01/07/2021 – Zpřísňujeme, rezoluce proti EP, stavební zákon neprošel a čau Chorvatsko

 • Že jsem se včera rouhal, že se nic neděje…
 • Jen taková perlička k mořským želvičkám s brčkem v tlamičce (ony je teda aktuálně likvidují roušky, ale co už) – Plastová brčka mají v pátek skončit. Česko ale nestačilo přijmout zákon (Deník). Ani v prvním čtení to není, chudinky želvičky…
 • Nikoho samozřejmě nepřekvapí, v naší kántry fór da fjůčr, že ta revoluce, oznámená v Čau poddaní, moc nefunguje – Změna druhého termínu jen pro pár šťastlivců (Novinky). Myslel to dobře, dopadlo to jako vždycky. Na linku se nejde dovolat, a pokud jo, tak odkáží na jinej telefon, pro konkrétní centrum, tam jsou z toho zoufalí, neb nemaj termíny, nebo instrukce, nebo kapacitu… A ano, týká se to i O2 areny. Slunko dotační prostě zase jen něco pláclo, jako obvykle.
 • Na vládě se hlasovalo o rezoluci ohledně střetu zájmů Tutenhamouna. Ten dokument (v odkazu) je dlouhý, precizní a dal by shrnout slovy: “fuck off, EP”. Za zájmy Andreje, teda pardon: za zájmy ČR, se jako jedna surikata postavila celá vláda, až na, pozor!, Maláčovou! Asi už to nechce dělat… ‚S textem se neztotožňuji.‘ Maláčová nepodpořila odsouzení rezoluce ke střetu zájmů, Hamáček byl pro (iRozhlas). Za povšimnutí stojí to lpění na termínu “nezávazný právní názor”. A také fakt, že minule řvali “EK to vykládá podle směrnic EU, to není správné, má to vykládat podle CZ zákonů!” a teď řvou “EP to nemá co vykládat dle CZ zákonů!”. Se jeden nezavděčí…
 • Výborný text od Petra Koubského (což je asi jediný autor, co tam stojí za předplatné vždy) na (DeníkN, paywall) – Jediný opravdový důvod, proč se učit fyziku. Je to o školství, teda víceméně taky.
 • Ušiplesk představil program. Je to barevné, jsou tam všude fotky traktoristy s lidem, text je čtivý (ač to nikdo číst nebude), výborná marketingová práce! Ale beze srandy, fakt dobrá práce. Jak přes kopírák ANO před 8 lety. Není se čemu divit. Má k tomu poznámku i stranický tisk (iDnes).
 • Čau lidi! Tak som to vyjednal! Ups, tak ne… Chorvaté otočili, žádají doklad o očkování či testu. Babiš je překvapený (iDnes). Ještě včera mělo být Chorvatsko jen na občanku, protož jsme bezpečná země atd., tak dneska už ne, natrvrdo covid pass. To bude na hranicích veselo…
 • Díra v rozpočtu opět hlásí rekord, dle očekávání – Červnový schodek rozpočtu je opět rekordní (Novinky). 265 miliard sekera. Takže letost fakt těch 500 dáme, s přehledem.
 • Ovšem modelka to dokázala prezentovat jako úspěch! (což je také dle očekávání). Na (TW) nám sdělila, že: “Pokladní plnění státního rozpočtu ke konci června skončilo deficitem 265,1 mld. Kč, oproti konci května jde o zhoršení o 10 mld. Kč. To znamená druhý nejlepší meziměsíční výsledek od vypuknutí pandemie v březnu 2020. Naplánovaný schodek bude dodržen“. Vysvětlivky: naplánovaný schodek je 500 mld., v červnu vždy výrazně stoupají příjmy (daně, voe) – letos to bylo 159,8 mld. nárůst oproti květnu (výdaje oproti květnu stouply o 169,9 mld.), více asi viz (MF). A to “druhý nejlepší měsíční výsledek” asi ani komentovat nebudu. Ale oceňuji kreativitu. Rozpočet je naprosto v prdeli, ale Alence to moc sluší…
 • Pro pobavení: “Vysílací rada žádá Českou televizi, aby jí sdělila, kdy a v jakých pořadech za posledních pět měsíců dala prostor odborníkům, kteří vysvětlují rizika očkování proti covid-19, hlasům, které poukazují na negativa očkování a zprávám, které informují o vážných důsledcích očkování“. (TW). S ohledem na to, že v radě má výrazné zastoupení strana přátel demence, tak úplně vidím Kokotena s alobalem a mikrovlnkou, kterak v ČT varuje před čipy ve vakcínách (a Volný to doprovází animací letu letadla nad Brnem, co rozprašuje covid). Celé to vlákno na TW je krásné, dejte si :)
 • Ke včerejšku skončil Zeman (klid! Státní zástupce, ne rezident) a novej jmenován není, zatím, takže máme další prvenství od vzniku ČR… Nikdy se nestalo, abychom neměli nejvyššího státního zástupce, vláda selhala, tvrdí Šťastný (iRozhlas). Docela zajímavé důsledky z toho plynou, kupříkladu k případnému znovuotevření Čapáku, pokud to Šaroch opět vrátí. A tak dále. No, zajímavé.
 • A dáme si covid. Teda jen zase pokus o přehled opatření, ono to je stejně už jedno – PŘEHLEDNĚ: Jaké změny platí od 1. července (Novinky). Hlavně se ruší podpory, končí moratoria a ošetřovné.
 • Nicméně jednala vláda a máme tu co? Ano, máme tu zpřísnění opatření. Takže: PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření se zpřísní (Novinky). Ono teda sere PES, ale co už. Jsou tam fakt perly (to zase NSS zruší) – test po návratu do ČR (ze všech zemí), zaměstnavatel nesmí vpustit zaměstnance po dovolené v zahraničí bez testu do firmy (a to bude zjišťovat jako jak? Ten pobyt v zahraničí myslím), první dávka (+22 dní) už nestačí místo testování, nově to jsou dvě dávky +14 dní… Atd. Se mi to předvídatelné prostředí a odůvodněná nařízení děsně líbí, ale fakt děsně. Lordi Chaosu se maj kde učit…
 • Hurvínek válku, ale fakt už… Vojtěch: Test bude nutný po návratu ze všech zemí, žádat ho musí i zaměstnavatelé (Novinky). Tady je popsáno detailněji to o odrážku výše. Hele, Kene, já ti nevím, ale zamyslel se tam u vás někdo (pokud teda má čím) nad realitou?
 • Stavební zákon, vlajková loď ANO a stěžejní novela posledních 4 let, dorazila do Senátu. A nyní již víme, že jméno té lodi je Titanic… Celej Senát, ale jako fakt celej, včetně senátorů za ANO a ČSSD, to potopili. Taková shoda v Senátu, napříč spektrem a jednohlasně, ještě nebyla (alespoň za posledních 8 let nepamatuju). Debakl ministryně Dostálové. Senát jednomyslně odmítl stavební zákon (iDnes). Zpět do PS a uvidíme, zda to zvládnou přehlasovat (nezvládnou, už i KSČ od toho dala ruce pryč).
 • Národní hrdinka se rozhovořila pro (Respekt). Já na ní nemám nervy, tak jen sdílím: Benešová: Nechci rozrazit politikům dveře do justice. Ale je to zajímavé čtení. Že klidně odejde, když její návrh neprojde, teda má v rukávu další návrhy, ale nebude o tom mluvit, teda bude, ale je to nezávazné, ale teda možná, no to uvidíme, jak pan premiér… Madam je flexibilní, velmi.
 • On je flexibilní i její majitel, že ano. Babiš s onkocentrem podrazil Prahu. Dodržte dohodu, žádá Hřib (SeznamZprávy). Stručně: Praha převedla na stát pozemky ve vinohradské nemocnici s tím, že tam bude traumacentrum. Andrej z průzkumů vidí, že rakovina táhne, tak tam chce udělat onkocentrum (že tam nebude ani jedno, to neřešme), Pirátům se to oprávněně nelíbí a je to v rozporu se smlouvou. Popcorn?
 • K předešlému ještě vtipná perlička – takových “intelektuálně nesmělých” fanoušků premiéra, co si myslí, že traumacentrum je barák plnej psychologů pro labilní pražáky, jsem v diskuzích snad nikdy neviděl…
 • A na závěr něco mimo politiku. Tajdle Karel V. umí psát, fakt pěkně, a hlavně má o čem :) Tohle je dlouhý, ale stojí to za to – Střípky z cest po Rusku, tentokrát cestou vlakem (Respekt), fakt si to dejte, já u toho místy řval smíchy, což je asi nejvyšší level doporučení :) A ne, není to politika, jen se tam děsně chlastá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *