13/02/2022 – Komunikace ve stanu, vtip dne, odložení v březnu a detaily k rozfrčtu

 • Věděli jste (už mi docházejí nápady…) že nejmenší rostlinou na světě je řasa Ostreococcus tauri? Ta mrška má průměr jen cca tisícinu milimetru (konkrétně 0,8 mikrometru), čímž je menší než většina bakterií. Ne? Tak teď už to víte a jdeme na nedělní přehled:
 • Jurečka: Je potřeba, aby STAN zlepšil komunikaci (Novinky) – Čímž myslí, že by se příště měli domluvit s vlastními senátory, aby nebyli za šašky. Pozdě… A rozhodnutí Senátu chválím, ten paskvil projít neměl.
 • Na Šumpersku auto narazilo do rodinného domu, řidič se zranil (Novinky) – Jean, co to bylo za ránu? – To nic, sire, to jen automobil odbočil do vedlejší ulice. – Ale co ta rána, Jean? – Víte, sire, ona tam nebyla…
 • Babiš podle mě bude kandidovat na prezidenta, bylo by to dobře, říká exministryně Schillerová (Irozhlas) – Vtip dne! “On skutečně o tom přemýšlí, není rozhodnutý. To, co říká navenek, je pravda. Málokdy by dokázal takto blafovat”. Alenko, máš pravdu, že tvůj majitel neblufuje, on jenom neustále lže…
 • Maďar: Respirátory bychom mohli začít sundávat v polovině března (Novinky) – Jako by to ještě někdo dodržoval…
 • Greenpeace demonstruje na Václavském náměstí proti dohodě o Turówu (Novinky) – Pozor, změna – U Muzea dvěstě (místo čtyř).
 • Jak si užít Valentýna, když jste single? Zkuste tajný rituál či astrologii (Denik) – …a nebo tu blbost úplně ignorovat. Nemáte zač 😈
 • Úřady rozhánějí odpůrce očkování hudbou, pouští jim Macarenu (Seznamzpravy) – Tak tohle už hraničí s terorismem! Héj macarénááá! Ještě přidat Mambo no. 5 a v okruhu 20 km nebude ani noha…
 • Další tisíce státních zaměstnanců a účetní přesuny za třicet miliard. Rozpočet má slabiny (E15) – Vyplatilo se počkat si na sněmovní tisk, tady už je slušná (byť stručná) analýza nového rozpočtu. Na jedničku to není (jak už je patrné z nadpisu), ale na druhou stranu zázraky nečekal nikdo a úspory tam jsou slušné. Osekat státní aparát už letos nešlo, problémem může být zdravotnictví, pokud přijde nová mutace, co bude plnit JIPky (snad ne). Celkově bych to viděl za 2-, přinejhorším na trojku. Jo, to by šlo.
 • Nástupce Webbova teleskopu LUVOIR už se chystá – Aktuálně.cz (Zpravy.aktualne) – Poletí nejdříve za 10 let, spíš za 20 (a tou dobou už bude zase zastaralý, jako dneska Webb), ale ta technika a lidskej důvtip mě fascinuje (v tomhle případě, v jiných případech mě fascinuje spíš idiocie mnohých některých…). Zajímavé čtení na víkend.
 • Státní rozpočet v otázkách a odpovědích. Proč je třeba snižovat dluh? A jak se to daří u sousedů? (Denikn, odemčeno, díky @janahrbkova) – Výborný text a nejen odpovědi, ale i analýza aktuálního rozpočtu. Proč je třeba snižovat, je jasné, ale takhle srozumitelně sepsané to je neobvyklé, takže doporučuji k přečtení.
 • Babišova firma získala lesnické zakázky za stamiliony. Lesy ČR smlouvy uzavřely až v době, kdy přestal být premiérem (Denikn) – Kdo si počká, ten se dočká 🤷‍♂️ Není premiér, není problém… Pochopitelně to je celé čisté, neb takhle drobná zakázka se stihne vyjednat za pár týdnů, pochopitelně.
 • A to je dneska vše. Dobrou noc.
Asi si chce hrát… 😈

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *