31/08/2021 – Další doplnění, maily, co od zítra platí a solené rybe

 • A zejtra do školy, šmejdi! No, na pár týdnů, že ano…
 • Víceméně očekávaná zpráva – Státní zástupce vrátil kauzu Čapí hnízdo policii k doplnění vyšetřování. Důvodem jsou nové informace (iRozhlas). Se to nestihlo, no. Jde o vrácení na dva týdny (teoreticky) kvůli doplnění výslechů ABjr a toho manažera z Čapáku, co se mu hnulo svědomí. Pokud to takhle klapne, tak OK. Stejně je ale zajímavý, že si takhle brzo Šaroch všiml, že mladej Andrej je už dva měsíce v ČR a chce vypovídat. No nic, uvidíme.
 • Podrobněji a se souvislostmi má to samé (DeníkN, klasicky za paywall) – Kauza Čapí hnízdo pokračuje. Šaroch chce vyslechnout Babišova syna a bývalého manažera.
 • Na první pohled naprostá prkotina, na druhej “si už zvyknětě, hovada” z úst majitele ČR, s.r.o., až na ten třetí ale “aha moment” – Agrofert provozuje stovky mailů zástupců hnutí ANO. Premiér odmítá, že jde o propojení politiky a byznysu (iRozhlas). No, maj tam maily, měli je tam vždycky, čo rešit? No, řešit by se mělo jedno – ANO za správu mailserveru platí Agrofertu. A to “platí” je důležité, neb kde bere ANO peníze? Ze státního příspěvku, což jde z rozpočtu a do něj jdou peníze odkud? Jo. Je úplně jedno, jak malá částka to je, prostě malá domů. A tak je to se vším…
 • K zítřejšímu zahájení školního roku – Školy dolaďují začátek vyučování (Novinky). Dřív to nešlo… Sranda bude s testy a certifikáty očkování, teoreticky ta pravidla jsou, prakticky si to neumím představit. Více viz článek.
 • K tomu očkování ještě mapa na (Aktuálně) – Jsou očkovaní vaši sousedé? Podívejte se, kolik lidí ve vaší obci už dostalo vakcínu. 53 % průměrně, to není moc (ale je to včetně dětí 16+). U té mapy je zajímavé, že se to barevně kreje i s výsledky voleb…
 • Katastrofa dne – Pivovary zdražují (Novinky). V průměru 0,5 Kč za půllitr, ale stejně.
 • Dlouhý rozhoror poskytl Plague pro (Novinky), konečně je jasno (škola začíná až zejtra…) – Plaga: Hlavně hned od září nešílet s doháněním učiva. Je to dlouhý, je tam “to voni!”, záleží na superstar atd. Celkový dojem – už se hodně těší, až bude po volbách a von bez ministerstva. Nedivím se. Jo a máme Národní plán doučování! Už to má i webík (doučování), slyším o tom prvně, je to milionama financované z Národního plánu obnovy. Nějak nevím, jak to uchopit…
 • Venezuela bez komentáře – Stát by mohl ubytovny pro chudé vyvlastnit, míní Maláčová (Novinky), to je ke zrušení bezdoplatkových zón, ale jak říkám – bez komentáře.
 • Soudruh má furt problém (spíš teda problémek, vzhledem k poměru “měl bráti/má dáti” – Filipovi hrozí kvůli majetkovému přiznání pokuta až 50 tisíc. Magistrát s ním zahájil přestupkové řízení (iRozhlas). To je ten úplatek půl mega, co nepřiznal. Jen tak na okraj – pokuta až 50 tisíc hrozí také každému OSVČ, který nepodá v termínu přehled pro sociálku. To jen k tomu poměru…
 • Bečva furt šumí – Rybáři a vědci pokusem se solí nabourali oficiální verzi o otravě Bečvy. Nyní je šetří inspekce (iRozhlas). Ten experiment totiž poměrně jasně vyvrátil ofiko verzi znalce Klicpery, který tvrdí, že jed spořádaně plaval u břehu přes 3 kilometry a pak teprve začal zabíjet rybičky. No, jenže experiment spočíval v nasypání dvaceti kilo soli do řeky, což teda ničemu nevadí, je to zanedbatelná koncentrace, ale udáníčko to dalo. A kdo jej podal, to ČIŽP říct nesmí. Měl bych teda tip, ale pšššt!
 • Když v tom umíš chodit, máš to prakticky zadarmo. A když seš podnikatel, že jo… Krom výjezdů do krajů tak platíme z daní AŇU i noviny. Nejen ministerstva. Babišovu soukromou kampaň financuje i kraj (Neovlivní). A do limitu se to nepočítá. Krajský plátek (300k kusů do schránek) pěje ódy na Andreje. A kdo to zařídil? Inu surikata z holdingu, nějaký Schiller, toho času hejtman kraje. Když v tom umíš chodit…
 • Jen pro referenci, ať to logo snadno najdu, až bude to “nové” odtajněno – Vláda pro EU oprášila staré logo. Obešla autora a ještě zaplatila třikrát víc (SeznamZprávy). Jen pro referenci kvůli té grafice, ten text článku je klasická “seznamárna”, nemám k tomu důvěru.
 • Proběhl sjezd STAN, předseda obhájil křeslo (jak jinak, jen naprostý debil by shodil měsíc před volbama lídra kandidátky, že ano? (raději zdůrazňuji, některým prvokům to evidentně nedošlo, jak soudím dle reakcí na webu) – Rakušan dál vede STAN, chce vyhrát volby. Bartoš odmítl jednání s ANO o vládě (iDnes). Dobrý čtení i projevy.
 • A dneska stačilo, ještě zvířátko na konec – Ztracený pes se z Alp sám vrátil domů, uběhl 380 kilometrů (Novinky). Akorát to vypadá jako kachna. Ne ten pes, ale ten příběh. Z facebooku už to zmizlo… Ale hezký to je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.