02/02/2022 – Obstrukční rekord, Skála na Hrad, NSS zasahuje a slepice

 • Tak tohle je 14. přehled v řadě od restartu #CDD, snad mi to vydrží :) I s dneškem jsem tady sdílel a komentoval 223 článků, což je jen výběr z toho nejdůležitějšího (celkem jsem jich za tu dobu přečetl 871 (teda přiznávám, že ne komplet, nejsem magor)). Připomínám, že v pravém menu (nebo úplně dole na stránce, pokud tohle čtete na mobilu) je možnost přihlásit se k odběru mailem, kam každý přehled padá někdy v půl jedné ráno, takže není třeba čekat, až se odkaz tweetne v době standardní polední pauzy v půl dvanácté. Jinak teda tady to vychází ve 23:59, když nezaspím. A nyní již k přehledu :)
 • Komunisté vyšlou do boje o Hrad Skálu (Novinky) – Soudruzi, já to myslel jako vtip!
 • Konec. Soud pustil neočkované do restaurací (Novinky) – Takže konec za týden, ne v půlce března, jak to vypadalo ještě včera. “Ministerstvo nemá oporu pro omezování tohoto typu provozoven v tzv. pandemickém zákoně, nejde-li o technická opatření, jako je například používání dezinfekce”. Svým způsobem to je důkaz, že NSS je nestranný – ruší ta nařízení i současné vládě. No, jedeme dál…
 • Janeček ze Chcípl PES: Bude se to radikalizovat (Novinky) – To už se radikalizovalo včera, to jsme viděli… V článku je také zmínka (první, co jsem zaznamenal) o včerejším “konvoji svobody”, tak prý se to fakt konalo… Efekt nula, ale na Facebooku jsou na sebe hrdí a gratulují si k “zahájení revoluce”… Úplná Kanada, jasný…
 • Landova výzva byla obstrukce, ale ne sabotáž, rozhodl žalobce (Novinky) – Špendlík si oddechl. To je k tomu zahlcení hygien maily. Z rozhodnutí soudu vyplývá, že blbost ještě není trestná.
 • Konec ve Sněmovně v nedohlednu. Jednání může trvat i několik dní (Novinky) – Fraška pokračuje. Tomio už zvládl hovořit více než 5 hodin, koaliční poslanci zatím zvládají dobíhat do sálu na procedurální hlasování, nicméně omezení projevů na 2×5 minut již padlo (týkalo se jen již odhlasovaného bodu), takže nyní opět ring volný a kecaj a kecaj a kecaj. Blíží se 25. hodina schůze a zdaleka se nekončí, ještě není schválen ani pořad jednání… Klauni.
 • Plošné testování ve školách i firmách skončí až za dva týdny (Novinky) – Ty testy se prostě musí udat, no… Tak alespoň, že známe datum konce.
 • ‚Komise jde nad rámec platných předpisů.‘ Česko zažalovalo Brusel kvůli miliardové pokutě (Irozhlas) – To je furt ta pokuta po auditu SZIF ve 2017, zemědělské dotace. To tu s námi ještě pár let bude… Stručně: výklad Evropské komise jde nad rámec platných právních předpisů a komise vymáhá kontrolu postupů, které legislativa ani neobsahuje, případně se jedná o výklad zpětný. (stanovisko ministerstva)
 • Sněmovna po přestávce na ‚osobní hygienu‘ pokračuje v projednávání pandemického zákona (Irozhlas) – 26 hodin dosud. Nakonec prošla legislativní nouze, teď už se jedná o samotném zákoně a padají pozměňovací návrhy (aka – druhé čtení). Bude zajímavé sledovat, zda nějaké projdou, nebo to koalice protlačí na sílu (horší varianta, fakt tam je řada blbostí, co “někdo nedomyslel”). Nicméně variantě na sílu bych se nedivil, už jsou tam všichni otrávení jak indiánskej šíp…
 • Obstrukce patří k parlamentní praxi, chce to trpělivost a výdrž, připustil Stanjura (Irozhlas) – Rozhovor se Stanjurou. Nejen o obstrukcích (bere je s klidem), ale i o rozpočtu (maximálně 80 miliard seškrtá, to číslo se mění každý den…) a zajímavá informace o tom, že v původním rozpočtu chybí hodně položek na straně výdajů, které ale byly schváleny (kompenzace covid atd.), takže v novém rozpočtu musí být a o to méně jde ušetřit. Zajímavé.
 • Rakousko zažaluje Evropskou komisi kvůli rozhodnutí zařadit jádro a plyn mezi čisté zdroje (Irozhlas) – Nedají pokoj… Proti Temelínu protestují dlouhá léta, ač by bez něj byli v prdeli jak Baťa s dřevákama… Asi národní sport… (ale furt si pamatuju, jakej úspěch měla na rakouském trhu krabička do zásuvky, která měla “filtrovat zlé elektrony z jaderných elektráren”… Jo, lidská blbost je nekonečná).
 • Babiš osočil poslance, že nejsou na výborech. Sklidil kritiku i výsměch od kolegů jednajících ve sněmovně (Irozhlas) – Cíl splněn – zase se o něm píše. A stačila taková blbost jako fotka z prázdné zasedačky výboru, kam předseda opozice aktivně dorazil, aby své voliče informoval, že maká. Co na tom, že výbory nejsou, když jedná sněmovna. Cíl splněn.
 • Zima bude ještě šest týdnů, předpověděl svišť Phil, když spatřil svůj stín (Idnes) – Hromnice, takže tradiční svišť. Stejně jako loni zahlédl svůj stín, zima bude pokračovat. Nebo taky ne ;)
 • Mi fakt už jebne:
 • Policie zjistila totožnost mrtvého muže, který bez bot a oblečení chodil po Praze (Novinky) – Zombie apokalypsa vypukla.
 • Právníci: Nutnost očkování v hospodách zůstává ve hře (Novinky) – A ejhle! „Novela pandemického zákona ale zobecňuje pojem ‚provozovny‘, které může vláda regulovat, a to podle mého názoru cíleně, aby se tam vešlo všechno včetně stravovacích zařízení. Proto se začala připravovat už za ministra Adama Vojtěcha. Je zvláštní, že se od ní ANO teď distancuje, to mi přijde maličko pokrytecké,“ dodal Kysela. Jo a je tam citován i Dostál, to je ten díkybohuženeníministrem Pirát.
 • Divadlovinky #13 – leden 2022 – Tomáš Čivrný – blog (Civrny) – Každoměsíční přehled amatérského divadla, i v lednu se hraje a o zajímavé projekty není nouze. Fenoménem je stále streaming, jak jinak. Kamarád Čibička opět pěkně shrnul, tak pro zájemce, i neochotnické, doporučuji.
 • Maraton je u konce, pandemický zákon prošel. SPD ho dá k Ústavnímu soudu (Seznamzpravy) – 30 hodin. Nemám sílu zjišťovat, kolik a jakých pozměňováků prošlo, a vlastně ani číst steno (jsou tam i krávy, vážně – SPD v rámci návrhů do rozpravy řešila i dojnice). Takže schváleno a poslanci můžou jít hají. Jestli tohle bude pokračovat celé volební období (a vono klidně může), tak doporučuju z náhrad nakoupit bažanty, spacáky a rozšířit počet sprch v PSP.
 • Stenografický zápis 8. schůze, 2. února 2022 (Psp) – Pro masochisty přidávám odkaz na steno. Aktuálně (22:30) tam ještě zdaleka není všechno, steno zatím zpracováno do 4:30 (asi odpadla stenografka a jen tiše sténá)
 • Obrazem: Zeman, Trnka a další legendy české animace mají výstavu (Seznamzpravy) – Tohle je nádherný! Výstava o historii animovaného filmu, krásný to je. Tady jen pár fotek, na ČT byla ve zprávách i reportáž, to musím vidět!
 • U Pentagonu chytili slepici, která se chtěla dostat dovnitř (Novinky) – Škoda, že Farský je chlap, mohl jsem z tohohle vytřískat skvělej fór na politiky… Tak nic, no.
 • A dost dneska! Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *