16/06/2021 – Zase nezákonné, test Agrofertem, omezení telemarketingu a odměněný Balák

 • Prostě to doplním!
 • Fízlparta na vzestupu, naprosto dle očekávání. Perfektní marketing, nejasný program, je to “nové”, prostě VeVerky 3.0. Šlachta jde ve stopách Věcí veřejných, může mít až 10 procent. Program i kandidáti mu ale zatím chybí (iHned, paywall). Říkal jsem to už při oznámení založení strany Ušipleskem. Těch 10 % je možná ještě podhodnoceno, vidím to zatím na 13 minimálně.
 • Něco veselého – Ředitel České pošty: Lidé si budou moci rezervovat termín návštěvy pobočky (Novinky). Rozhovor s Knapem, děsný optimista. Nefungují nám jen detaily (doručování zásilek apod.), tak zdražíme. A bude se rozdělovat na dva a více samostatných s.p. (to bude pak líp vypadat v účetnictví). No, nic extra zajímavého, ale pobavilo.
 • Soudní znalci mají nové podmínky, za kterých už se jim znalcovat nevyplatí – Dělejte si posudky sami. Soudní znalci hromadně končí, na protest proti novým pravidlům (iHned, paywall). Moc práce, málo peněz a teď ještě termíny a příslušnost. Chápu.
 • Neverending story s NSS a vládou kreténů pokračuje erfurt – Pořád dokola. I květnové opatření o rouškách bylo nezákonné, rozhodl soud (Novinky). Odůvodnění je prosté – ač už NSS mnohokrát napsal, že vláda musí nařízení odůvodnit, vláda na to sere. Tak ale logicky – co si dělat násilí, když než to NSS zruší, tak už dávno platí jiné nařízení (které NSS zruší, ale to už dávno bude platit jiné nařízení…). Říkám tomu nezákonné perpetuum debile.
 • Teplíčko – Meteorologové varovali před úmornými vedry (Novinky). 32+ a bude hůř.
 • A trocha optimismu – Vojtěch: Čeká nás to, co Británii, je to jen otázka času (Novinky). Ken se evidentně z loňska poučil (asi jako jedinej z lordů Chaosu) a nechce být za symbol na podzim… A ano, zmínil Karlův most. A ano, je to reakce na návrh ukončení pandemické pohotovosti (za které vláda vydává jedno nezákonné opatření za druhým). A ano, je to od něj opět manipulace. Vítej zpět, Superstar!
 • Jukneme do Lán, kde je vše v nejlepším pořádku – Odsouzenému šéfovi Lán Balákovi dal Mynář tři čtvrtě milionu na odměnách. Dál to tají (Aktuálně). Ten článek stojí za přečtení, arogance moci v přímém přenosu. A ty odměny jsou za 2014-2017, za další roky nevíme, nemáme, nazdar. (je tam i citace Ofce. Dle očekávání nádherná)
 • Kandidátky ČSSD opouští další tváře, teda ty známé (jaký je exodus mimo reflektory, to zatím nevíme). Takže tentokrát Petříček – ‚Masivní kšeftování s hlasy a rozdělování trafik.‘ Petříček odstoupil z pražské kandidátky ČSSD (iRozhlas). Ač se to z nadpisu nezdá, jde o zařazení Maláčové na první místo kandidátky v Praze, ke kterému došlo v dubnu, ač kandidátky měly být uzavřené v březnu. Celkem pěkná taškařice.
 • Prosím vás, klid, zase změna – Ministerstvo mění podmínky, testování dětí na táborech bude mírnější (Novinky). Ruší se nutnost přetestování během tábora, antigen i PCR před nástupem jsou si rovny, zase všechno jinak, klid, je teprv půlka června… Řídit stát jako kolo štěstí…
 • Volný magor bude v médiích i nadále – Poslanci odložili jednání o vydání Volného k trestnímu stíhání (Novinky). Jelikož to mandátový výbor nestihl projednat, posouvá se na červenec. Jde o to slavné prohlášení Flexiskla na téma “lékaři se chystají zabít pacienty, aby diskreditovali odčervovadlo pro koně jako lék na covid”. Samotný génius volného myšlení slaví, že tím, že to zveřejnil, zachránil životy a chce být vydán.
 • Za zájmy českých firem se stát bije jako lev. Teda pokud se ta firma jmenuje Agrofert, že ano… Česko testuje Evropskou komisi. Žádá o proplacení dotací pro firmu z Agrofertu (Novinky). Test spočívá v tom, že se zažádá o proplacení, EK to stopne (neb střet zájmů) a ČR tu stopku zažaluje u EU. A následně (po X letech) získá rozsudek Soudního dvora EU, na který se taky vysere…
 • Naštěstí už není aktivní v politice, jinak by to byla voda na mlýn leckomu – Exministr kultury Herman převezme nejvyšší sudetoněmecké ocenění (Novinky).
 • Animal wars. Strašně jim to usnadňujeme… Medvěd prošel dveřmi na fotobuňku až do kuchyně tatranského hotelu (Novinky).
 • A na závěr jeden přínosný, ale obávám se že nevymahatelný, zákon – Telefonické obchodní nabídky jen po výslovném přání zákazníka. Sněmovna schválila marketingovou novelu (Lidovky). Krom toho v tom zákoně je i přenesení nákladů na změnu poskytovatele internetu ze zákazníka na operátora. Což moc nevím, jak bude fungovat, ale zní to hezky.
 • Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.