostě chce své dvě židle sloučit do jednoho ministerstva hospodářství, jsou tam synergie, dá se to zvládnout a je úplně jedno, že po volbách půjde Kája do prdele, nikoliv na ministerstvo. Nicméně klid, dle ankety na Novinkách je proti sloučení 60 % hlasujících, takže to PR tým nevyhodnotí jako dobrej nápad…
 • Nějaké ty dobré zprávy – Inflace by mohla být za vrcholem, říkají analytici (Novinky). Konec dobrých zpráv, to “za vrcholem” znamená, že to už roste jen o 3 % měsíčně.
 • A ještě teda dobré zprávy – víno bude! Rašení révy mělo největší zpoždění za čtvrt století (Novinky). čímž se nezbytná surovina pro přežití v tomhle státě vyhnula pomrznutí a úroda je zachráněna! Hurá! A na zdraví!
 • Doma budeš! Teda – Na táborech se musí po týdnu znovu testovat, pořadatele to zaskočilo (iDnes). Tohle je docela sranda, neb to na první pohled vypadá, že o nic nejde. Ale vono jde. Stručně: pro dětské tábory vláda nemehel stanovila pravidla: na tábor s testem, po celou dobu bez kontaktu s okolím, prostě izolačka. Jednali o tom dva měsíce. Tábory se tomu přizpůsobily. Nemehla si, tři týdny před zahájením, usmyslela, že se bude i tak testovat po 7 dnech. S ohledem na tu izolačku to ale musí být testy v táboře, nejde jet s dětma do nemocnice. Chaos, bordel, zvýšené náklady atd. No – klasika… Tady je celé vlákno od Skauta k tomu:
  • Nečekané překvapení od @ZdravkoOnline. Podle dnes zveřejněných opatření se děti na letních táborech budou muset testovat nejen před začátkem (to je OK a bylo to známé předem), ale znovu po 7 dnech (a 14 dnech). Ministerstvo to oznamuje jen 3 týdny před zahájením táborů. [1/5]
  • Za 2 měsíce komunikace s @ZdravkoOnline nebylo přetestování v průběhu táborů zmíněno ani jednou, ani jako teoretická možnost. Příprava táborů trvá dobrovolníkům mnoho měsíců. Tábory už často mají uzavřené rozpočty, rodiči uhradili poplatky i podepsali přihlášky. [2/5]
  • Dnes zveřejněné nařízení má jen špatná řešení. Stát takto rodičům zvyšuje cenu tábora, bez jakéhokoli varování předem. Činí tak jednoznačně pozdě a zároveň vystavuje táborové vedoucí nutnosti realizovat testy po 7 (a 14) dnech bez přítomnosti rodičů dětí. [3/5]
  • Případně tábory nemusí za testy utrácet (nevybrané!) peníze v lékárnách, ale mohou vyrazit vlakem do testovacího místa v nejbližší obci. To ale stát svými opatřeními zakazuje, táborům totiž fakticky nařizuje izolaci od okolního světa a udržování homogenních skupin. [4/5]
  • Skautských táborů chystáme přes tisíc. @RadaDetiMladez i @skaut měsíce usilují o včasná opatření. Když jsou tato nyní vydána, jsou v nich nikdy nediskutovaná opatření. Nerozumíme tomu, proč stát takto tisícům dobrovolníkům komplikuje jejich službu společnosti. #skaut [5/5]
  • Originally tweeted by #SKAUT (@skaut) on 8. 6. 2021.
 • Sranda, že? A tak je to tady se vším…
 • Hele, von ten covid nestačil… Ti vědci si nedaj pokoj! Mikroskopický živočich se probudil z hibernace dlouhé 24 000 let (VTM). Docela zajímavej experiment, hezké zvířátko, ale ve 2021 bych to fakt radši neriskoval…
 • A to je taky dobrý – Soud zrušil rozhodnutí ministryně spravedlnosti Benešové o odvolání státní zástupkyně Zelené (ČT). Žijeme ve státě, kde ministryně spravedlnosti jedná v rozporu se zákony. U té ropuchy to teda nepřekvapuje, ale furt to je docela WTF…
 • Že já se vůbec rozčiluju… To hladové prase bylo hladové, nebo tak něco – O dotaci pro Mynářovu firmu se zajímají i detektivové z OLAF (SeznamZprávy). Pohoda, klídek, neprověrka, Lány, nazdar.
 • A pokračujeme dále. Na TyTrubko se objevila reklama, teda spíš sponzorovaný klip, Agrofertu. Ta hodná firma tam vysvětluje, že střet zájmů není nic závažného, Agrofertu se netýká, ty dotace jsou OK a hlavně – Agrofert není o politice (je to kampaň!!!). A maj tam nějakou hezkou holku, co vám to vysvětlí. Prdel je, že to videjko (je profi, asi to dělal stejnej tým, co natáčí Áju a dělá z báby za zenitem femme fatale (teda spíš femme faillite (to jsem zvědav, kolik čtenářů tohle ocení))) poslali i europoslancům… Jestlipak se to objeví v nákladech na kampaň? Agrofert se před hlasováním o Babišovi přimlouvá za svého zakladatele, europoslancům rozeslal video (iHned, paywall, ale video je tam dostupné i bez placení (ještě aby ne!)).
 • Jak jsem psal včera, byl to ping-pong. Tak tady je souhrn – Vojtěchův veletoč s rouškami. Ještě v pátek tvrdil, že ve školách zůstanou. Kvůli epidemiologické situaci ale obrátil (Lidovky). Ano, fackovací Ken je zpět!
 • Platí, neplatí, platí, neplatí… Nikdo neví. Ale tak – je to teprv pár dní, ono si to sedne – PCR test není zdarma, lidé platí za administrativu. Zájem trvá, déle se čeká (iDnes, paywall)
 • A končíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.