27/01/2022 – První interpelace, další obstrukce, onkocentrum nereálné a radosti z antiviru

 • Včera jsem psal o nejstarších organismech a to jsem si naběhl… Takže – věděli jste, že medúzka turritopsis nutricula je (teoreticky, to není jak změřit) nesmrtelná? Tak teď už to víte. Ta potvůrka místo aby spořádaně zdechla prostě převrátí svůj proces vývoje a z dospělce se stane zase polypem. Teoreticky to může dělat donekonečna, prakticky ji časem něco sežere. A nemáme žádnou možnost určit věk takového organismu, takže sorry, polyp mi, nejstarším je furt ta mořská tráva ze včerejška.
 • Pirátům vadí Kalousek ve vedení VZP (Novinky) – Tak vadit jim může, že ano…
 • Babišovy „hotely a restaurace“ dostaly na dotacích za covid téměř 44 milionů (Seznamzpravy) – Z toho 30 mega byl Antivirus. IMOBA. Na firmu s 200 zaměstnanci docela výkon.
 • Nejvyšší kompenzace z Antiviru dostala Škoda Auto. Čtvrt miliardy čerpala síť kasin (Novinky) – 1,3 mld. Ale mají jenom 39000 zaměstnanců… Asi v tom neumí chodit. Jinak klasika – kasino a tak.
 • Okamura šel ve stopách Volného. Ukázal, jak lze snadno zablokovat parlament (Idnes) – Dvě hodiny v kuse. Už se to pomalu dostává na úroveň toho starého vtipu, jak se řečník omlouvá: “Promiňte, pane předsedo, zapomněl jsem se dívat na hodinky…” a předseda na to: “To nevadí, pane kolego, za vámi visí kalendář…”
 • Registrace na vakcínu Novavax se spustí 1. února. K třetí dávce určená nebude (Novinky) – Na booster bude pravděpodobně časem, zatím není schváleno (tolik k opravě titulku). Optimisté očekávají zájem mezi neočkovanými, kteří nechtěli “experimentální” mRNA vakcínu, tahle je klasická. Jako realista se obávám, že argument mRNA je jen zástupný a žádná vlna zájmu nebude…
 • Babišův projekt onkocentra na Vinohradech padl – (Neovlivni) – Žádné překvapení. Akorát teda na tu investici ve výši 10 mld je 7 mld už zahrnuto v tom slavném Plánu obnovy, takže je čas jen do konce března je převést na jiné zdravotní projekty, jinak o ně přijdeme…
 • Stát koupí kvůli pandemii tři mobilní márnice. Dodá je firma obžalovaná z dotačních podvodů (Irozhlas) – Nákup schválený vládou loni v únoru. No to byl teda fofr… Ale tak zase – až napřesrok zase nějakej Číňan sežere pásovce, ty márničky jako když najdeme…
 • Na některé pracovníky škol se zapomnělo. Mají nižší plat, než je minimální mzda (Novinky) – Inu – nějak se pozapomnělo zkontrolovat soulad navýšení minimální mzdy a platných tarifních tabulek. A takových špeků ještě vládu čeká daleko, daleko víc…
 • Stenografický zápis 6. schůze, 27. ledna 2022 (Psp) – První interpelace nové vlády. Odpovídá převážně premiér Fiala, interpelují převážně poslanci ANO (zatím bez poslance Babiše). U premiéra bych ocenil, kdyby v odpovědích příště přeskočil Bílou Horu a šel rovnou k věci… Místy už teď sklouzává k vonizatomůžouismu, což je zbytečné a stačilo mi to číst poslední 4 roky…
 • Dotazník – How do you use your G Suite legacy free edition account? (Google) – K tomu zpoplatnění GApps. Tady je formulář od Googlu, dělají průzkum (zatím nic neslibují) – účty legacy GApps používané pro soukromé účely a do 10 uživatelů na doméně prý “dostanou nějaké další možnosti”. Za vyplnění člověk nic nedá, tak uvidíme. Bacha – je nutné se přihlásit hlavním admin účtem z GApps, nejde to s jiným (teda jde, ale podmínkou je právě ten admin (logicky)).
 • Michálek: Zpřísněme zákon o střetu zájmů. I na prezidenta (Novinky) – Rozhovor k novele. Stručně řečeno – z Lex Babiš udělat Lex Všichni, tak to je správný, tak to má být. Zajímavá je tam úvaha o rozšíření i na online média, což, jak sám říká, je dost problematické, neb ten pojem nemáme v zákonu definován. Dále zrušení možnosti to obejít přes svěřenské fondy a mnoho dalšího. Projednávání v parlamentu bude velmi zajímavé… Připravte si dostatek popcornu předem.
 • Fiala: Novela pandemického zákona bude platit jen letos (Novinky) – Hlavní výhrada k zákonu je tímto vyřešena, další zůstávají, uvidíme během projednávání. Pokud k němu teda vůbec dojde, konstruktivní opozici se obstrukce zalíbily. A to tak, že velmi. Zatím to jde, ale jakmile si začnou nosit do PS skládací židličky, zbystřím.
 • Schillerová: ANO bude mít svého kandidáta na prezidenta. Překvapilo by mě, kdyby to nebyl Babiš (Irozhlas) – Mě taky, modelko, mě taky… (jinak krátký rozhovor, netřeba ani číst, je to pořád to samé (konstruktivní opozice, vláda to dělá blbě, podrazili nás s Havlíčkem, my se chováme čestně atd.) klasicky dle aktuální komunikační strategie. Dávám asi jen kvůli tomu titulku a výjimečné možnosti vidět v článku fotku modelky bez Photoshopu).
 • Fialovy první interpelace. Pomůžeme těm, kteří pomoc potřebují, řekl premiér (Lidovky) – Stručné shrnutí dnešních interpelací (pro ty, kdož nechtějí číst celé steno výše (což je asi každej normální člověk, že)). Pro zajímavost – Andy se ptát chtěl, dokonce třikrát, ale jelikož se přihlásila půlka ANO, tak na něj los nevyšel (až 13. otázka a na tu se nedostalo). Čímž koriguju komentář výše – chtěl, ale smůla byla, těším se příště.
 • SPD zazdila celý jednací den Sněmovny. Můžeme jim to oplatit, pohrozil Benda (Novinky) – Jak jsem říkal – bude sranda. Tomio dopoledne svým X hodinovým projevem odsune program na večer a večer si stěžuje, že jeho návrhy, co měly být večer, se nestihnou. A můžou za to koalice. Tak si vzal pauzu, neb: žádný jejich návrh se na pořad schůze nedostal, a tak je zbytečné, aby ve Sněmovně poslanci seděli. Well played, Pitomio, well played!
 • Karty proti lidskosti (Kpl.jakubhyza) – Online verze, minimálně 3 hráči nutní, jinak klasika (na telefonu nic moc). Známe všichni, že? Tak pro odlehčení.
 • Kuloáry se proslýchá, že z KSČ je podpora nejen pro jednoho, ale pro dva kandidáty na prezidenta. Rudá svině Falmer je jasnej, ovšem to, že křídlo kolem Konečné podporuje stalinistu Skálu (rudá svině na kvadrát), je novinka. (bez odkazu, jen ptáček povídal).
 • A to by dneska stačilo, dobrou. (tweet na závěr nebude, nic jsem dneska nepsal)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *