24/01/2022 – Na telefonu Gazdík, vlci, byste se divili a střelba do nohou (a bonus)

 • Ten workflow s AirTable už si pěkně sedl, to půjde. Jo a věděli jste, že nejrychlejším hmyzem (a vlastně asi i nejrychlejším tvorem, když se to přepočte (viz dál)) na světě jsou brouci svižníci? Tak teď už to víte. Tahle potvora vystartuje na kořist tak rychle, že během toho sprintu nestíhá vidět, prostě nezvládne zpracovat ty vjemy. Ta top rychlost je sice “jen” 8 km/h, ale to znamená, že za 1 sekundu uběhne 120násobek vlastní délky. Člověk (špičkový atlet) dá pětinásobek, maximálně, tudíž by atlet musel běžet přes 700 km/h, aby to natřel svižníkovi za stejných podmínek. Vžžžžžuuuuum!
 • Střílíme se sami do nohy, přiznal Bartoš (Novinky) – A já myslel, že to je záměr, protože správný pirát má mít jednu nohu dřevěnou…Jinak teda jde o delší rozhovor s Bartošem o minulosti i budoucnosti. Hodnotí kampaň, co chtějí dělat ve vládě, digitalizaci atd.
 • Jen 10 hektarů pro jednu plodinu v oblastech ohrožených erozí, rozhodlo ministerstvo (Novinky) – Aktuálně je to 30 ha. Od příštího roku, pokud to EU schválí, neb je to vázáno i na dotace. Tomu nerozumím, dáván pro referenci.
 • Podat daně online nepůjde ještě pár týdnů. ‚Může za to covid, nebude se to opakovat,‘ slíbilo ministerstvo (Irozhlas) – 1,5 měsíce trvající “aktualizace databáze formulářů” (kterak tu odstávku původně označila finanční správa) je fakt něco nevídaného i na poměry naší kántry fór fjůčr… Teď z nich vylezlo, že to nestihli v termínu z důvodů personálních omezení kvůli koroně. Jop, protože zrovna u IT je home office prakticky vyloučené… No, uvidíme, co se dozvíme dál.
 • Babiše měli státní zástupci na lopatě, tvrdí Marie Benešová – fintag.cz (Fintag) – Národní hrdinka Maruška se nějak odbrzdila… Dlouhý článek o (ne)plánované novele zákona o státních zastupitelstvích, mluví tam i Vesecká a další.
 • Kdybych byl prezident, to byste se divili.“ Babiš o vztahu se Zemanem, Vrběticích i možné cestě na Hrad (Denikn, odemčeno díky @janahrbkova) – Uf. Fujtajxl. Až mi zaskočilo… Ten okamžik, kdy Al Čapone dá rozhovor Deníku N, tak přesně to je ten okamžik zlomu. Prezidentská kampaň začala. Bude vidět, bude všude. Prostě se ho nezbavíme… Rozhovor je ale zajímavý zejména tím, o čem Kňůkal nechce mluvit, co nebude komentovat, na co di nevzpomíná atd. Toho by se měli chytit (nejen) novináři a připomínat, pátrat atd.
 • Peacemaker (2022) (Csfd) – Nejotravnější postava ze Sebevražedného oddílu dostala vlastní seriál. A je to naprosto boží! 8/10, doporučuji.
 • Livestream a neomezený upload videa 🔥 (Pickey) – Takový práce a přitom taková dobrá funkce ;) Jo, fakt to je dost unikátní ve světě portálů pro monetizaci obsahu. Vlastní livestream na pár kliknutí, stačí jen vysílat, o zbytek se postará Pickey (na to, že jsem loni nevěřil, že se vůbec prosadí, to je pěknej progres!) (konec reklamní vsuvky. (jo, přicmrndávám tam trošku))
 • Vlci se mohou brzy přemnožit, varují myslivci (Novinky) – Tak pokud to povede k redukci stavu myslivců, jsem pro… // Nicméně, sranda stranou, ta predikce 1000 vlků v ČR je docela děsivá, tolik prostoru v lesích fakt nemáme. Jednou jsem vlka na Šumavě u slatí viděl, je to nádherný zvíře – ladný, elegantní, radost pozorovat (na dálku a ideálně přes propast…), ale někde poblíž civilizace (nebo chaty) bych jej teda potkat nechtěl. (fun fact – průměrnou smečku tvoří 5 vlků (uvádí se 2-8), smečka potřebuje teritorium 30 km^2 (uvádí se 10-1600), to máme 600000 ha lesa pro 1000 vlků, to je 23 % lesů ČR. Sice to vypadá málo, ale to jsou lesy celkem, ne pralesy (ty zabírají jen 921 ha)).
 • S jedním anglicky, s druhým německy, pochlubil se Rakušan svou vybaveností (Idnes) – Tohle snad jen kvůli titulku. Přiznejme si, že to slovo “jazykovou” tam prostě chybí záměrně. A ne že ne!
 • Komentář: Ne, pane ministře, nestojíme na stejné straně (Seznamzpravy) – Ups. Tak tohle je dost průser, snad se Gazdík poučí a už to nikdy, ale nikdy neudělá. Volat novináři a obviňovat ho ze spolčení a opozicí, to je silný kafe i na Bureše (ten si zařval: Kámpáň! a média koupil)… Tudy ne, Staníci, tudy ne! A cituji: „Je vidět, že nejsme na stejné straně,“ pravil ministr. „To nejsme, pane ministře, a nikdy jsme nebyli,“ odvětil jsem. (přesně tak, mám to stejně. Politikům se nevěří, politici se kontrolují. A zcela logicky primárně ti v čele. Nebo včele).
 • Vědci objevili miliony let starého brouka, zažil věk dinosaurů. Poznal ho český vědec (Zpravy.aktualne) – Chce to zvířátko pro odlehčení… Naprosto unikátní objev a ještě zajímavější způsob, kterým proběhl – druhohorní jantar totiž není průhledný, takže v něm ty bestie jsou vidět jen přes rtg skenování (nebo co to je). Moc pěkný čtení.
 • Zvládnete nové otázky v autoškole? Mají lépe odpovídat reálným problémům v provozu (Zpravy.aktualne) – Nové otázky, zajímavé. Doporučuji projet, nejsou těžké, každej aktivní řidič by to měl dát ideálně na 100 %, ale dejme tomu, že i 80 % stačí. Akorát teda radši na počítači, na mobilu je na těch fotkách prd vidět a právě v těch detailech se ukrývají ty špeky…
 • Photographer Finds Polar Bears That Took Over Abandoned Buildings (Petapixel.com) – Na uklidnění (neb ten test jste nedali, že?) si dáme zvířátka. Nádherný fotky “medvědí chaloupky”. Fakt to vypadá, že se huňáči dobře zabydleli. Kouzelný.
 • Odpůrci pandemického zákona šikanují poslance. Zahlcují je e-maily (Seznamzpravy) – Inu – Landa 2.0. Jak jsem včera psal stínu silnic a dál nic Kolovratníkovi, co se na twitteru sakra rozjel a udělal ze sebe, jako obvykle, šaška… Perly z jeho dílny přidávám na konec přehledu, to nesmí zapadnout 🤡
 • Janeček: Síť vlivných lidí mě chce podpořit. Mám velkou šanci být prezident (Seznamzpravy) – Pro pobavení, jinak nic důležitého. Své šance na zvolení hodnotí jako vyšší než 50 %. Asi mu to vyšlo v průzkumu veřejného mínění, který proběhl na reprezentativním vzorku respondentů z řad jeho manželek…
 • Maximální povolená rychlost na dálnicích až 150 kilometrů za hodinu? Ministerstvo se ptá v anketě (Irozhlas) – Není to tak dávno, co jsem (jsme) si dělal srandu z řízení státu podle výsledků anket na webu… No, tak se to evidentně ujalo…

A dáme si ten slíbený Stín, dál nic, Kolovratníka. Pan poslanec nám na Twitteru vysvětlil, že maily se nejlépe archivují ve složce Odstraněná pošta, věděl, co obsahují, aniž by je četl, nabídl školení práce s Outlookem ostatním, co se nad tou strategií podivovali a celkově prostě zase byl za klauna, pardon – šaška, klaun to je řemeslo, to dá práci… Z tvorby nejostřejšího perníku v košíku vybírám:

Zbytek už si zájemci najdou, to já jen tak pro pobavení. A tohle je prosím poslanec. Naštěstí už ne za vládní stranu… Tak dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *