11/02/2022 – Třetí válka dávka, prostě přehlasujeme, orkán na obzoru a tipy na výlet

 • Pátek je malá sobota, takže opět jen pár zpráv (oproti špičce v půlce týdne, kdy se do výběru propasuje i 16-22 článků (a nikdo to nedočte) to je sympatické odlehčení).
 • Věděli jste, že oko pštrosa je větší než jeho mozek? Ne? Tak teď už to víte. (on to není takovej problém, ty dvoumetrový slepice jsou fakt inteligentní asi tak stejně jako váleč koulivý). Jo a ty slíbené blechy budou zejtra (napínám schválně).
 • Tipy na výlet v Česku – Moje mapy Google (Google.com) – Na úvod tip na tipy ;) Pěkně zpracovaná mapka 600 známých i méně známých míst po celé ČR s krátkými popisy. Našel jsem tam i tady v okolí místa, co neznám, bude se hodit v létě.
 • Nová bojová vozidla pěchoty zatím nebudou. Kvůli snížení rozpočtu ministerstva obrany nejsou peníze (Irozhlas) – Tohle dávám jako odstrašující příklad titulku, který je zcela v rozporu s obsahem článku. Už v perexu je správně uvedeno, že nákup BVP nebude z důvodu nevypsání tendru, nikoliv kvůli rozpočtu. U iRozhlas to zamrzí dvojnásob, jinde je to běžné. A proto – nečíst pouze titulky! (po mé intervenci to opravili na: Nová bojová vozidla pěchoty zatím nebudou. Kvůli snížení rozpočtu ministerstva i špatně vypsanému tendru, už na to seru, to fakt nemá smysl…)
 • Prostě to přehlasujeme. Vládní poslanci pandemickou novelu měnit nebudou (Novinky) – Sranda začíná. Přesně podle očekávání – “Máme 108 hlasů jako koalice, takže, myslím, není důvod, proč to senátní veto nepřehlasovat”. (jen připomínám, pane Výborný, že máte 107 a distančního Farského…).
 • SÚKL ministerstvu nedoporučil třetí dávku pro mladistvé, Válek to ignoroval (Novinky) – Ježíšikriste! “Ve chvíli, kdy nejsme schopni říct, že tu převažuje benefit nad rizikem, tak to nemůžeme pro děti doporučit,” shrnula Storová, proč ústav nemohl vydat doporučující stanovisko. No nic, furt lepší než kdyby tam byl “přirozená imunita” Dostál, ale fakt ne o moc. To bude u antivax radosti… Zlatý solitaire…
 • Black Hawk letěl poprvé bez pilota (Novinky) – To je toho, u nás jezdí vlaky bez strojvedoucích a nikdo se tomu nediví… Jinak teda jen si hrajte, dávat AI do bojového vrtulníku… Skynet děkuje předem.
 • Válek: Pokud poslanci nezvrátí senátní veto, požádám o nouzový stav na 14 dní (Novinky) – Po té vlně rozvolnění nějak nechápu, k čemu je NS potřeba… Upřímně nechápu, fakt. Ale hezká citace: “Válek v pátek také připustil, že vláda i on schvalování novely v Senátu podcenili”. Inu – nepřišly mu dobrý karty, no…
 • Německo zasáhne orkán, vítr bude řádit i v Česku (Novinky) – Počasíčko jako z pohádky, tvl. Posledních pár let fakt není týden bez nějakého extrému. No nic, už jsem zvyklej, snad mi to neodfoukne Arnošta, už jsem si na #sPlchemNaChatě zvykl taky…
 • Británie a další země vyzvaly své občany, aby opustili Ukrajinu. USA jim daly dva dny (Novinky) – Jako by nestačil ten vítr… S ohledem na intel, co litá médii poslední dny, budou mít tajné služby asi ještě přesnější informace a tenhle vývoj se mi teda hrubě nelíbí. Bojím…
 • Řídí firmu, v níž mají lidé obrovskou volnost bez pracovní doby (Idnes) – Na závěr si dáme tenhle rozhovor. Ještě před pár lety naprostá utopie, ale tady to, evidentně, funguje. Tenhle systém není pro každého, spíš teda je tak pro 5 % lidí, maximálně, nicméně – když to funguje 🤷‍♂️ (já bych to asi nedal, potřebuju termíny, ale fakt to vypadá zajímavě. Dejte si).
 • A dobrou noc. Cēterum autem cēnseō Válek esse dēlendam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *